Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Olumlamalar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=530)
-   -   olumlamaları önemsemeden çaba göstermeden yapın derken? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=615721)

MMSI 04-10-2010 12:42 PM

olumlamaları önemsemeden çaba göstermeden yapın derken?

Bu konu hakkında sadece bu sitede okuduğum olumlamalar ile ilgili yazılarda görüyorum ikilem yaşadım şimdi olumlamalara daha başlamadım ama yakındır bu hafta içinde artık tüm bilgilerimle tüm öğrendiklerimle başlayacağım ama şu sorumun cevabını istiyortum ilk önce.

sevgileractionsmile

MMSI 10-10-2010 10:02 AM

Cevap: olumlamaları önemsemeden çaba göstermeden yapın derken?

sorumu cevaplacak kimse yokmu?

yeni bir hayat 10-10-2010 10:13 AM

Bilincin direnç oluşturmaması yönünden gerek olumlama olsun,gerek telkinlerde odaklanmadan çalışılması önerilir..İsteğinizi dileyin veya olumlamanızı yazın ve unutun..Duygularımızı ve isteklerimizi ısrarla tuttuğumuz için hayal kırıklıkları yaşayabiliyoruz..Bilincin neden direnç oluşturduğu,neden odaklanmaması gerektiği hakkında forumumuzda bilgiler var..

Lütfen sorularımızla ilgili başlıklar açmadan önce ilgili konu başlıklarını çok iyi inceleyelim..Böylece gereksiz sorular sormak durumunda kalmayacaksınız..

MMSI 10-10-2010 11:28 AM

Alıntı:

yeni bir hayat Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 772587)
Bilincin direnç oluşturmaması yönünden gerek olumlama olsun,gerek telkinlerde odaklanmadan çalışılması önerilir..İsteğinizi dileyin veya olumlamanızı yazın ve unutun..Duygularımızı ve isteklerimizi ısrarla tuttuğumuz için hayal kırıklıkları yaşayabiliyoruz..Bilincin neden direnç oluşturduğu,neden odaklanmaması gerektiği hakkında forumumuzda bilgiler var..

Lütfen sorularımızla ilgili başlıklar açmadan önce ilgili konu başlıklarını çok iyi inceleyelim..Böylece gereksiz sorular sormak durumunda kalmayacaksınız..

peki olumlamarı unutun diyorsunuz her olumalamayı bir kere mi yapacağız o zaman yoksa günlük rutin olarak mı?

MMSI 12-10-2010 12:36 AM

*Niyet ederken veya şükrederkende mi olumlamaları önemsemeden ve hissetmeden yapacağım?
*Olumlamaları yap ve unut deniliyor yani ben olumlamayı bir daha tekrarlamayacak mıyım? e o zaman 21 gün süresi nedir? herkes olumaları gün içinde rutin olarak söylüyor?

Bu konular hakkında beni bilgilendirirmisiniz.

bir siteden alıntı
Alıntı:

OLUMLAMA NASIL YAPILIR

- Olumlama yapmak için ilk önce geçmiş düşüncelerimiz ele alınmalıdır. Bilmeliyiz ki; geçmişteki anılarımızın oluşturduğu çekirdek inançlarımızı kırmadan ileriye gitmemiz çok yavaş ve zor olacaktır. Geçmişimizde bizi üzen insanlar, kötü anılar, maddi zorluklar hep blokaj oluşturacaktır. BU YÜZDEN İLK OLARAK AFFETME OLUMLAMALARI YAPILMALIDIR. Hayatımız boyunca geçmişimizde bizi üzen ve küstüğümüz insanların hayatımızda blokaj oluşturduğunu biliyor musunuz ? Ne yaşarsanız yaşayın geçmişteki herkesi kalben affetmeniz gerekmektedir. Kabul bu çok zor olabilir. Ama 1 ay içinde Hayatınızdaki mucizelere hayret edeceksiniz

- Olumlamaların her ay 1 konu üzerinde ve aynı olumlama metni üzerinde yapılmalıdır. Çünkü bilinçli yaptığınız olumlamalar 21. gün sonunda bilinçaltınız tarafında kabul görür ve hayatınızda Gerçekleştirmek için çalışmalara başlar. Bir olumlamayı 3 gün yapıp bırakırsanız hiç bir fayda etmeyecektir. Ya da 2 farklı olumlama yaparsanız enerji kanalınızı dağıtırsınız.

- Olumlama sesli bir şekilde, yavaş tempoda, hissederek yapılmalıdır. Sabah ilk uyandığınızda ve gece yatmadan 2-3 er kere yapılan olumlamalar bilinçaltına daha fazla ulaşırlar. Kendinizle yaptığınız bu konuşmalar bir süre sonra içsel egonuzun size inandırdıklarını silecek ve yerine yenilerini koyacaktır. Bilinçaltına kodladığınız yeni söz ve düşünceler inançları yeniler ve çekim yasasını harekete geçirir.

- Olumlamaları Ses kaydı haline getirip gün içinde dinleyebilirsiniz. Yaptığınız ses kaydını uyurken, çalışırken, kitap okurken dinleyebilirsiniz. Ses rahatsız olmayacağınız seviyede normal düzeyde olabilir. Zaten dikkatiniz başka yerde olacağı için SUBLİMİNAL etkisi yapacak ve bilinç daha kolay kırılıp bilinçaltına ulaşacaktır. Sakın bilinçli olumlamaları bırakmayın. Sadece ses kaydı ve subliminal telkin dinlemek çekim yasasını dağınık çalıştıracaktır.

- Yine gün içinde belirli kalıpları tekrarlayabilirsiniz. Örneğin o ay içinde "Bolluk ve bereket" olumlaması yapmaktasınız. yaptığınız çalışmalarla beraber boş zamanlarınızda yada dışarıdayken sadece "bolluk, bereket, para" diyerek veya tekrar edilerek odaklanma sağlanabilir ve bu kesinlikle faydalıdır.

Bir süre sonra görmeye başlayacaksınız ki, çevrenizde size olumsuzluk veren kişiler gidecek, yerinde sizin düşüncelerinizi destekleyen insanlar gelecektir. Geçmişte istemeden yada isteyerek söylediğiniz olumsuz sözcükler yerini olumlu ve yapıcı sözcüklere bırakacaktır.

İnançlarınızı değiştirmek için bu 1 er aylık çalışmaları yapın. Sakın olumsuzluğa kapılmayın...
yukarıda da hissederek yapılacak diyor bu çelişki kafamı karıştırıyor.

vittoria è nostra 10-12-2010 10:42 PM

ben naçizane fikirlerimi belirteyim daha bilgili yöneticelerimizde başlıgı görüp aydınlatırlar seni..

"*Niyet ederken veya şükrederkende mi olumlamaları önemsemeden ve hissetmeden yapacağım?"
-olumlamanı yaparkenki anda o olacagına eminsin gibi niyetlen olmuş gibi şükret o an onu hisset.

"*Olumlamaları yap ve unut deniliyor yani ben olumlamayı bir daha tekrarlamayacak mıyım? e o zaman 21 gün süresi nedir? herkes olumaları gün içinde rutin olarak söylüyor?"
-olumlama cümleni tekrarlarken ki yazarak yap bunu inan olduguna olmuş gibi düşün. sonra unut. bu unut kısmı yani yaptıgın şey tutacakmı tutmayacakmı dilegin olacakmı olmayacakmı kısmını unut demek. sorgulama yani. sen enerjini gönderdin bitti. evren onu gerçekleştirmk için çabalıyor. bilinçaltı ise gerçekle gerçek olmayanı ayırt edemediği için ve senin olumlama cümlelerin her neyi istiyorsan olmuş gibi cümleler oldugu için bilinçaltın bunun gerçekleştiğini sanıyor. bu durumda eger sen olcakmı yada daha niye olmadı gibi düşüncelere devam edersen bilinçaltı gerçek olmadıgı gerçekleşmediği düşüncesine kapılacak ve bu direnç oluşturacak. oyüzden olumlamayı yaparken inan olduguna gerçekleştiğini hisset sonrasında unut gerçekleştiya o bitti. eninde sonunda aynısı hayatındada olacaktır emin ol. 21 gün ne ? bir şeyi 21 gün boyunca aynı zaman diliminde sürekli tekrarlarsan blinçaltı bunu alışkanlık olarak kabul ediyor benimsiyor. he bu tamam cepte diyor misal. yani sen şimdi ne yapıcaksın bir olumlama cümlesi alacaksın sana uygun onu sabah kalktıgın ilk 15 dk gece uyumadan önceki 15dk da (bu zamanlar bilinçaltının en açık oldugu zamanlar) tekrarlıcaksın gün içinde aklına geldikçede tekrarla ama unutma bu takıntı boyutunu almasın yani düşüncene işlemesin. sabah kalk yap olumlamanı unut öğlen aklına geldi yap olumlamanı unut akşam üstü aklına geldi yap olumlamanı unut gece yatmadan önce yap olumlamanı unut. bu olumlama cümlesini 21gün boyunca tekrarla sabh akşam ve gün içinde olmak üzere sonunda bilinçaltın bunu benimseyecek bu herdaim seninle olan birşey olarak görecek.

umarım yardımcı olabilmişimdir:) herdaim sevgiyle ve ışıkla kalasın.

bluegirlx 10-12-2010 11:41 PM

çok güzel açıklamışsın eline yüreğine sağlık..sahibim diye istemenin olumlamayı kuvvetlendirdiğini okumuştur.bilinçaltında oluşan blokakajları 21 günde ancak ulaşıp yok edebiliyor..ilk 7 gün bırakmamak ve sürekli istikrar, olumlamanızın reale dönüşmesini kolaylaştırır..olumlamalarımıza sevgi ve güvenle gerçekleşmesini istiyorum diye devam edip ve bu böyle olsun diye biterebilirsiniz..

Not:ben olumlamalarımın sonuçlarını az yada çok gördümm..amaaaaaa yazarak yaptığım her çalışmanın sonucunu heran yaşıyorum..

vittoria è nostra 11-12-2010 12:18 AM

buda beni yazmaya iten şey işte şuan yapmıyorum yazmıyorum ama 5 gün içinde plan çıkarıyorum kendime ve 15inde planla birlikte düzenli yazarak olumlamalarıma başlıyorum varlığınıza değerli bilgilerinize sonsuz teşekkürler herdaim sevgiyle ve ışıkla kalın.

serper 13-01-2011 11:51 AM

teşe956kkkürler

can_can_ny 13-01-2011 12:31 PM

Alıntı:

birAsiAksAçlıkız Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 782539)
ben naçizane fikirlerimi belirteyim daha bilgili yöneticelerimizde başlıgı görüp aydınlatırlar seni..

"*Niyet ederken veya şükrederkende mi olumlamaları önemsemeden ve hissetmeden yapacağım?"
-olumlamanı yaparkenki anda o olacagına eminsin gibi niyetlen olmuş gibi şükret o an onu hisset.

"*Olumlamaları yap ve unut deniliyor yani ben olumlamayı bir daha tekrarlamayacak mıyım? e o zaman 21 gün süresi nedir? herkes olumaları gün içinde rutin olarak söylüyor?"
-olumlama cümleni tekrarlarken ki yazarak yap bunu inan olduguna olmuş gibi düşün. sonra unut. bu unut kısmı yani yaptıgın şey tutacakmı tutmayacakmı dilegin olacakmı olmayacakmı kısmını unut demek. sorgulama yani. sen enerjini gönderdin bitti. evren onu gerçekleştirmk için çabalıyor. bilinçaltı ise gerçekle gerçek olmayanı ayırt edemediği için ve senin olumlama cümlelerin her neyi istiyorsan olmuş gibi cümleler oldugu için bilinçaltın bunun gerçekleştiğini sanıyor. bu durumda eger sen olcakmı yada daha niye olmadı gibi düşüncelere devam edersen bilinçaltı gerçek olmadıgı gerçekleşmediği düşüncesine kapılacak ve bu direnç oluşturacak. oyüzden olumlamayı yaparken inan olduguna gerçekleştiğini hisset sonrasında unut gerçekleştiya o bitti. eninde sonunda aynısı hayatındada olacaktır emin ol. 21 gün ne ? bir şeyi 21 gün boyunca aynı zaman diliminde sürekli tekrarlarsan blinçaltı bunu alışkanlık olarak kabul ediyor benimsiyor. he bu tamam cepte diyor misal. yani sen şimdi ne yapıcaksın bir olumlama cümlesi alacaksın sana uygun onu sabah kalktıgın ilk 15 dk gece uyumadan önceki 15dk da (bu zamanlar bilinçaltının en açık oldugu zamanlar) tekrarlıcaksın gün içinde aklına geldikçede tekrarla ama unutma bu takıntı boyutunu almasın yani düşüncene işlemesin. sabah kalk yap olumlamanı unut öğlen aklına geldi yap olumlamanı unut akşam üstü aklına geldi yap olumlamanı unut gece yatmadan önce yap olumlamanı unut. bu olumlama cümlesini 21gün boyunca tekrarla sabh akşam ve gün içinde olmak üzere sonunda bilinçaltın bunu benimseyecek bu herdaim seninle olan birşey olarak görecek.

umarım yardımcı olabilmişimdir:) herdaim sevgiyle ve ışıkla kalasın.

Merhaba,
O kadar güzel açıklama yapsın ki bugünlerde kendi içimde yaşadığım dirençlere bir cevap oldu bu.Bu aralar acayip direnç yaşıyorum yaptığım olumlamalarda, bağışlamalarda ve hep bi yer yanlış yaptığımın farkına varıyorum ama yanlışı bulamıyordum bir türlü ve beynim içinde her türden kuşların ötüşmeleri ile kafayı yemek üzereyken yazını okudum ve buldumm yanlışı.çok teşekkür ediyorum.

Kendime bir olumlama listesi yaptım korkuları kabule geçme ve hemenardından sevgiye dönüştürme olumlaması,affetme meditasyonu dinliyorum her akşam ve gün için özellikle hatta 24 saat diyebilirm bağışlama listemdekileri bağışlıyorum.şükürlerimi yapıyroum ama arada 2-3 gün kayıp oluyo mesela sonra tekrar devame diyorum bu düzenli sayılırsa ama senin yazını okuyunca şunu farkettimki bende takıntı haline gelmiş ve serbest bırakamıyorum düşüncelerimi,olumlama yada dileğimi yapıyorum bekliyorum sonra hani nerde neden gelmedi evren beni niye duymuyosun falan diye kafam iyicene karışmıştı ve evrene küsüyordum nerdeyse ama senin yazın bunu engelledi :))) ve farkındalığımı bir kez daha farketmemi sağladı.Biraz daha inanarak ve düzenli,ve serbest bırakarak yaparsam başarıya ulaştım demek tir.Serbest bırakma olayını bir türlü yapamıyorum bu konu üzerinde ciddi araştırma içersindeyim.bununla ilgilide bir bilgin varsa ve yazarsan çok mutlu olurum.teşekkür ederimm.iyiki varsınn :))))

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:49 PM.