Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Köşe Yazıları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=366)
-   -   senin için'le başlayan cümleler.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=619829)

RimA Vita Perfetto 02-10-2011 10:51 PM

senin için'le başlayan cümleler..

Çok sık kullanırız ''senin için yaptım'', ''senin için nelerimi kaybettim'', ''senin için ...'ya taşındım her şeyimi bırakarak'', ''senin için saçımı süpürge ettim''..
Bu cümleleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Ama hassas bir nokta var ve bu nokta insanların üzülmelerine sebep oluyor..
Şöyle ki, insan aslında her şeyi kendi için yapar. Birinin, biri için her şeyini bırakıp hiç bilmediği bir yere yerleştiğini düşünün. Ne için ve kim için.??
Aslında kendi içindir yaptıkları. Ama karşı tarafa atar topu. Kişi oraya yerleşmişse, o kişiye verdiği değerdir bunu yaptıran. Ve demek ki kişi, onun yanında mutlu olduğu için yapmıştır bunu..
Ben de çok kullandım zamanında.. ''Senin için nelerden vazgeçtim cümlesini bolca kullanırdım. Aslında hiç bir şey 'O'nun için değildi. Onun mutlu olacağını düşünüp de vazgeçmemiş miydim bir şeylerden..Yani onun mutluluğu eşittir benim mutluluğum değil miydi.?!
O zaman kendi mutluluğum için, kendimi iyi hissetmek için yapmış olmuyor muyum.. yani 'kendim için'..
Pınar Aylin'in bir şarkısı var ''Aslolan ben' diye. Hiç dinlediniz mi bilmem. Çok severim o şarkıyı. Her şeyin geçici olduğunu ve aslolan kişinin kendisinin olduğunu anlatan mükemmel bir şarkı..
İnsan her ne kadar karşısındakini suçlasa da yaptığı her şey aslında kendisi içindir. Ben karşımdaki insan için bir şeyler yapıyorum ama mutsuzum o zaman ne için yapıyorum diye soranlarınız olacaktır. .
Oturma odanız vardır mutlaka; sadece misafirleri ağırladığınız bir oda. Hiç anlamam neden sadece misafirler oturur. misafir senden daha mı değerli. S adece misafir geldiğinde kullandığın o çay takımı vs.. , sen layık değil misin onları kullanmaya.??!!
Neden her şey başkaları için. Ya da neden hep başkaları için yaşıyoruz.?? Yukarıdaki soruya cevabım bu olacaktır..
Ben elimden geldiğince evin içinde en çok sevdiğim kıyafetlerimle dolaşırım.. Hatta canım istiyorsa gece elbisemi giyer bulaşık yıkarım. Keyf benim değil mi.!!!
Hem ne zaman giyeceğim ki bir daha, o gece elbisesini. Ya da giyecek vaktim ya da imkanım olacak mı İçimde kalmamalı yani . En güzel vakit ''şu an'' değil mi..?
Ve gelelim ''elalem ne der'' meselesine.. Bırak elalemi, onlar senin dünyanı bilmiyor ki. Onlar senin duygularınla, hislerinle,yaşadıklarınla düşünemezler ki. Seni en iyi sen biliyorsun..
Başkalarının lafıyla hareket edenler onların hayatını yaşamış olur.
Hani nerde kaldı senin hayatın.!?
Tüm zincirleri kırma zamanı gelmedi mi...
Vee evet bu yazıyı sizin için yazmadım tabi ki.Çevremde kendine değer veren insanların artmasını istediğim için yazdım. Yani bir nevi kendi mutluuğum için.. Umarım anlatabilmişimdir... :)
Rima

RimA Vita Perfetto 02-10-2011 10:53 PM

Cevap: senin için'le başlayan cümleler..

bu da bahsettiğim şarkı
http://www.youtube.com/watch?v=aLtTsqXTSz8

DiL_RU_BA 02-10-2011 10:57 PM

bakalım anlamışmıyım

senin bunları paylaşmana dile getirip açık yğreklilikle söylemene senin adına çok sevindim

senin adına diyorum ama benim içimdekinleri paylaştığın için katılıyorum yani aslında ben kendimi ifade etmiş olduğumu hissettiğim için çok seviniyorum :)) doğrumu şekercik :D

lanterna viridis 02-10-2011 11:06 PM

rima yine güzel yazmışsın güzel ve temiz kalpli kardeşim....ama çok doğru yazmışsın....

RimA Vita Perfetto 02-10-2011 11:10 PM

teşekkür ederim murat abi.. doğru anlamışsın canımın içiiii :)))

DiL_RU_BA 02-10-2011 11:26 PM

canım benim :)))

_roxie_ 03-10-2011 12:14 AM

harika bir yazııı :)

sweeet 03-10-2011 01:01 AM

Ya nutkum tutuldu her kelimesi bu kadar mı haklı olur bir yazının. O "senin için..." ile başlayan cümlelerin ne kadar can yaktığını iyi bilirim. Zamanında öfkeme yenik düşüp kelimelerle ne canları acıttığımı hatırlamak bile istemiyorum bugün. Aslında hem söyleyeni hem de karşındaki sana gerçekten değer veriyorsa sevdiğin kişiyi yakar bu tür cümleler. Aslında mutluluk karşılık beklemeden sevmekte. Sevmek istediği için sevmeli ve mutlu olmak istediği için mutlu olmalı. Mutlu olmak için çabalamalı.(oysa bugün biliyorum kendini mutsuz etmek için çabalayan mutlu olmak için kendisi için hiçbirşey yapmayan insanlar var ama anlayamıyorum artık onları)

Herşeyi, herşeye rağmen olduğu gibi sevmeli insan...

Sevmek istiyorsan seversin istemiyorsan da çeker gidersin. Yapamam, gidemem, unutamam demek aslında kalmayı ve onu sevmeyi seçiyorum demektir.

Zaman yolculuğu hissi yaşadım ben bu yazıda yaa :)

RimA Vita Perfetto 03-10-2011 03:36 PM

o yüzden mutlu olmayı seçiyorummm :)
sizleri çokkkk seviyorumm...çok güzel yazmışsın sweet'im.. roxie'm teşekkür ederim.. dilrubamm sen de çok saol.. mutluluğumun yıldızlarısınız siz..

MarEspEraNZa 03-10-2011 08:59 PM

herkesin bir "SEN"i var içinde bulduğu
herkesin bir "SEN"i var "O" içindeyken coştuğu

"Sen" varsa başka birşey yok
"Sen" varsa(ı)n ......

ne demiş şair ;

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:53 AM.