Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Pratik Bilgiler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=497)
-   -   çiçekli bir başlangıç yaptım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=92573)

bluemoon24 03-01-2009 02:22 PM

çiçekli bir başlangıç yaptım

''Tamam kabul dedi kendi kendine, çiçekli bir başlangıç yapmak iyi gelebilirdi evlerine. Önce belki birkaç yastık, koltuk şalı ve duvar kağıdı. Sonra belki tamamen çiçeklerle kaplı bir kanepe. Çiçekli rüyalar gördü; kırmızı modern çiçekler, mor kır çiçekleri, kahverengi fonda beyaz çiçekler... ''

Şöyle çiçekli bir kumaşla kaplı yastıklar, çiçek desenli duvar kağıtları olmayacak mı hayatımızda'' dedi Nedim. ''Sen erkeksin, nasıl çiçek deseni beğenebilirsin''dedi Serra. ''Senelerdir beni beyaz çarşaflara, düz renk koltuklara, minimal aksesuarlara mahkum ettin. Artık hayatımda biraz renk ve hareket istiyorum'' dedi Nedim. ''Şaşkınım valla, sen orta yaş bunalımına mı giriyorsun nedir'' dedi Serra ve hışımla ekledi ''Bu kadar çiçek meraklısı isen bir kere de yolun başındaki çingeneden bir demet papatya al''. Konuşma uzadı ve nihayet Serra'nın çiçekli duvar kağıdını ve yastıkları, Nedim'in de haftada en az bir kere eve taze çiçekler alarak gelmeyi kabul etmesiyle sona erdi.

Serra gece yatağına uzandığında düşündü. Gerçekten de çiçekli yatak çarşaflarında en son genç kızlığında annesinin evindeki yatağında uyumuştu. Çeyizindeki pembe ve mor çiçekli takımı daha kullanmamıştı bile. Yurtdışına ihraç edilen modern ve erkeksi yatak takımlarını export fazlası ürünler satan mağazalardan bulup çıkarmayı başarı görmüştü hep. En düz ve en grafik yemek takımları ile sofra hazırlamak onun farkıydı her zaman. Bir 'öfff' dedi seslice. Yorganı kendine çekti ve diğer tarafa döndü. ''Tamam kabul'' dedi kendi kendine; çiçekli bir başlangıç yapmak iyi gelebilirdi evlerine. Önce belki birkaç yastık, koltuk şalı ve duvar kağıdı. Sonra belki tamamen çiçeklerle kaplı bir kanepe. Çiçekli rüyalar gördü; kırmızı modern çiçekler, mor kır çiçekleri, kahverengi fonda beyaz çiçekler...

Eski eşyalarınızı farklı renklerle

boyayarak değerlendirebilirsiniz. Eski ayna çerçevelerinizi metal boyasıyla boyayarak yan yana duvara asın. Özellikle modern

yorumlanmış çiçek desenli bir duvar kağıdı odanızın havasını değiştirecektir.

Cesur olun ve parlak renkler seçin.

Ben daha soft

tonlarda çiçekler

tercih ediyorum

derseniz bu tonları

ahşap eskitme cilalı ve provence havası olan mobilyalarla

kullanmanızı

öneriyorum. Pastel

tonlar odanızda

romantizm rüzgarları

estirir.

Duvarlarınızı çiçeklerle süslemenin tek yolu duvar kağıdı kaplamak değil elbet. Props'ta satılan duvar çıkartmalarıyla eşyalarınıza

uygun renklerde çiçeklerle duvarlarınızı

süsleyebilirsiniz. Eski esyalarınızı dilediğiniz renklerde boyayarak işe başlayın.

Sonra da çiçeklerinizi yerleştirin duvarınıza.

Çiçeklerinizi koyduğunuz vazoyu sehpanın üzerine koymak yerine paltolarınızı astığınız

askıya asın ve evinizin girişine yerleştirin.

Provence romantizmini açık tonlarda aksesuarlar ve

naturel çiçeklerle evinize taşıyabilirsiniz.

Kaynak:Evdergisi

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:04 PM.