Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Sinema (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=229)
-   -   Eski yeşilçam filmlerine ilgi duyan varsa bu başlıkta toplanalım mı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=623263)

nefes_almak 19-08-2013 09:12 PM

Eski yeşilçam filmlerine ilgi duyan varsa bu başlıkta toplanalım mı?

Son günlerde nedense eski yeşilçam filmlerine takmış durumdayım.
yaz mevsimi aşırı sıcaklarda dışarı çıkmak yerine kendimi yeşilçam filmlerine kaptırdım.
benim için iyi bir terapi yerine geçti. özlemini duyduğum sade yaşantıları küçük mutlulukları o filmlerde buldum. karmaşadan uzak ve yapay görsel efektlerin olmadığı bu eski filmler insanın zihninni dinlendiriyor ve arındırıyor. bazı tanıdığım bildiğim artistlere tekrar hayran olma fırsatı yakaladım. bir de adını bilip de kendini bilmediğim oyuncuları da tanımış oldum. Örneğin şu an Ayhan ışık' ın hastası oldum diyebilirim.
yeşiçam filmlerine ve eski dönem artistlerine benden başka ilgi duyanlar var mı ? varsa bu başlıktan birbirimize film veya artist tavsiyesinde bulunabiliriz.

maviinci 19-08-2013 09:35 PM

Cevap: Eski yeşilçam filmlerine ilgi duyan varsa bu başlıkta toplanalım mı?

çok güzel olur :) benim öyle pek bilgim yok ama ilgim olsun isterim..:)

"Vesikalı Yarim" adlı bir aşk filmi vardı. onu izlemiştim. Çok güzeldi.. ilk tavsiyede bulunmuş olayım öyleyse :)

nefes_almak 19-08-2013 10:41 PM

Alıntı:

maviinci Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 845908)
çok güzel olur :) benim öyle pek bilgim yok ama ilgim olsun isterim..:)

"Vesikalı Yarim" adlı bir aşk filmi vardı. onu izlemiştim. Çok güzeldi.. ilk tavsiyede bulunmuş olayım öyleyse :)

başlığıma ilgi gösterdiğin için teşekkkürler :) vesikalı yarim filmini ben de izlemiştim. yanlış hatırlamıyorsam emel sayın oynuyordu. Aşk filmi dediğimiz türden bir filmdi ama tuzaklar ve entrikalar da vardı :)

komedi tarzında gülmelik bir film arayanlara, özellikle de seviyeli ve suyu çıkmamış komedi arayanlara da kartal tibet ve kadir inanır'ın oynadığı "bitirim kardeşler" adlı filmi şiddetle tavsiye ederim 2 dolandırıcı kardeşin komik maceralarını konu alıyor girlhaha

maviinci 20-08-2013 10:13 AM

Alıntı:

nefes_almak Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 845912)
başlığıma ilgi gösterdiğin için teşekkkürler :) vesikalı yarim filmini ben de izlemiştim. yanlış hatırlamıyorsam emel sayın oynuyordu. Aşk filmi dediğimiz türden bir filmdi ama tuzaklar ve entrikalar da vardı :)

komedi tarzında gülmelik bir film arayanlara, özellikle de seviyeli ve suyu çıkmamış komedi arayanlara da kartal tibet ve kadir inanır'ın oynadığı "bitirim kardeşler" adlı filmi şiddetle tavsiye ederim 2 dolandırıcı kardeşin komik maceralarını konu alıyor girlhaha

"evladım gozlerinden oparim - babangız" khkh56 khkh56 bu replik kardeşimle aramızda o kadar çok geçti ki,, her defasında da gülüyorduk music45

şimdi, bir dram öneriyorum; Cüneyt Arkın'ın Kavga adlı filmi; link de veriyorum:

Cüneyt Arkın Kavga (1986) - YouTube

ağlamıştım ağla2

Değişmek 20-08-2013 10:21 AM

Yılmaz güney filmleride güzeldir

Işıklı yol 20-08-2013 01:18 PM

Yalnız şuna dikkatinizi çekmek isterim. Filmler bir nevi hipnoz etkisi yapar insana. Bilinçaltı olayı gerçekmiş gibi kabul eder ve sen kendini öyle bir dünyanın içinde bulursun. Bu yüzden ben pek çoğu itibariyle izlemeyi düşünmem bile ama tabi bazıları cidden güzeldir.

nefes_almak 20-08-2013 06:44 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 845932)
Yalnız şuna dikkatinizi çekmek isterim. Filmler bir nevi hipnoz etkisi yapar insana. Bilinçaltı olayı gerçekmiş gibi kabul eder ve sen kendini öyle bir dünyanın içinde bulursun. Bu yüzden ben pek çoğu itibariyle izlemeyi düşünmem bile ama tabi bazıları cidden güzeldir.

bu durumda izlenicek filmi iyi seçmek gerekiyor tabi ki. eski filmlere ilgi duyuyor olmam sakıncalı br durum mudur bilemem ama. izlerken en azından acı odaklı olmayan daha ziyade macera, komedi falan gibi olanlarını izliyorum. kötü sonla biteceğini tahmin ettiğim veya aşk acıları barındıranlarından veya yanlış anlaşılma sonucu hayat yönü olumsuz yönde değişen kişilerin yer aldığı filmlerden mümkün olduğunca kaçınıyorum. filmi izlemeden önce konusunu bi okuyup beğenirsem izliyorum. bir de içimin ısındığı görmekten hoşlandığım artistlerin yeralıyor olmasına dikkat ediyorum y789. bu zamanın filmlerindeki teknoloji karmaşaları ve komplo teorileri hoşuma gitmiyor beni daha çok strese sokuyor. gökdelenler ve teknolojik aletler görmek yerine daha sade yaşantıları eski dönemleri tercih ediyorum :) acılı filmler zararlı olabilir tamam ama, atıyorum mesela bir hababam sınıfı izlemenin neden zararı olsun ki ?

Işıklı yol 21-08-2013 12:46 AM

yooo ben sadece bir konuda uyarmak istedim. Hepsi zararlı demedim zaten:)

sweeet 21-08-2013 04:14 PM

Hayatımı büyük ölçüde etkilemiştir türk filmleri çünkü çocukken çizgi filmleri sabah öğlen de türk filimleri ile geçerdi vakit. Şimdi de severek izlerim. Sadece daha büyük farkındalıkla izliyorum ve bazen verdiği mesajlar karşısında dehşete düşüyorum. Ben de farkındalıkla izlemek gerek diyenlerdenim. Ruh halinizi etkilemeyecekse size iyi hissettirecekse izleyin.

nefes_almak 21-08-2013 08:30 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 845958)
yooo ben sadece bir konuda uyarmak istedim. Hepsi zararlı demedim zaten:)

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 845974)
Hayatımı büyük ölçüde etkilemiştir türk filmleri çünkü çocukken çizgi filmleri sabah öğlen de türk filimleri ile geçerdi vakit. Şimdi de severek izlerim. Sadece daha büyük farkındalıkla izliyorum ve bazen verdiği mesajlar karşısında dehşete düşüyorum. Ben de farkındalıkla izlemek gerek diyenlerdenim. Ruh halinizi etkilemeyecekse size iyi hissettirecekse izleyin.

görüşleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlarım :)
ben de sizin dediklerinize katılıyorum. Herşeyde olduğu gibi filmlerde de özenli seçimler yapmak daha iyi sonuç getirecektir tabi ki .
buraya bu konuyu açmamın da sebebi oydu zaten. daha seçici olabilmemiz adına açtım bu konuyu. yoksa rastgele açar izlersin bi film. ama böyle olsun istemedim. bugüne kadar izlediğim filmlerin birçoğu bana iyi duygular verdi hatta dışarıdaki hayatıma da olumlu katkılar sağladığını farkettim ve bu çoşkuyla açtım bu konuyu (demekki doğru seçimler yapmışım). bana olan olumlu etkilerini de yazmaya kalksam ayrı bir konu başlığı çıkar nerdeyse.
zaten "sinematerapi" adında bir terapi yöntemi de uygulanıyormuş psikolojik tedavi olarak.
sizlerin izleyip de size iyi duygular vermiş olan mutlu etmiş, yüzünüzü güldürmüş olan filmler varsa bu tavsiyeleri bu başlıkta toplamak istedim. maksat biraz olsun farklı ve güzel dünyalara dalıp günün stresinden kısa süreli de olsa uzaklaşmak. ve bilmediğimiz mekanları insanları müzikleri keşfetmenin heyecanını yaşamak.

Sizlere bugünkü tavsiyem Ayhan ışık'ın "Cingöz Recai" adlı filmi.. komedi macera türünde bir film. kılıktan kılığa giren ve kapıdan kovsan bacadan giren türde bir dolandırıcının öyküsü. içinde hafiften bi aşk hikayesi de barındırıyor. müzikleri de süper y789

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:36 PM.