Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Olumsuz Düşünceyi Dışarıda Tutun! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Tembellik hastalığımı yardım edin lütfen (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=619998)

hicimm 03-11-2011 04:52 PM

Tembellik hastalığımı yardım edin lütfen

Merhaba arkadaşlar ben 23 yaşında bir kızım benim sorunum çalışmak istememem çevremdekiler bana iş buluyor ben 1 hafta 1 ay 2 ay gidiyorum daha sonra ayrılıyorum ev hayatını daha çok seviyorum sanırım yada asosyalım pek arkadaş çevremde yok insanlara mesafeliyim.Maddi durumda paraya ihtiyacım var kendimi beceriksiz görüyorum çalışan başarılı insanaları gördükçe öyle özeniyorum ki anlatamam neden ben böyleyim yardım edin lütfen ne yapmalı kendimi nasıl desteklemeliyim çalışmak için kendimi nasıl telkinlemeliyim.İnsanların üzerinden geçinmekten bıktım kendi paramı kazanmak istiyorum ama hırsımda yok en küçük şeyde kendimi salıveriyorum ben neden böyleyim.İnsanlardan saygı görmek istiyorum...

Janer 03-11-2011 11:49 PM

Cevap: Tembellik hastalığımı yardım edin lütfen

Erken uyanma telkini dinle .. her gün aynı saatte kalk .. bir işe başlaman için güzel bir sebep bul .. çalışamayanları çalışamayacak durumda olanları düşün tembelliği atmalısın üstünden .. yaşın daha genç bütün hayatını mahvetme ..

Kendine güven telkinini de dinleyebilirsin ...

Çaresizsen Çare sensin ..

Bilge İnan 04-11-2011 06:25 PM

Cevabınızı sorunuzun içinde kendiniz vermişsiniz zaten; "kendimi beceriksiz hissediyorum, falanca kişilere özeniyorum, saygı görmek istiyorum..." :)

Ego güçlendirici, suçluluk duyguları ve kendine güven telkinlerine başlayın lütfen. 2 hafta aralıksız dinledikten sonra kendinizdeki gelişmeleri farkedeceksiniz. 2 hafta sonra suçluluk telkinine biraz ara verip yerine sosyallik artırıcıyı ekleyip dinlemeye devam ediniz. Fırsat buldukça da forumumuzdaki paylaşımları ve facebook sayfamızı takip etmek size iyi gelecektir.

hayatimdegisti.com | Facebook

Sevgiler.

kendini arayan adam 05-11-2011 12:32 PM

Alıntı:

hicimm Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 810081)
Merhaba arkadaşlar ben 23 yaşında bir kızım benim sorunum çalışmak istememem çevremdekiler bana iş buluyor ben 1 hafta 1 ay 2 ay gidiyorum daha sonra ayrılıyorum ev hayatını daha çok seviyorum sanırım yada asosyalım pek arkadaş çevremde yok insanlara mesafeliyim.Maddi durumda paraya ihtiyacım var kendimi beceriksiz görüyorum çalışan başarılı insanaları gördükçe öyle özeniyorum ki anlatamam neden ben böyleyim yardım edin lütfen ne yapmalı kendimi nasıl desteklemeliyim çalışmak için kendimi nasıl telkinlemeliyim.İnsanların üzerinden geçinmekten bıktım kendi paramı kazanmak istiyorum ama hırsımda yok en küçük şeyde kendimi salıveriyorum ben neden böyleyim.İnsanlardan saygı görmek istiyorum...

Arkadaşım üniv.yi bitiridğimde bende aynı duygular içindeydim.. Çalışmak çok isterken bunun için hiçbir adım atmıyordum.. Sürekli düşünüyordum hayal kuruyordum.. Ama zamanla düşünmekten bıktım, düşünmenin hiçbir çözüm olmayacağı kanısına vardım ve artık düşünmek yerine somut adımlar atmak gerektigi kanısına vardım ve uyguladım.. Tamamen kurtulmuş sayılmam o durumdan ama inan eskisinden çok daha iyiyiydim. Çalıştıgım işyerinde arkamdan övgüyle bahsediyorlar, ve bunları duydukça daha hırslanıyorsun.

Şu an ne seviyedesin bilmiyorum ;
Belki bir daha bu siteye girmiyeceksin...
Belki bu yazılanları önerileri okumayacaksın...
Belki bunların saçmalık oldugunu düşüneceksin..
Belki bu söylenenlerin seni kurtaracak şeyler olduguna inanmayacaksın..

Kararlı adımlar atmaya ihtiyacın var.. Ve attığın adımın arkasında dimdik durmalısın aptalca bişey yapmış olsan bile.. Çevrene bir bak hep abuk subuk sözler sarf eden abuk şeyler yapan insanlarla dolu.. Sen onlarla aynı modda olmadıgın için hatalarını çok iyi görebiliyorsun. Hata yaptıkları halde sadece o anda komik duruma düşüp sonrasında sosyal yaşamına harkulade devam ettigini görebilirsin..

Neyse bu konuda söyleyecek çok fazla şeyim var, kitap bile yazabilirim:))

Aslında şu an mesajı sana degil kendime yazıyorum..

...

sweeet 09-11-2011 03:27 PM

Sevgili Kendini Arayan Adam lütfen bıkma düşünmekten. Bıktığın bazı düşüncelerin aklına gelmesidir. Düşüncelerin gücü çok değerlidir. Sadece doğru düşünmeyi öğrenmek gerekir. Düşüncelerimizi kontrol etmeyi öğrenmek gerekir. Bak Mevlana ne güzel demiş:

Düşüncen konuşmana , Konuşman hareketine ,
Hareketin kaderine yansır . Güzel düşün , Güzel yaşa . . . !

Mevlana

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:27 AM.