Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=32)
-   -   Ani Boyun Kasılmaları lütfen kesin çözüm için yardım... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=464176)

SeLeNaS 13-03-2010 09:57 PM

Ani Boyun Kasılmaları lütfen kesin çözüm için yardım...

Arkdaşlar merhaba,benim geçmişde yaşadığım ani tamvalar ve sıkıntılar nedeni ile boynumda sinirsel titremeler ve atmalar oluyordu.Bu siteyi bulup istikrarlı bir şekilde çalışıp telkinleri dinledikden sonra resmen yok denecek kadar azalmıştı.
Ancak 3 hafta yeni bir işe başladım hemde severek çalışıyorum.Ancak kendimi daha iyi olmalıyım,bunud abilmeliyim şunuda yapmalıyım diye o kadar kasıyorumki boynum resmen kütük gibi ve iş yerinde aniden panik olduğumda filan sağa doğru kasılıp ani istem dışı atmlar yaşıyorum.Dişlerimi sıkıyorum.Nasıl rahatlayabilirim Ne olur yardım...

SeLeNaS 13-03-2010 10:53 PM

Cevap: Ani Boyun Kasılmaları lütfen kesin çözüm için yardım...

Arkdaşlar kimse yokmu aynı şeyi yaşamış olan ve bir çözüm sunabilecek olan...

pinnko 13-03-2010 11:57 PM

Alıntı:

SeLeNaS Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 589556)
Arkdaşlar kimse yokmu aynı şeyi yaşamış olan ve bir çözüm sunabilecek olan...

SeLeNaS yazmışsın zaten çözümü,telkinleri dinlemeye devam et.

Nefesle gevşeme egzersizleri var mesela çabuk sonuç verir.

Nefesine odaklanarak.

SeLeNaS 14-03-2010 12:04 AM

Alıntı:

pinnko Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 589575)

SeLeNaS yazmışsın zaten çözümü,telkinleri dinlemeye devam et.

Nefesle gevşeme egzersizleri var mesela çabuk sonuç verir.

Nefesine odaklanarak.

Pinnko öncelikle teşekkürler yeniden96klPlates nefes tekniğine dayalıdır biliyorsun.Telkinlerle beraber devam edince harika sonuç veriyor.Ancak işe başladığımdan ve yoğun bir tempom olduğundan telkinleri gece,sabah işe giderken mp3 den dinleyebiliyorum.Plates için vaktim kalmıyor.Şİmdi birde kursa başlıyorum.Benim için harika gelişmeler ve Rabbime binlerce şükür...O0Ama bu kasılma ve baş titemesi dışarıdan fark edilecek kadar belirgin olunca kendimi rahatlatmaya çalışıyorum.Ben rahatlatıp gevşemeye çalıştıkça iyicvce kasılıyorum.

pinnko 14-03-2010 12:20 AM

Tamam işte doğru yoldasın,panik olman olman gerekmiyor.
Zaten önceden başarmışsın sen.
Bunları artçı sarsıntı olarak düşün.

Plates olarak değil,benim bahsettiğim yatarak yada sandalyede oturarak ve
nefesine odaklanarak,derin nefes almayla başlayan 5-10-15 dakika
sürdürebileceğin,sessiz bir ortam bulduğunda her yerde uygulayabileceğin
türden egzersizler.

SeLeNaS 14-03-2010 12:50 AM

Pinnko cum bu geceden itibaren,bu kasılmaya sebep olan tüm endişe,stres,korku ve paniği gönderiyorum.
Tümmm korkularından,endişelerden arınmış;ihtiyacı olan tüm bilgi,imkan ve enerjiyi bedeninde taşıyan biri olmayı seçiyorummmm.... Kocamannn sevgi topları fırlatıyorum sana :))

pinnko 14-03-2010 12:58 AM

Teşekkür ederim .Bilmukabil.
Tez zamanda yeniden sağlığınıza kavuşmanız ümidiyle.
Tekrar geçmiş olsun efendim.
Lütfen yazınız.

derya88 14-03-2010 12:59 PM

bendende size tavsiyem platese devam edin. çok iyi sonuçları alacaksınız ama nefesi dogru kullanın.ayrıca diş sıkmayı bırakın. bunun nedeni zaten boyun kasılması onu bırakınca zaten boyun agrısıda kalmayacak .boş kaldıgınız zaman devamlı ögrendiginiz nefes tekniklerini ,tv seyrederken bile yapmanızı tavsiye ederim. acil şifalar sevgiyle kalın...

SeLeNaS 14-03-2010 03:00 PM

Alıntı:

derya88 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 589626)
bendende size tavsiyem platese devam edin. çok iyi sonuçları alacaksınız ama nefesi dogru kullanın.ayrıca diş sıkmayı bırakın. bunun nedeni zaten boyun kasılması onu bırakınca zaten boyun agrısıda kalmayacak .boş kaldıgınız zaman devamlı ögrendiginiz nefes tekniklerini ,tv seyrederken bile yapmanızı tavsiye ederim. acil şifalar sevgiyle kalın...

Haklısın deryacım haftada birde olsa plates yapmak çok faydalı.Ancak ben şu an buna zaman bulamadığımdan sabahları biraz daha erken kalkıp Tibet Yoga sı yapmayı istiyorum ve geceleri EFT sanırım buda işe yarar ne dersiniz ?

Işıldayan Safir 14-03-2010 03:35 PM

seni anladım canım aslında çözümü sende biliyosun ve sebebi de belirtmişsin aslında sorun tam da bunu da bilmeliyim şunu da bilmeliyim demen her şeyi bilmek istiyorsun işleri çok abartmışsın ve anı yaşamıyorsun sanırım bunu da bir sebep olarak görmek mümkün her şeyi bilmek zorunda değilsin ve hayat sürprizlerle dolu bırak hepsi hayatına aksın çok yorma kendini benimde boynum sürekli bilgisayarda oturmaktan ve 7 saat ders dinlemekten yazı yazmaktan ağrıyo pilates yapmaya vaktim yok bu aralar ama basit bi boyun egzersizim var ihtiyaç duyduğumda onu yapıyorum o anki hissettiklerine odaklanmayı bırak basit boyun egzersizini yaparken boynundaki kasılmanın rahatladığına ve kendini iyi hissetmeye başladığına odaklan dişlerini sıktığının farkına da varmışsın zaten bunu kontrol edebilirsin bence geçmiş olsun canım şimdiden

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:47 PM.