Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Korku ve Fobiler Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Kavga Edemiyorum. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=620352)

onLy 25-12-2011 06:20 PM

Kavga Edemiyorum.

öncelikle iyi aksamlar. kendimi tanıtayım 15 yaşında 185 boyunda 63 kiloda bir gencim.

benim sorunum kavga edememek . aslında kavgadan korkmuyorum veya kavgada alıcağım hasardan. birçok kez kavgayla burun buruna geldim sonuna kadar atarımı yaptım ama bir türlü olmadı.kavga kötü birsey diyeceksiniz ama bunu yaşayarak öğrenmek istiyorum. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

juger 25-12-2011 06:42 PM

Cevap: Kavga Edemiyorum.

kavga kötü bir şey

Işıldayan Safir 25-12-2011 06:48 PM

İlginç... Millet iyiliği güzelliği bulmaya çalışır sen kötü olanı istiyorsun. Demek ki öğreneceğin zaman henüz gelmemiş. Umarım gelmez de.

Sevgiler.

_jenny_ 25-12-2011 06:50 PM

only aslında sen iyi bişeyler yapıyorsun bence bunu sıkıntı haline bile getirme kendinde.. hatta kendinle övün bile bunu yapamadığın için...

Anıl Ediz 25-12-2011 07:12 PM

Bende edemiyorum blissy .
Çok da takmıyorum. Senden bir yaş küçüğüm.
Hayatımda 2-3 kere kavgayla burun buruna gelmişimdir.
KARATE-TAEKWONDO gittim.Ama kavgada bir titreme geliyor
Bütün enerjimi kaybediyorum.Saçma hareketler yapıyorum.
Genellikle konuşarak hallederim. Çok iyiyim bu konuda 956k

Işıldayan Safir 25-12-2011 07:52 PM

Anıl'cım harikasın. kiss3

Burada kavranması gereken nokta şu. Karate, Tekvando ve Judo gibi sporlar iki insanın birbirini dövme yarışı değildir. Bu sporların ciddi bir felsefesi vardır. Bu felsefe insanların birbirine girip kavga etmesi değildir. Bunlar savunma sporlarıdır.

Mesela basit bir iki örnek vereyim. Karate nefsi müdafaa amacıyla doğmuştur. Sadece nefsi müdafaa... Ya da başka bir şey Japonca'da ju kibar demektir. do'da yol, yöntem demektir. Bu iki sözcüğün birleşimine bakalım. Herhangi bir şiddet, nefret ifadesi çıkarabiliyor musunuz? Hayır. Ama genellikle farklı anlamlar yüklüyoruz.

Eğer çok zor bir durumda kalınırsa, ciddi bir saldırı söz konusu olursa bu yöntemlere başvurulabilir. Bence kavga denilen olay da böyle olmalı. Karşımdakini döveyim, ağzını burnunu dağıtayım şeklinde değil ciddi bir tehdit varsa ondan korunmak olmalıdır amaç.

Bir ara genç biri daha vardı. O da boyunu kilosunu yazmış, o güce sahip olduğu halde birilerini dövmemekten şikayet ediyordu. Gerek yok bunlara. Kavga edip napıcaksın onLy. Boşa enerji kaybı. :D

Ona Sözlü Dövüş isimli kitabı okumasını önermiştim. onLy sana da öneriyorum.

Sevgiler.

fedor 25-12-2011 09:22 PM

12 yıldır lisanslı profesyonel boksörüm.Bir iki kez kendimi savunma amacıyla dövüşmek zorunda kaldım.Dövüşebilmek için zeki olmak gerekir ki zaten zeki insan nadiren dövüşmek zorunda kalır.Bahsedildiği gibi mücadele sporları disiplin ve insanlara saygı temeli üzerine kurulmuştur.Yine de birkaç tavsiye isterseniz eğer şunları söyleyebilirim..Haksız olmadığınız halde haksız yere sizi kavgaya çekmek isteyen insanlar zaten karakter itibarı ile zayıf,kendine güvensiz,kendisini önce kendine sonra da çevresine fiziksel güç gösterileri ile kanıtlama gereği hisseden sorunlu insanlardır.Siz zaten bu durumda ondan bir adım öndesiniz demektir.Boy,kilo,fiziksel özellikler vb. kriterleri önemsemeyin.Herşey soğukkanlılık ve stratejiden ibarettir.Durum ve şartlar ne olursa olsun herşey olaya bakışla ilgilidir ve sonucu bu belirler.Bunu da bir iş gibi görmelisiniz,hergün yaptığınız yürümek,konuşmak gibi.Bana göre hayatın her alanında bu böyledir.Kazanmanız gereken bir mücadele varsa planınızı yapar ve harekete geçersiniz,olayın gelişmesi ve sonucu şu yada bu şekilde kendiliğinden gelir.Siz elinizden gelenin en iyisini yapmışsınızdır ve sonuç ne olursa olsun bu sizi tatmin etmeye yetmelidir.Çünkü hiçbirşey yapmadım değil birşeyler yaptım diyebiliyorsunuzdur..Yaşınız spora başlamaya elverişli,bence beğendiğiniz ve yapabileceğinize inandığınız herhangi bir branşla ilgili çalışmalara başlayın.Bir spor salonuna kayıt olabilirsiniz.İmkanınız yoksa internetteki görsel tanıtımları izleyerek yakın bir arkadaşınızla birlikte soft antremanlar yapabilirsiniz.Bu sayede özgüveniniz artacak ve yüz yüze gelme korkunuz azalacaktır.Eğer disiplinli bir şekilde ve ehil eğiticilerin gözetiminde bir spor salonunda bu çalışmalara başlarsanız bir müddet sonra emin olun herşeyden önce gülüp geçmesini öğrenirsiniz ki bu kavga etmekten çok daha zordur.Sorunlu bir insana ceza vermek istiyorsanız bunun en ağırı onun istediği şeyi yapmayıp kendini bu şekilde tatmin etmesine engel olmanızdır.Kavgasız ve herşeyden önce kendinizle barışık bir hayat dileğiyle...

onLy 25-12-2011 09:27 PM

yorumlarınız için tesekkür ederim ama bir düsünün.yolda kız veya erkek arkadasınızla yürüyorsunuz ve karsıdan adamın biri dik dik bakarak üstümüze geliyor.üstelik laf atma olasılığıda cok yüksek burada neden ezilen taraf biz olalım?arkadasımızın yanında sesimizi cıkartamayalım ? kısacası neden korkan taraf biz olalım ?
korkudan laf atmaması icin dua edip o stresi yaşamayı mı yoksa adama haddini bildirmeyi mi tercih edersiniz?

ayrıca sözlü dövüş kitabını okudum ama etki etmedi :)

dalakada 25-12-2011 09:32 PM

Biraz ağır kaçıcak ama dövüşen adam mal adamdır .
Uğruna insanların senin için dövüşmesi çok daha hoş olur en azından benim için .

onLy 25-12-2011 09:35 PM

kavga etmeden bilemezsin öyle değil mi ?

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:52 PM.