Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Mutluluk ve Yaşama Sevinci (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=224)
-   -   Yaşamak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=462891)

d1dem 09-12-2009 11:27 PM

Yaşamak

Birkaç forumdada yazdığım gibi bu siteyi bişeyler ararken buldum nette 2 gündür ego ve suçluluk telkinlerini dinliyorum ama ççok sevdiğim su sesi doğa sesi olmasına rağmen sıkıldım :(( Bunları başka bi forumdada detaylı olarak yazıcam zaten...
Asıl konum anlatmak istediğim bu değil şuanda...

Korkularım var bitmek bilmeyen korkularım ...Korktukça bişeylerden kendimden uzaklaşıyorum kendimi sevmiyorum mutlu olamıyorum ..Saçma sapan belkide doğru bilmiyorum ama değişik duygular kaplıyo içimi...Yazarken bile emin olamıyorum düşüncelerimden..Bi yanım başka telden diğer yanım başka bir telden çalıyor...
Korkularıma gelince örneklerle anlatacağım...
Ailemin varlığı korkutuyo beni ilk olarak saçma gelicek belki ama evet korkuyorum varlıklarındanda yokluklarındanda ...Bunu anneme babama bile söylemedim bugüne kadar..Tek çocuğum ben onlara benden önce bişey olursa dayanamam ben buna :(((( Bazen bu düşünce mahvediyo beni başka şeyler düşünmek istesemde mahvediyo işte...Günler çok çabuk geçiyo kendimin büyüdüğünü onlarında yaşlandıklarını görüyorum..Hayat bu işte diyorum dedikçe Hayat ....Bu kelimedende sıkılmaya başladım...Yaşamak,hayat....
Üzüyo beni bazen yükünü taşıyamıyorum biliyorum daha yolun çok başındayım ama gelecek korkutuyo beni insanlar korkutuyo..
Ve o kadar hassasımki haberleri bile izleyemiyorum bu hassasiyetimden ...Bi boşvermişlik var bende bilmiyorum boşvermişlikmi sebebini bende çözemiyorum...Bir şehit haberi duysam o anda bütün dünyam kararıyo herşey anlamsız geliyo yada bir ölüm...
bugun yine şehit haberi duydum yakınımın yakınlarından yine düşünmeye başladım...
Ecel diyoruz kader ,alın yazısı diyoruz geçiyoruz belkide ama bu böyle olmamalı işte..Olmamalı....Neyin eceli neyin kaderi ..Birileri geliyo seni öldürüyo ve ecel oluyo adı bu olmamalı :((((( Üzülüyorum gözyaşlarıma hakim olamıyorum saklayamıyorum içimde ..Bu yazdıklarım belkide saçma gelebilir ..
Evet çok karamsarım belkide ama bu durumdan kurtulamıyorum hayat öyle zorki :(
Bazen bişeyler almak istiyorum kendime alamıyorum aç bir lokma ekmeğe muhtaç insanlar geliyo aklıma onların yerine koyuyorum kendimi boğazıma birşeyler düğümleniyor...
Bilmiyorum bu hayatı nasıl yaşanılır duruma getircem nasıl bir ışıkla bir umutla geleceğe bakabilirim...
İnsanlara nasıl güvenebilirim ...

derya hanim 10-12-2009 12:53 AM

Cevap: Yaşamak

Merhaba didemcim.Ben su sesini biraz dinledim daha sonra klasik muzige gectim beni daha cok rahatlatiyor .Seni fazla yormak istemem ama senin durumundaykan ben uzun yazilar okuyamiyordum.Ben ailamden uzak bir ulkedeyim Hollandadayim.Her gun her gece kafamda sesler vardi birine birsey olacak ailemden kotu haber gelecek diye cok aci cekiyordum artik.Hergun evimi kose bucak temizleyip olumu bekler olmustum .Annemgil yola ciksa o gece uyumazdim.Allahima sukurlar olsun,128956Allah bu sitenin sahiplerine saglik ,mutluluk versinart56art56 siteye uye olup telkinlere dinlemeye basladim ve sonuc mukemmel .Ailem icin simdi artik allahim onlara uzun omur ver dua etmekten baska bir sey gelmiyor elimden canim .Telkinleri duzenli bir sekilde dinle music45cunku ben hersey bitti dedigim anda burada buldum kendimi .Kendine iyi bak.

d1dem 10-12-2009 01:06 AM

Teşekkürler derya hanım ..Bende dualar ediyorum ama yinede bu korkularımdan bunalımlarımdan kurtulamıyorum şükür etmek lazım ediyorumda gerçi ama bu benimki farklı birşey sürekli beyin karamsar ve kötü şeyler üretip mutlu olamıyorum...Çok hassasım herşey beni üzüYo biri yolda bi laf söylese ona bile ağlayabilcek yapıdayım :(((
Telkinleri düzenli olarak dinliyorum inşallah daha karamsar biri yapmaz beni sad456

genco 10-12-2009 09:12 AM

korkuların,bunalımların,ümitsizlik içindeki ruhun. bu olumsuzluklar, kötü düşünceler benliğine etki eden en ağır silahlar. tv yi haberler için izlemeyi seçmiştim,dünyadan bir haber olmak gerek diye düşünüyordum ama bu yaşanan kötü olaylar yüreğimin daha fazla dayanmasına izin vermiyor malesef. kendime bilerek eziyet etmektense dünyadan bi haber olup benliğimle hasır neşir olmayı seçtim. ümitsizlik dısarıda değildir ümitsizlik bizdedir. kendini sevmeyi,kendine her gün güzel sözler söylemeyi dene.

hayatta en sevdiklerimiz canımız varımız yoğumuz parçamız olan ailemizi kaybetme korkusu hepimizde vardır. ama unutmayalım ki hayat herseye ragmen devam ediyor, pes etme zamanı değil. ve bizler onların varlıgında yokluklarının bizlere vereceği acıyı düşünerek ve ileride pişman olmamak için neler yapmak isterdin_?

hayat senin dilediğin gibi olsun arkadaşım. mutluluk ve huzur gölgen olsun.

çok_mutlu:) 10-12-2009 10:47 AM

bu korkuların birebir aynısını bende yaşadım ve bu bir rahatsızlık arkadaşlar ölüm korkusu panik atak olarak geçer sevdiklerimi kaybetmekten insanların ölmesinden kötü haber duymaktan tv izlemekten gazete okumaktan insanların öllümle ilgili yorumlarından çok kalabalık ortamlardan sevdiklerimle vakit geçirmekten korkuyordum nedeniyse onların yokluğuna kendimi alıştırıyordum sözde şu anda anlamsız geliyor korkularım ama o an için hayatımı alt üst eden şeylerdi insan bedenen ve ruhen o kadar yoruluyorki tek çözüm hemen doktora başvurmanız hemde daha fazla ilerlemesine izin vermeden ilk olarak ilaç tedavisiyle başlanıyor belli bir süre ilaç tedavisinden sonrada bana yapılanı söylüyorum hipnoterapi bilinçaltında bir yerlerde bu korkuları tetikleyen bir duygu mevcuttur ama daha fazla ilerlemeden nolur önleminizi alın zaman geçtikçe daha fazla ilerliyor ve yıpratıyor.Sorularınız olursada seve seve yanıtlarım bende çok yıprandım ama şu anda çok iyiyim biliyorum sevdiklerim yanımda korkarak günlerimi heba etmektense onlarla günü yaşıyorum mutlu oluyorum kötü haberler her zaman olacakl ama iyi haberlerde var bardağın dolu tarafını görmeye başladığınızda ve tedavinizi aksatmadığınızda çok ama çok mutlu bir yaşam sizi bekliyor olacak:)sevgiyle kalın
http://ayten33040.sitemynet.com/myne...lerim/5_2_.gif

bayşegül 11-12-2009 10:01 AM

didemcim
öncelikle müzikleri düzenli olarak dinlemeni rica ediyorum senden doga sesli müziklerini dinlerken ayrıca sevdiğin müzikleride dinleye bilirsin ben öyle yapıyorum....
senin korkularını kabul etmen de çok güzel bu korkularının üzerine gitmelisin ve bol bol korkularınla ilgili olumlama yapmalısın canim benim bak herşey nasıl yoluna girecek sana sitede olan yazıları okumanı öneririm burada olman senin zaten değişmen için en güzel sebep sorun olursa elimizden geldiğince yardım etmeye çalışırız tatlım...senden rica ediyorum gönderdiğim yazıları lütfen okur musun http://www.hayatimdegisti.com/forum/...m-korkusu.html
http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-makaleleri-ve-yazilari/1768-olumlu-olumlu-dusunelim-lutfen.html

Elektra 11-12-2009 10:27 AM

Aileyi veya sevdiğini kaybetme korkusu her canlıda vardır. Fakat sen bunu baya ilerletmişsin devam edersen işin içinden çıkamazsın psikologların yolunu tutmaya başlarsın. Bu nedenle bunu bu kadar düşünmemeye çalış. sonuçta her canlı ölümü mutlaka tadacaktır. Şu an bunları düşüneceğine anne ve babanı nasıl mutlu edebileceğini düşün. şu an onların yanındayken birlikte olmanın tadını çıkartın ki zamanında yapamadığın şeyler için üzülmeyesin. Anlarınızı dolu dolu yaşayın. Sevgilerle...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:11 AM.