Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Mizah Bölümü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=285)
-   -   Sahur ve Kutsal Üçleme (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=621328)

Mahalle Muhtarı 24-07-2012 01:59 PM

Sahur ve Kutsal Üçleme

Toplam 3 Eklenti bulunuyor.
Aziz forum dostlarım,
Ramazan ayını idrak etmekte olduğumuz şu günlerde Mahalle Muhtarı olarak yine bir tespiti daha sizlerle paylaşmanın haksız gururunu yaşıyorum.
Hıritiyanlıkta baba,oğul,kutsal ruh inanışında ve Semih Kaplanoğlu'nun Süt,Bal,Yumurta filmlerinde karşımıza çıkan kutsal üçlemenin İslamiyette de bir karşılığı var mı?

Evet, muhterem forum kardeşlerim.
Bilindiği gibi İslam aleminde Ramazan adı verilen bi fenomen var.Ramazan adı verilen ayda bilindiği gibi oruç tutuluyor. Ve bu ibadetin ilk ayağı olan imsak vaktinde sahur yemeği yeniyor. İslamiyetteki kutsal üçleme, tam da sahur yemeğinde gerçekleştiriliyor.

Nasıl mı?
Öncelikle yatağınızdan kalkıp sofrayı hazırlıyorsunuz. Ancak dikkat etmeniz gereken şey, sofrada şu 3 şey dışında hiç bir şey olmamalı.

Eklenti 668

Eklenti 669

Eklenti 670

Peynirin Ekici olmasına özellikle özen gösteriniz. Sahurda yalnızca bu 3 şeyi yiyip içerseniz İslamiyetteki kutsal üçleme ritüelini hayata geçirebilirsiniz. Ayrıca 16 saat süreyle oruç tutulduğu göz önüne alınırsa bu ritüelin açlığa ve susuzluğa da çok iyi geldiği biliniyor. Diğer aile bireylerini de sofraya çağırırsanız sevabınızın arttığı gelen rivayetler arasında. blook

Not: Yukarıdaki yazının gerçekteki din kurumları ve kişileri ile bir ilgisi yoktur. Tamamen Mahalle Muhtarı isimli vatandaşın hayal dünyasının ürünüdür, itibar etmeyiniz.

sweeet 24-07-2012 07:52 PM

Cevap: Sahur ve Kutsal Üçleme

İlahi muhtar kardeş. Ekici peynir için reklam verdin diye mesajını yok edeyim mi etmeyeyim. Ekici demişken reklamı öyle bir kazınmış ki zihnime görür görmez fırlıyor. : "Ekici, peynirdir işi."

Ama ramazan ramazan yemek programları yapan medyadan ne farkın kaldı he muhtar? Yazık değil mi bu forum ahalisine? Sen de mi onlara çalışıyorsun? Ah ah. Olsun biz seni böyle de severiz. Canın sağolsun. :)

Mahalle Muhtarı 24-07-2012 09:15 PM

Hem aziz hem muhterem forum dostum sweeet, actionsmile
Forumda marka ya da ürün adı paylaşılmayacağını düşünemedim, çok çok özür 4897 Forumu kullanmayı yeni yeni öğreniyorum.
Hatalı gördüğün mesajlar varsa kaldırmanı istiyorum. Bundan böyle forumda tarafımca paylaşılan entrylerde markanın m'sini görmeyeceksiniz. Muhtarlığımız ilanen duyurur. hy789

Ve son olarak,
Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 826838)

Ama ramazan ramazan yemek programları yapan medyadan ne farkın kaldı he muhtar? Yazık değil mi bu forum ahalisine? Sen de mi onlara çalışıyorsun? Ah ah. Olsun biz seni böyle de severiz. Canın sağolsun. :)

Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun tuttuğunu görmedim ben hayatımda. Ben öyle bi insan mıyım? khkh56 khkh56
Sevgiler. 956k smil56

sweeet 24-07-2012 09:38 PM

Mesajında bir sakınca yok ya takıldım öylesine insan sevdiğine takılır muhtar kardeş. Alınma hemen, yaratıcılığı çok takdir ettim. Ama karpuz resmini görünce biraz da kan şekerimin düşmesine verelim az önceki serzenişlerimi. Kırdıysam seni ben özür dilerim. Gayet de iyi ve doğru kullanıyorsun forumu. :)

Alıntı:

Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun tuttuğunu görmedim ben hayatımda.
Bu cümlenin mealini tam çözemedim. Ağzımdan çıkanı kulağım duyar. Kısa zamanda sende tam tersi bir izlenim yarattıysam beni izlemeye devam et diyorum. :)

Sevgiler.

Mahalle Muhtarı 24-07-2012 09:49 PM

Yok yahu neden kırılayım smil56

Alıntı:

Mahalle Muhtarı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 826849)

Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun tuttuğunu görmedim ben hayatımda.

Bunun meali de tam olarak şudur,

İsmail Abi - Ağzından Çıkan - YouTube

Leyla ile Mecnun'u takip ettiğini sanıyordum. Onun için böyle yazdım. Biz kusurumuz olduysa affola smil56

sweeet 24-07-2012 10:31 PM

İlahi muhtar kardeş LM severiz dibine kadar ama malum sınav dönemi ben TV den pek bi uzak kaldım bu sezon pek izleyemedim. TV izlenmez ama LM izlenir. Bir de o kadar çok espiri var ki birbirinden güzel arada unutuluyor bu hatırlatma iyi oldu. Akşam akşam beni güldürdün Allah seni daha da çok güldürsün.

Sen nasıl bir insansın biliyor musun benim tarafımdan sevilen bir insansın. O yüzden takılıcam sana artık çekivercen nazımı. :) Yapcak bişi yok. Hem her Karagöze bir Hacivat lazım azizim. :)

Mahalle Muhtarı 24-07-2012 10:55 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 826864)
Sen nasıl bir insansın biliyor musun benim tarafımdan sevilen bir insansın. O yüzden takılıcam sana artık çekivercen nazımı. :)

Teşekkür ederim efenim, siz de muhtarlığımızca seviliyorsunuz 96kl Nazınızı da seve seve çekeriz tabii ki smil56

Ve evet çok haklısın. TV izlenmez LM izlenir. LM bir TV fenomeni, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi dizisi.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:44 PM.