Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Şans Ve Sezgi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=215)
-   -   ŞANSI ARTIRMA İLKELERİ (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=12994)

sancarg 26-08-2008 11:22 AM

ŞANSI ARTIRMA İLKELERİ

mlk34

Richard Wiseman, araştırmaları sonucunda şanslı bir hayat için şu ilkelere dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor:

Güçlü bir şans ağı için insanlarla iletişim kurmak için yoğun çaba harcayın.

Hayata daha esnek ve sakin bakın. Hayatınızda yeni deneyimlere açık olun.

Sezgilerinizi ve içsesinizi dinleyin.

Sezgilerinizi yükseltecek adımlar atın.

Meditasyon yapın.

Gelecekte iyi şans bekleyin. Şans telkininde bulunun.

Başarı şansı düşük de olsa hayatta istediklerinizi elde etmeye çalışın ve zorluklara göğüs gerin.

Başkalarıyla etkileşiminizin başarılı olacağını düşünün.

İyi kaderi hayalinizde canlandırın.

Kötü şansın iyi taraflarını görün.

Hayatınızdaki talihsizliğin uzun vadede en iyi şekilde sonuçlanacağına inanın.

Şanssızlıklarınızın üzerinde durmayın.

Gelecekte kötü şansı engellemek için yapıcı adımlar atın.

YESHAPPY 17-09-2008 06:10 PM

Ynt: ŞANSI ARTIRMA İLKELERİ

yazı güzel teşekkürler;ama be bu "Meditasyon yapın." kısmı yerine Allah'a ibadet edin derim.Herşeyin üstünde çünkü bliyorz. mlk34

Su_Duru 17-09-2008 07:47 PM

Alıntı:

YESHAPPY Nickli Üyeden Alıntı
yazı güzel teşekkürler;ama be bu "Meditasyon yapın." kısmı yerine Allah'a ibadet edin derim.Herşeyin üstünde çünkü bliyorz. mlk34

Yeshappy, tabiki Allah herseyin ustunde, fakat ibadetle Meditasyonu karistirmamak lazim..
bence meditasyon yaparakda Allahla olabilirsin..Meditasyon yaparak Allah´a dua da edilir..
ibadet ayri bence, ibadet deyince benim aklima iste namaz kilmak, kurani kerim okumak, tesbih cekip Allah zikretmek, vs
umarim anlatmak istedigimi anlamissindir...bazan kendimi ifade etmede zorlaniyorum y789

YESHAPPY 18-09-2008 07:17 PM

anladım mlk34

sancarg 19-09-2008 04:16 PM

Ya aslında o yazıyı ben beğendiğim için ekledim ama bence de meditasyon Tibetli budalara ya da Budizme özgü bir ibadet şekli sonuçta bizim de yapacağımız ibadetler bize aynı ruh rahatlığını sağlıyor bence.

Su_Duru 19-09-2008 04:42 PM

sarcarg, Tibetli budalar meditasyonu belki ibadet olarak yapsalarda, ben kendi adima konusayim burda, sahsen ben meditasyonu ibadet olarak gormuyorum..benim cok sukur inancima gore yaptigim ibadetlerim var..elbette ibadet yaparken ruh rahatligi buluyorum, fakat o cok farkli bisey.. ibadet yaparken rabbimin huzurunda oldugumu idrak ediyorum, ona gore cok farkli bi ruh halinde oluyorum, onun huzurundayken yuregimde farkli kipirdilar oluyor..yaradanimin bize gonderdigi degerli ayetleriyle bir olmaya calisiyorum..

nedense ben de taktim bu meditasyon bir ibadet sekli degildir diye.. y789

shamanic 19-09-2008 06:31 PM

merhabalar ..

meditasyon bilinçli zihnin susturularak uyanıkken gerçek ben in ortaya çıkması için gerekli alan açıklığının oluşturulmasıdır..

içimizde ki gerçek ben.. ilahi olan.. tanrısal.. evrensel.. adına her ne derseniz artık mükemmel olan yanımızdır..

meditasyon genel olarak yapılmaya çalışılan bu durumlara verilen genel addır..

dolayısıyla bunu ibadeti kapsayracak biçimde yaptığınızda ibadet
güzelleşmek v.b gibi farklı durumlar için yaptığınızda olmak istediğiniz durumun adını alır..

yani herkes kendi içinde haklı

meditasyon bir yol yöntem olmaktan ziyade oluş biçimidir ne olmak istiyorsak o dur ..

uzak doğuda ki meditasyonun tanımı bizden çok farklıdır..

bununla ilgili dr. d. chopra nın kaleminden hatırladığım bir yazıyı eklemek istiyorum;

tm (transandantal meditasyon ) kurucusu maharishi mahesh yogi tarafından 1959 da hindistan dan amerika ya getirildi..
daha öncede batıya yolculuk yapan ustalar olmuştu.. ama maharishi ilk kez medya ölçüsünde kültür engellerini aşan oldu..

betılı meditasyon kelimesini duymamıştı ve bir çoğu kuşkuyla bakıyordu.. sözlük anlamındaki tanımlamanında bunda rolü vardır..

ingilizce de derseniz, bu < ben bunun üzerine iyice düşünüp taşınacağım > demektir..

bazı kişilerce meditasyon tefekkür hatta dua ile benzerlik taşır..

maharishi nin amerikayı ziyaretinde bir san fransisco gazetesi taransandantal meditasyonu
tıp dışı bir yatıştırıcı olarak müjdelemiş ve onu uykusuzluğa karşı umut verici bir çare olarak göstermişti..

bu makale maharishi ye amerikalı dostları tarafından kendisinin tanınması yolunda gururla gösterildi..
yüksek sesle okuyarak tepkisini beklediler..
maharishi sessizce oturdu ve sonra ağzından tek bir kelime çıktı.. "zalim"

dostları şoka uğradı..
maharishi yumuşak bie sesle : bence eve dönsem daha iyi olur gibi geliyor.. burası acayip bir ülke görünümünde.. değerler burada farklı..

bu gün bile maharishi nin bu tepkisine şaşanlar vardır..
çünkü meditasyon; rahat uyku dahil gevşeme ve bunun yararlarının bir simgesel kelimesi olarak dillerde dolaşmaktadır..

sevgiler..

yeşillim2005 01-11-2008 10:25 AM

dinlerimiz ve inanışlarımız ne olursa olsun insanlığın yüzyıllar boyunca ulaşmak istediği şeyler hep aynı sonsuz mutluluk huzur vb...

aquariel 18-12-2008 10:32 PM

Slm
Biliyor musunuz cocuklarin dilekleri genelde gerceklesirmis. Cunku onlar birsey dilerlerken acaba olacak mi, bu dilegimin olmasi icin once sunun olmasi gerekiyor, keske soyle isteseydim gibi seyler dusunmezler sadece dilerler gerisini Allah'a birakirlarmis. Her yilbasi Noel babadan dilek dileyen cocuklari hatirlayin ...

basagrısı 01-03-2009 09:19 PM

Konuyla ilgili acizene duşüncem ibadet iste namaz kilmak, kurani kerim okumak, tesbih cekip Allah zikretmek, vs bunların hepsi birer meditasyondur abdest alarakta manevi kirlerden kötü enerjiden kurtuluruz
sevgiyle kalın

Bilge İnan 29-11-2010 05:45 PM

Cevap: ŞANSI ARTIRMA İLKELERİ

Şansınız bol olsun :)

f.unal 15-08-2020 11:49 AM

Cevap: ŞANSI ARTIRMA İLKELERİ

Bol Şanslar
Teşekkürler

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:10 AM.