Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ölmekten Korkmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=102)
-   -   Ölüm Korkusu ve Kamera Şakası(Video) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=907)

hayatimdegisti 20-02-2007 10:52 PM

Ölüm Korkusu ve Kamera Şakası(Video)

http://www.youtube.com/watch?v=qg9ZutIcRg4

Aslında bir çok korkunun temelinde ölüm korkusu vardır.Bu korkuyu ayrıca tartışırız.

Bu kamera şakasında markete gelenlere bir şaka yapılıyor.
Önce biraz gülelim. 12389

[youtube=425,350]EBhyY496oyI[/youtube] Buda Türk Versiyonu Şaka Tayfuna Yapmışlar.

pisimbat 19-03-2007 10:27 PM

Bu yaşıma kadar kendi ölümünden hiç korkmadım ama sevdiklerimi kaybetmekten hep korktum,annem anneannem,halam benim yanımda son nefeslerini verdiler öyle huzur dolu bir yüz ifadesi ,tebessümle teslim oldularki rahat olduklarını anladığımdan ölüden ve ölümden hiç korkmadım hani derler ya allah ölümünde hayırlısını nasip etsin diye ,umarım öyle olur hepimiz için ,işin bir garip yanıda ölenler ölmeden bir gün önce rüyama giriyor ve üç aşa beş yukarı aynı şekilde görüyorum onları ve ertesi gün öleceklerini anlıyorum o anı hissediyorum öncede ama korkmuyorum,korkmak içinde bir sebep görmüyorum ama korkanlar olabilir tabiki de

skorpy 19-03-2007 10:35 PM

ilk video mükemmel gulensmiley hismiley

maharishi 07-04-2007 09:23 PM

aslında ana başlıklara "yanarak ölme korkusu" diye de bir şey eklense...
literatürde var böyle bir fobi türü ve çok korkunç. kendimden biliyorum :(

turgay0101 17-04-2007 12:16 PM

Ölümün başlangıç olduğunu düşünmek hayli rahatlatıyor insanı sanırım

tlvnt 17-04-2007 02:50 PM

Ölüm korkusu diğer bir anlamıyla yaşama aşkı. Sevdiği ve sevmediklerini kaybetmesinin eksikliği……. Turgay’ında dediği gibi ölümün bir başlangıç olması insanı rahatlatıyor. onayi

Merto 17-04-2007 03:36 PM

Yaşamayı bilmeyenler ölümden korkarlar mış....

Siz ne dersiniz?

lalezar 17-04-2007 04:57 PM

ölüm ve yaşam birbirine iki yakın dost gibi sahip çıkar.. bizim onları ayırıp karşı saflara yerleştirdiğimiz gibi degildir ölüm ve yaşam..aslında birbirinden ayrı degil...ölüm, yaşamın farklı katmanda süren hali..bazı algı ve olgulara kapalı oluşundan bizim ürkekliğimiz..karanlık buluşumuzdan onu aydın yaşamın yanında...oysa burda geceyse başka biryerde güneş tam tepede..yakmakta ,kavurmakta hatta...ama biz dörtbiryanı gece sanıyoruz...ama korkak insan ölümü kendine yakıştırmaz...oysa ayagındaki halhal kadar yakışır ona o beyazlık o sogukluk...o cansız beden...
yaşamdaki hükme eren ölümün de hakimi olur...hayat bir bütün ,ölüm bunun sadece bir parçası..yaşamın devam edegiden şekli...baştan tutturursa kişi yaşamdaki o keyfi,ölümde bu keyifin sadece bir halkası... actionsmile

Merto 17-04-2007 05:23 PM

Lalezar, yine konuya anında nufuz eden ve özden uzaklaşmadan gereken tespitleri yapan enfes yorumlarından biri gelmiş...Hayatın sırrına eremeden daha ölümün sırrını çözmeye çalışmalımıyız acaba diye düşündüm bir an...Ama bir bilenin dediği gibi: Ölmeden ölebilsek...
Sevgiler

turgay0101 17-04-2007 05:45 PM

İnsan bir yakını ölünce onun öldüğüne değil ona yapamadıklarına ağlarmış bu insanın genel yapısı elimizin altında olanların kıymetini bilmeyiz biz pek, hasta olmadan sağlığımızın gurbete düşmeden evimizin aç kalmadan yemek yemenin parayı kaybetbeden zenginliğin ölmeden yakınlarımızın değerini ve biz ölmeden hayatımızın değerini bu yüzden bence her gün kendimizin ve sevdiklerimizin son günü gibi yaşasak kendimize ve sevdiklerimize gereken değeri veririz...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:19 PM.