Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Yapmalı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=41)
-   -   20 ay dinlemek (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=626055)

nickiniz123 07-03-2017 07:32 PM

20 ay dinlemek

evet üniversiteye kadar 20 ay dinlemiş olucam şuanda 11.sınıfım ve lise hayatım bok gibi geçti ve hala öle devam ediyo hani herkesin unutulmaz lise anıları vardır benim yok kendimi tanıtıyım
-insanlar ne diyecek diye korkan birisi
-hayır demeye ödü kopan birisi
-sırf insanlar üzülmesin diye kendinden fedakarlık eden birisi
-hakkını yeterince savunamayan birisi
-mutluluğu insanları memnun ettiğinde gerçekleşen birisi
-başkalarının düşüncelerini aşırı önemseyen birisi
böyle birisiyim ve size soruyorum tüm bilgi ve tecrübelerinize dayanarak bana söyleyin ne kadar değişirim 20 ay dinlesem
------artık dedim lise hayatım bok gibi geçti bari üniversitem güzel geçsin artık hayatım rayına otursun hep üzülmekten ruhum çöktü

MuminOKAN 08-03-2017 12:18 PM

Cevap: 20 ay dinlemek

Merhaba öncelikle hoşgeldiniz.
-insanlar ne diyecek diye korkan birisi
Bu toplumsal olarak genel bir kaygı

-hayır demeye ödü kopan birisi
Çoğumuz her zaman hayır diyemiyoruz

-sırf insanlar üzülmesin diye kendinden fedakarlık eden birisi
Telkinlerin en güzel etkilerinden biri fedakarlık konusu ve hayır diyememe konusu

-hakkını yeterince savunamayan birisi
Toplumumuzda bir çok kişi böyle bir durumdan müzdarip

-mutluluğu insanları memnun ettiğinde gerçekleşen birisi
Mutluluk verebilenindir. Bunda üzülme, takılma yani buna çok

-başkalarının düşüncelerini aşırı önemseyen birisi
Hepimiz bir nebze de olsa önemsiyoruz.

Telkinlerin yardım edip edemeyeceği konusuna gelince, telkinler kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Ama eninde sonunda yardımcı oluyor. Telkinler için uygulama yazmaya çalışıyorum iş yoğunluğuma göre, emin ol yazarken bile etki ediyor. Telkinleri okumanı ve dinlemeni tavsiye ediyorum bunca yıl dinleyen biri olarak. Ay sayısına takılma, belki 3 günde belki 3 saatte etki edecek.

KıpçakBeyi 09-03-2017 05:53 AM

Hoş geldiniz.

Telkinlerin içeriğini bilmesen bile o telkinle alakalı belki telkin içerisinde geçen ama hatırlamadığın olumlama cümleleri kurmak etkisini daha da artırıyor. Telkin içeriğine siz kendinizi inanmazsanız telkin nasıl etkili olabilir ki. İçselleştirmelisin bu durumu. Mesela mutlulukla alakalı bir telkin dinliyorsun ama herkese mutsuzum demeye devam ediyorsun. Mutlu hissedemiyorsun kendini. Yaşamımın her anından keyif alıyorum gibi bir cümle kursan ve bunu tekrarlasan artık yaşamdan keyif almak senin gerçeğin oluyor ve kendini mutlu hissediyorsun.

nickiniz123 09-03-2017 04:27 PM

sayfadakaki 28 cümleyi söyleyin kendinizi harika hissedeceksinizdeki cümleleri günde 2 kez söylüyorum bunları sölemek telkinlerin etkisini atırırmı hemde telkinleri içeriğiyle iligili cümleleride söylüyorum

bgtgyjbga 09-03-2017 10:40 PM

Olumlama yapmak tabiki eti eder ama imajinasyon çok daha etkilidir.

nickiniz123 10-03-2017 04:40 PM

imajinasyon nasıl yapılıyo

MuminOKAN 10-03-2017 07:23 PM

İşten/okuldan eve gidiyorken etraftaki binaları vs hatırlayabiliyormusunuz? Eğer hatırlayabiliyorsanız imajinasyon/hayal kurma tekniğini başarıyla uygulayabilirsiniz.

bgtgyjbga 10-03-2017 08:39 PM

LMGTFY

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:51 AM.