Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Su Korkusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=107)
-   -   benden baska sudan korkan yokmu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=1604)

birtek 11-07-2007 10:57 PM

benden baska sudan korkan yokmu

sevincli

cnb 12-07-2007 10:02 AM

Ynt: benden baska sudan korkan yokmu

artık korkmuyorum ama,
ben de eskiden fena korkuyordum,
çünkü 6 yaşındayken beni sel götürmüştüüüü
amcam kurtardı ..
Olayın üzerine gitmek en iyisi,
geçen sene denize girebildim,
şimdi de az çok yüzüyorum,
sen de atlatırsın inşallah,
sevgiler

angel2030 14-07-2007 05:35 PM

Bende de var su korkusu ama herhangi bir nedeni yok aslında, yani başımdan geçen kötü bir olay yok. Senelerce hep sığ yerlerde girdim denize ve havuza. Geçen kış bu korkuyu yenmek için yüzme dersleri aldım bu sene tatile gittiğimde yüzmeyi öğrenmenin etkisiyle eşimle birlikte açılalım dedik o deniz yatağında yanımda gelecek ben yorulursam deniz yatağından destek alıp dinlenecektim. İlk başta yaparım sandım hatta baya bir mesafede yüzdüm ancak yorulup deniz yatağından tutunca ayaklarım toprak aradı bulamayınca panikledim panikleyincede bol bol su yuttum tabi karaya çıkınca anladım ben kesinlikte toprak insanıyım seneye inşallah 96 khkh56

25emel 14-07-2007 05:53 PM

toprak insanı ha khkh56 ya angel harika bir tabir.... ben korkularımın hepsini üstüne giderek yendim. parmagımı sokamasdım. şimdi 50 metrede yüzdüm daha 2 gün önce inanmassınız sevincli darısı ben gibi olanların basına 44

birtek 14-07-2007 07:17 PM

Sahimi dıyorsun emel şaşkın

ınanamıyorum kendıme ayamın deydıgı yerlerde super yuzuyorum ama ayamın degmedını hıssetııgım an
aynen panık yapıp kendımı boğuyorum sevincli .... ve yuzme derslerı almama ragmen bu korkuyu asamadım. sanırım bende uzerıne gıderek halletcem bu ısı. aslında dogru nefes almayıda bılmedımden kaynaklanıyo gıbıme gelıo. sinizütümden mı bılmem dusun

25emel 14-07-2007 07:56 PM

hayatım çok düşünmeyeceksin. ayrıntı düşününce hemen facia senaryoları yazıyoruz.bir kere biz bu konuda harikayız hiç kimse itiraz etme çabasında bulunmasın.sanki tüm kötü seyler bizim basımıza geliyormuş gibi f678h yok sekerim yok öyle bir sey. dogru nefes diyorsun ya,haklısın yüzerken farkettim nefesimi tutumlu kullanıyorum. nefes alamassam yetsin die sevincli. (ne akıllıyım ama...) e fırsatını bulup kafamı cıkarıyorum. cigerlerimdeki nefes duruyo yerine yenisini alamıyorum ki bende artık suyun içinde tüm nefesimi veriyorum kafamı cıkarınca zaten ciger boş hemen giriyo içeri hava... sen hocanın dediklerini aynen uygulamaya calış. yok korkuyorum ben yapamam deme boşa...hoca tepende tehlike olsa tutar çıkarır seni.kendine gelince yeniden sokar suya sevincli zaten yüzmek kendiliğinden olan bir sey bence,hoca sadece ben suya alışıncaya kadar bana refakat eden yardımcı.bogulursam telaş edersem beni telkin edecek güven verecek. sadece bu adamın işi. yüzecek olan benim bir kere bunu kabul etmek lazım.e kabul edincede basaracagım demeye baslıyorsun.sonra kendini suya atıyorsun ardından ayak çırpmayı sonra nefes almayı en sonda engin denizlere kendini salmayı ögreniyorsun. hem denizde ögrenmek daha kolay hayatım su tuzlu ya kaldırıyor hemen tabi sen panik yapmayıp ona fırsat verirsen...
bir arada ya köpekbalığı gelirse ne olacak diye korkuyordum o dönemler çok mu flim izledim ne khkh56 bak ben bu

birtek 14-07-2007 08:09 PM

blissy blissy yüzcem bu yaz blissy blissy blissy köpek balığıdan hızlı yüzcem blissy blissy blissy blissy blissy
gulu gulu gulu blissy blissy blissy blissy

25emel 14-07-2007 08:31 PM

Alıntı:

papirüs Nickli Üyeden Alıntı
blissy blissy yüzcem bu yaz blissy blissy blissy köpek balığıdan hızlı yüzcem blissy blissy blissy blissy blissy
gulu gulu gulu blissy blissy blissy blissy

khkh56 khkh56 iyi sen yüz senin peşine takılsın ben yırtarım o zaman gulensmiley

birtek 14-07-2007 08:53 PM

khkh56 uyanık sevincli

25emel 14-07-2007 08:57 PM

Alıntı:

papirüs Nickli Üyeden Alıntı
khkh56 uyanık sevincli

tabi ya ne sandın khkh56 khkh56

**MorYeL** 30-03-2008 04:27 PM

bnede aynı şeyleri düşünüorm sizin gbi sanki ayağım yere basmayıncaa kötü olcak panik yapıom daha kötü oluo bn üstünede gitmeye çaliştm başaramdm.. agl34 17 yasındaym ve denizi olan bi şehirde yaşıorm bu durumdan utanıorm ve yazları bana cehhennem oluo sad456

goldenfield 16-04-2008 09:15 AM

merhaba bn siteye daha yeni üye oldum bnimde acaip su korkum var bunu yenmek istiyorum ama bu telkin nereden indiriliyor bilmiyorum yardım edrseniz sevinirim

ikizruh 16-04-2008 10:31 AM

canım bildiğim kadarıyla su korkusu cd si ücretli oluyor. dusun
bu arada benimde su korkum vardı.ama yüzme kursuna gidip bol bol da denize girip bu korkunun azıcık ta olsa hakkından geldim.artık eskisi kadar boğulmaktan korkmuyorum

shamanic 17-04-2008 07:54 PM

Alıntı:

goldenfield Nickli Üyeden Alıntı
merhaba bn siteye daha yeni üye oldum bnimde acaip su korkum var bunu yenmek istiyorum ama bu telkin nereden indiriliyor bilmiyorum yardım edrseniz sevinirim

merhabalar hoşgeldiniz yanımıza .. özleminde dediği gibi su fobisine karşı olan telkinimiz kişiye özel olarak hazırlanmakta..
atakan bey e özel mesaj atarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.. < hayatimdegisti rumuzlu >

siz bu arada ücretsiz olarak verdiğimiz telkinlerimzii dinlemeye başlayarak
kişisel gelişimiznizle ilgili sağlam bir zemin oluşturmuş olun..

öncelikle ego ve suçluluk ile başlayarak 15 gün sonra kendine güveni ekleyerek devam edin..
bu telkinler listenizde sabit olarak kalsın.. zamanla size destek olacak diğer telkinleri ekleyerek devam edersiniz..

gelişmelerinizden bizi haberdar ederseniz seviniriz..

sevgiler..

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...izfont-b254.0/

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...bilirim-b10.0/

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...rmayiniz-b8.0/

sudankorkanmeltem 14-06-2009 10:07 PM

Cevap: benden baska sudan korkan yokmu

merhaba arkadaslar bende yuzme bilmiyorum ve havuz veya denizden korkuyorum su kutlesi nekadar buyukse okadar korkum artıyor.yuzme kursuna basladım yaklasık bir ay oldu ama hafta yaklasık 2 saat ders alıyorum toplu olarak ama ben son hafta korktum havuza hoca girmedi bu sefer kopuk gibi bişeyle yuzuyorduk hocayla yani ayak cırpıyoduk hoca havuza girmeyince heyecan yaptım ve panikledim bogulmadım ama cankurtaran yetişti imdadıma korktum bu su korkusu nasıl yenilecek yüzenlere bayılıyorum onlar gibi yuzmek istiyorum ama olmucak mı benim umidim tukendi yaa yardım edin bana :)

Siyahça 15-06-2009 01:21 AM

bence öncelikle adınızı değiştirelim komşum;

mesela hızlıgidentosbaa nasıl?
ya da ördekfobilimahmut?
ya daaa denizedüşenebirtekmedesenvur?
dur buldum! ekşieriksevmeyenmeltem!

yaw hemşerim, suyun korkulacak nesi var? altı-üstü H2O şeysi...bak ben de yüzme bilmem ama bunun bana bir zararı olmadı daha...denizde yüzme yarışmalarına ya da yelkenli olimpiyatlarına katılmıyorum olup bitiyor...amaaaannn sallaaa, yüzmeyiver sen de!

(sorununuz kesin çözülmüştür artık bu kadar terapotik konuşmayla değil mi?)
yok, estağfirullah, rica ederim, ne demek, herzaman...

halemx 02-07-2010 11:42 AM

arkadaslar bende yuzme kursuna yazıldım.2.kez gıttım..ama sudan acayip korkuyorum.kafam suyun ıcındeyken panık yapıyorum..bıseye tutunmadan ılerleyemıyorum..aslında bılıyorum ıstersem yapıcam ama yok..cok ıstıyorum yuzmeyı ogrenmek cok..onerısı olan varmı bırde ,bu telkınlerı nerden ındırıcez foruma atabılırmısnz

bigokyanus 02-07-2010 11:54 AM

Ben ilk defa 11 yaşında denizle tanıştım ve tanıştığım gün bir tanıdığımız şaka niyetiyle beni boğmaya çalıştı o gün bugündür kafamı denizin içine sokmadan yüzmeye çalışırım , yüzmeyi de kendi kendine öğrenmiş biriyim üstelik. Ama hayatımın tezatlıkları burda da var, kafayı denize sokmama fobisi olan ben 12 defa tüplü dalış gerçekleştirmiş biriyim üstelikte burun ameliyatı olduğum hafta ilk defa dalış yapmış biriyim. 956k

halemx 02-07-2010 12:05 PM

onerısı olan lutfen kafamı suyun ıcıne sokamıyorum yaaa

bigokyanus 02-07-2010 12:20 PM

Alıntı:

halemx Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 755634)
onerısı olan lutfen kafamı suyun ıcıne sokamıyorum yaaa

Korkunun üzerine git sadece , en kötüsü ne olur ölürsem ölürüm demiştim ben , bir defa kafanı soktuğunda devamını getirebiliyorsun zaten...

En kötüsü ne olabilir ki?

Nefti_ 02-07-2010 01:49 PM

Yüzmeyi öğrendiğimde ilkokuldaydım.Aslında öğrendim denilemez cahil cesareti işte kayalıktan atlamıştım:))Baktım yüzüyorum ondan sonra da devam ettim.Bir de kocaman gemileri kaldırıyor beni mi kaldıramayacak diye düşünün.Kumsallık yerlerde öğrenemiyorsunuz,denize kıyısı olan ama ayağınızın yere değemiyeceği bir yerde öğrenmeye çalışın derim ben.Bir de telkinleri mutlaka dinleyin.

eski 06-07-2010 07:52 PM

hımm gözlükle dene birde =)) net göründüğü için gözlükle daha güvende hissediyorum ben. hem kursa yazılmışsın bi ayda hallolur herşey =))

RimA Vita Perfetto 03-10-2011 05:51 PM

banyo yaparken bile korkuyorum sudan.. sanki bir yerin suyu açık kalacak da boğulacakmışım gibi geliyor. sanki her yerden birden su fışkıracakmış gibi :(aynı korku bir yaş küçük kardeşimde de var.. nedir bu korkulardan çektiğimiz..

gecedamla 09-09-2013 02:41 PM

çoğunuz ayağınızın kuma değdiği yerde bile yüzüyorsunuz. Ben hiç bir şekilde yüzemiyorum. Birisi ellerimden tuttuğunda kendimi suda kaldırabiliyorum ama o kişi elini bırakınca ben panik olmaya başlıyorum. sürekli kulaklarıma burnuma su kaçıyor nefret ediyorum. Bu yüzden en sevdiğim tatiller genelde yeşillik ile iç içe olduğum yerlerde geçiyor.
Önümüzdeki yıl ile ilgili pek çok planım var bunlar arasında da yetişkinler için olan yüzme kurslarına gitmek var.Yaşadığım şehirde yüzme fobisini aşmak için ders veren bir yer keşfettim ama fiyatları oldukça pahalı en azından öğrenci için. toparlayabilirsem kendimi önce çekirdek inanç ardından da yüzme işine el atacağım.

Işıklı yol 10-09-2013 10:15 AM

Alıntı:

gecedamla Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 846488)
çoğunuz ayağınızın kuma değdiği yerde bile yüzüyorsunuz. Ben hiç bir şekilde yüzemiyorum. Birisi ellerimden tuttuğunda kendimi suda kaldırabiliyorum ama o kişi elini bırakınca ben panik olmaya başlıyorum. sürekli kulaklarıma burnuma su kaçıyor nefret ediyorum. Bu yüzden en sevdiğim tatiller genelde yeşillik ile iç içe olduğum yerlerde geçiyor.
Önümüzdeki yıl ile ilgili pek çok planım var bunlar arasında da yetişkinler için olan yüzme kurslarına gitmek var.Yaşadığım şehirde yüzme fobisini aşmak için ders veren bir yer keşfettim ama fiyatları oldukça pahalı en azından öğrenci için. toparlayabilirsem kendimi önce çekirdek inanç ardından da yüzme işine el atacağım.

öncelikle eft yi denemeni öneririm. En azından biraz hafifler korkun.

gecedamla 10-09-2013 04:19 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 846497)
öncelikle eft yi denemeni öneririm. En azından biraz hafifler korkun.

Evet olabilir aslında. Eft ile sigara içme isteğimi biraz olsun bastırabiliyordum. Denemekte fayda var.

suyahapsettim 09-05-2016 10:18 PM

Suyu denizi cok seviyorum.ama ayaklarim yerden kesildigi zaman hemen panik yapiyorum birine tutunma ihtiyaci duyuyorum ve bazen de vücudum kitleniyo.bu yuzden yuzmek benim icin bir hayal oldu. :/

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:43 AM.