Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ne Yapmalı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Ruh Halim Hep Değişiyor... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=623069)

tuna123 15-06-2013 12:34 AM

Ruh Halim Hep Değişiyor...

Beyler çok değişk bişey var bnde çözemedm hala bi saatim bi saatimi bi günüm bi günümü tutmuyo hep değişiyorum bi iyi bi kötü oluyorum . Mesela bi misal veriyim : kendini çok iyi hisseden bi insan , özgüvenli , komik , çevresindeki insanları güldürebilen sevindiren birisi , sevecen , mutlu , sohbeti muhabbeti doyurucu , çevresinde çok insan olan biri , övgüler yağan biri , kızlarla çok iyi anlaşabilen etkileyebilen biri, herkesin sevdiği biri , sosyal biri , dersleri çok iyi olan biri ,kafasında düşünceler çok hızlı oluşuyor her şey çok güzel tam istediği gibi yolunda gidiyor v.s... Amaa taki o kötü duruma gelene kadar işte o kötü duruma gelince her şey tersine dönüyor o yazdıklarımın tersini düşünün hiç bi kabiliyeti olmayan , saf , hayattan yaşamdan zevk alamayan , yorgun halsiz uykulu mıymıntı uyuşuk biri , dersleri kötü biri , artık düşünemeyen beyni adeta durmuş biri gibi , işte o ilk yazdıklarımın hepsi tersine dönüyo azından bi kaç anlamlı kelime bile çok zor çıkan bi insan oluyorum . Bu gün içinde de diğişiklik gösterebiliyo gün boyuda sürebiliyo nedir bu bi hastalıkmıdır çözümü varmıdır nedir allah aşkına yardım edin depresyona girip duruyorum .

maviinci 15-06-2013 02:14 PM

Cevap: Ruh Halim Hep Değişiyor...

düşüncelerin ve öz inançlarınla ilgili. inanır ve harekete geçer, birşeyler yaparsan pozitif tarafta durabileceğini göreceksin. ama yerinde saymaman, birşeyler yapman lazım

tuna123 15-06-2013 02:27 PM

Alıntı:

maviinci Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843887)
düşüncelerin ve öz inançlarınla ilgili. inanır ve harekete geçer, birşeyler yaparsan pozitif tarafta durabileceğini göreceksin. ama yerinde saymaman, birşeyler yapman lazım

neler yapmam gerekiyo onuda söylersen iyi olur.

Cookie 15-06-2013 02:28 PM

Psikiyatriste ya da psikoloğa gittin mi hiç?
Bende de aşırı boyutta oluyordu bu değişimler.
Hayatını olumsuz etkiliyor insanın.
Şükürler olsun bir süredir iyiyim. Dengedeyim.
Kendimin daha fazla farkına varınca bu konuda başarı sağlayabildiğimi düşünüyorum. Ama yine de birkaç ay daha kendimi gözlemlemem lazım.
Dr.a gittim ben bu sebeple. Borderline kişilik özellikleri taşıdığımı söyledi.
Bunun altında ailevi travmalar yatıyormuş.
Kaybetme korkusu oluyormuş insanda.
Sen de biraz kendini gözlemle ve neler yaşadığını, ne zaman değiştiğini, seni değiştiren sebeplerin olup olmadığını falan düşün.
Mesela uzun süreli ilişki yürütebiliyor musun? Ben yürütemedim bunca zaman, bundan sonra nasip olacak inşallah.
Ya da bir şey çok iyi giderken onu bilinçli ya da bilinçsiz bozar mısın?
Çok mutlu olduğun anlarda korkar mısın bazen? Ve o anın ölümsüzleşmesini istediğin için bırakıp gidebilir misin her şeyi?

Cookie 15-06-2013 02:33 PM

Ayrıca bir gün sevdiğin birinden ertesi gün sebepsiz yere nefret ettiğin, yüzünü görmek istediğin oluyor mu hiç?

maviinci 15-06-2013 02:35 PM

Alıntı:

tuna123 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843889)
neler yapmam gerekiyo onuda söylersen iyi olur.

akışına bırak bence.. ama profesyonel destek almakta fayda var tabii...

tuna123 15-06-2013 02:35 PM

Alıntı:

Cookie Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843890)
Psikiyatriste ya da psikoloğa gittin mi hiç?
Bende de aşırı boyutta oluyordu bu değişimler.
Hayatını olumsuz etkiliyor insanın.
Şükürler olsun bir süredir iyiyim. Dengedeyim.
Kendimin daha fazla farkına varınca bu konuda başarı sağlayabildiğimi düşünüyorum. Ama yine de birkaç ay daha kendimi gözlemlemem lazım.
Dr.a gittim ben bu sebeple. Borderline kişilik özellikleri taşıdığımı söyledi.
Bunun altında ailevi travmalar yatıyormuş.
Kaybetme korkusu oluyormuş insanda.
Sen de biraz kendini gözlemle ve neler yaşadığını, ne zaman değiştiğini, seni değiştiren sebeplerin olup olmadığını falan düşün.
Mesela uzun süreli ilişki yürütebiliyor musun? Ben yürütemedim bunca zaman, bundan sonra nasip olacak inşallah.
Ya da bir şey çok iyi giderken onu bilinçli ya da bilinçsiz bozar mısın?
Çok mutlu olduğun anlarda korkar mısın bazen? Ve o anın ölümsüzleşmesini istediğin için bırakıp gidebilir misin her şeyi?

uzun süreli ilişki bende yürütemiyorum bi şekilde kopuyor.
bişey yada her şey yolundayken onu bilinçsiz bi şekilde bozuyorum.
mutlu olduğum o anın asla bitmemesini isterim mutluluğu kaybetmemek için her şeyi göze alabilirm her şeyi yapabilirim.
Doktora görünmedim psikiyatriye gitmedim hiç gitmeyi düşünüyorum ama olmuyo işte bi öyleyim bi böyleyim düşüncelerim değişiyor hep bi yandan gitmek istiyorum diğer yandan istemiyorum . kafamda birazda büyütüyorum nasıl anlatıcam derdimi doktora filan diye bilmiyorum nasıl çözüceğimi bunu.

maviinci 15-06-2013 02:37 PM

kaç yaşındasın, bir dönemle de ilgili olabilir

tuna123 15-06-2013 02:40 PM

Alıntı:

maviinci Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843894)
kaç yaşındasın, bir dönemle de ilgili olabilir

15 zaten ben bunu daha 3-4 ay önce fark etmeye başladım

maviinci 15-06-2013 02:46 PM

Alıntı:

tuna123 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 843895)
15 zaten ben bunu daha 3-4 ay önce fark etmeye başladım

farkında olman çok güzel, bunu değiştirmen için iyi bir başlangıç.. ama bu farkındalığı sürekli kılman lazım. mesela önce şunu bir bil, işler hiçbir zaman mutlak anlamda kötü değil, olmayacak da blissy olumlama diye birşey duydun mu? etkili cümleler kurarak bunlardan olumlama listesi yapacaksın, olumlama yaparak olumsuz düşüncelerle mücadeleye girişeceksin, her gün yaptığın olumlama listesini birkaç kez okuyarak istediğin gibi birisi olacaksın.. olumlu yönlerini zamanla açığa çıkaracaksın; bilinçaltın artık buna alışmaya başlayacak ve sen zaman geçtikçe göreceksin ki, herşey çok daha güzele gidiyor.
Bir de, bilmeni istediğim birşey daha var; bu içinde bulunduğun 15 - 20 yaş aralığı, insan hayatının gelişim sürecinde çok önemli bir aşama. hatta, ikinci aşama - ilki çocuklukta yanlış hatırlamıyorsam 2 - 6 yaş arasındaydı. Şimdi sen yetişkinsin, giderek işlerin daha da ciddiye bindiğini göreceksin ve şu an senin içinde bulunduğun sürecin ciddiyetinin farkında olman, sana bu yolda kendi gelişim sürecini izleyebilmen ve sağlam temellere oturtabilmen için verilmiş bir fırsat bence guitar

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:40 PM.