\"Hayatimdegisti.com

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Korkmaktan Korkmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=97)
-   -   tartışmaktan korkuyorum:( (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=463552)

armoni111 27-01-2010 02:06 AM

tartışmaktan korkuyorum:(

arkadaşlar böyle bir bölüm yoktu mecburen buraya yazdım.
ben insanlarla yüksek sesli dialoğa girmekten çok korkuyorum özellikle eşim ve ailem(anne,baba,ağabey)buna dahil.ödüm patlıyor tartışma çıkacak diye.içimde hep bana bağıracaklar,ortam gerilecek,sonra ben bir kaç gün bunu kafaya takacağım,mutsuz olacağım gibi senaryolar oluşuyor rahat olamıyorum.acı çekme korkum çok var aslında.cesaretim az.
eşimden acayip korkuyorum mesela sussa bile korkuyorum.bazen bana aşırı bir güven geliyor o zaman çok iyi hisediyorum kendimi ama çabuk geçiyor.kendimi çok kıstırılmış hissediyorum aynı bir çocuk gibi bana kızmasınlar diye uğraşıyorum,iyi çocuk olma eğilimi gösteriyorum.kendine güven telkinini dinliyorum bunun dışında yüksek ses ve tartışma fobime ne yapabilirim.küslük beni çok huzursuz ediyor.yani her şey çiçek böcek olmalı hayatımda ama hayat öyle değil,nasıl kurtulurum bu cesaretsizlikten ve pısırıklıktanagl34agl34agl34

cadi_bm 27-01-2010 11:07 AM

Cevap: tartışmaktan korkuyorum:(

Merhaba;
Lütfen pısırık olduğunu düşünme. Kendine güven iyi seçim.Ego güçlendirici de dinleyebilirsin. Sana bağıracaklar korkun belki kendini bilinçaltında suçlu hissetmenden kaynaklanıyordur.Bu durumda Suçluluk telkinini dinleyebilirsin.

muraturkom 27-01-2010 10:10 PM

Çocukluğunuzda yada hayatınızın belli bir döneminde tartışmalı bir ortamda uzun süre birlikte yaşadığınız insanların marifeti sanırım. Kişi daima aslına uygun davranır. Siz sakin bir insansanız, agresif kişilerle baş edemezsiniz, ya da kendinizi bu duruma alıştırmışsınız. Çözüm: Kişilere rahatsızlığınızı yazıya dökerek anlatabilirsiniz. Ya da onların çok sevdilkleri her ne varsa siz de bir süre bu eyleme son vererek, Davranışlarınızla bunu belli edebilirsiniz. Sonra da size soracağı güne kadar beklemenizi, Neden sen artık bana en çok sevdiğim "sütlü kahveyi RTIK YAPMIYORSUN" dEMELERİNİ BEKLEYİN, SONRA DA öNCEDEN ALDIĞINIZ NOTLARI ÇIKARIP KENDİSİNE OKUYUN. 1. .... DAN DOLAYI RAHATSIZLIK DUYUYORUM. 2. ........ şikayetçiyim. 3....... istemiyorum. Biçiminde notunuzdan okuyarak. Düşüncelerinizi ifade ederek korkularınızla yüzleşin. Ağlamayan bebeğe meme vermezler. Siz tartışmadan şikayetlerinizi dile getirmenizin gerekliliği zorunluğu kısmındasınız. Eğer içinizi boşaltmazsanız, depresyon haplarını içip şişmanlar sonra da fiziğinizi de bozarsınız, Zihninizi de. Selam ve sevgiler.

armoni111 28-01-2010 12:37 AM

Alıntı:

cadi_bm Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 581510)
Merhaba;
Lütfen pısırık olduğunu düşünme. Kendine güven iyi seçim.Ego güçlendirici de dinleyebilirsin. Sana bağıracaklar korkun belki kendini bilinçaltında suçlu hissetmenden kaynaklanıyordur.Bu durumda Suçluluk telkinini dinleyebilirsin.

cadı bmciğim kuantum düşünce bölümünde de yazmışsın çok teşekkür ediyorum.suçluluk telkinini 2 hafta dinleyip bıraktım yenilerine geçtim yeniden başlayayım bari4897

Alıntı:

muraturkom Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 581616)
Çocukluğunuzda yada hayatınızın belli bir döneminde tartışmalı bir ortamda uzun süre birlikte yaşadığınız insanların marifeti sanırım. Kişi daima aslına uygun davranır. Siz sakin bir insansanız, agresif kişilerle baş edemezsiniz, ya da kendinizi bu duruma alıştırmışsınız. Çözüm: Kişilere rahatsızlığınızı yazıya dökerek anlatabilirsiniz. Ya da onların çok sevdilkleri her ne varsa siz de bir süre bu eyleme son vererek, Davranışlarınızla bunu belli edebilirsiniz. Sonra da size soracağı güne kadar beklemenizi, Neden sen artık bana en çok sevdiğim "sütlü kahveyi RTIK YAPMIYORSUN" dEMELERİNİ BEKLEYİN, SONRA DA öNCEDEN ALDIĞINIZ NOTLARI ÇIKARIP KENDİSİNE OKUYUN. 1. .... DAN DOLAYI RAHATSIZLIK DUYUYORUM. 2. ........ şikayetçiyim. 3....... istemiyorum. Biçiminde notunuzdan okuyarak. Düşüncelerinizi ifade ederek korkularınızla yüzleşin. Ağlamayan bebeğe meme vermezler. Siz tartışmadan şikayetlerinizi dile getirmenizin gerekliliği zorunluğu kısmındasınız. Eğer içinizi boşaltmazsanız, depresyon haplarını içip şişmanlar sonra da fiziğinizi de bozarsınız, Zihninizi de. Selam ve sevgiler.

sevgili muraturkom cevabına çok teşekkür ederim,çok ayrıntılı yazmışsın.kuantum düşünce bölümünde yazdım aile ortamım gayet iyiydi,annem babam en fazla küserdi.hiç kötü söz duymadım,çok saygılı bir babam var,yine benim gibi tartışmadan korkan bir annem var,ondan aldım herhalde bu yönümü.gerçi ben anneme göre günümüz şartlerı gereği deyim yerindeyse daha yırtığım ama yine de yüksek ses hiç bana göre değil,insanları değiştirmek hiç bana göre değil.durum bu olunca insanlar beni değiştiriyorsad456
yukarıdaki önerilerinizin bazılarını arada yaptım tabi verdikleri cevap sen değiştin oldu,ama koruyamıyorum o halimi işte sorun bu,o güç gidiveriyor,yerine eski ben geliyor,rol yapamam,rol gereği sinirli gibi görünemem merhametim çok yüksektir.küsünce uykularım kaçar.aşırı hassasiyet var anlayacağınız.dolayısıyla özgürlüğümü de çaldılar.benim çekimimi değiştirmem lazım,kuantumla ortak olarak.yoksa ben de hasta olcan-m bunların arasında.davul gibi gerilmekten bıktım. ÇIKIIIIIIIIIIIINNNNNNN HAYATIMDAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNN.ama ben üzülmeyeyim onların arkasındanagl34

muraturkom 28-01-2010 03:24 AM

sen değiştin oldu,ama koruyamıyorum o halimi işte sorun bu

Sevgili arkadaşımız, Kişi ne kadar istesede kendi doğasını tam anlamıyla değiştiremez. Olaylara karşı verdiğiniz tepkilerde kısmen farklılık yapabilirsiniz. Kendi koruma kalkanınızı çalıştırabilirsiniz. Evet çocukluğunuzun sevgi ve ilgiyle dolu geçmesi, tüm insanlardan da o tatlı, kuştüyü gibi sıcak, hafif, mutlu ortamı arıyoruz. Ancak insanoğlunun menfaatleri, kimilerinin de bencillikleri sizin gibi ağır başlı kişileri çileden çıkarıyor. Ama sizin tepkiniz, tepkisiz kalarak onları daha çok çıldırtıyor sanırım. Sen değiştin dedikleri an işlerine gelmeyen doğal tepkinizi vermenizden kaynaklanıyor. Siz asil bir kişiliğe sahipsiniz, herkes sabır gösteremez. Ama hayatından çıkmalarını istediğin kişileri uyarmalısın, kendilerine çeki düzen vermezlerse siz mutlaka yeni arayışlara yelken açabilirsiniz. Sabırın bittiği kırmızı çizgileri herkesin vardır. İçinizdekileri olumlu cümlelerle muhattabınıza anlatıp rahatsızlığınızı dile getirmezseniz. Siz daha çok gerilecek ve faturayı bir defada keseceksiniz. Selametle.

armoni111 28-01-2010 02:11 PM

Alıntı:

muraturkom Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 581677)
sen değiştin oldu,ama koruyamıyorum o halimi işte sorun bu

Sevgili arkadaşımız, Kişi ne kadar istesede kendi doğasını tam anlamıyla değiştiremez. Olaylara karşı verdiğiniz tepkilerde kısmen farklılık yapabilirsiniz. Kendi koruma kalkanınızı çalıştırabilirsiniz. Evet çocukluğunuzun sevgi ve ilgiyle dolu geçmesi, tüm insanlardan da o tatlı, kuştüyü gibi sıcak, hafif, mutlu ortamı arıyoruz. Ancak insanoğlunun menfaatleri, kimilerinin de bencillikleri sizin gibi ağır başlı kişileri çileden çıkarıyor. Ama sizin tepkiniz, tepkisiz kalarak onları daha çok çıldırtıyor sanırım. Sen değiştin dedikleri an işlerine gelmeyen doğal tepkinizi vermenizden kaynaklanıyor. Siz asil bir kişiliğe sahipsiniz, herkes sabır gösteremez. Ama hayatından çıkmalarını istediğin kişileri uyarmalısın, kendilerine çeki düzen vermezlerse siz mutlaka yeni arayışlara yelken açabilirsiniz. Sabırın bittiği kırmızı çizgileri herkesin vardır. İçinizdekileri olumlu cümlelerle muhattabınıza anlatıp rahatsızlığınızı dile getirmezseniz. Siz daha çok gerilecek ve faturayı bir defada keseceksiniz. Selametle.

anlamlı ve güzel sözlerinizden dolayı çok teşekkür ederim.zaten eşim de aynı şeyi söylüyor sen toz pembe bir hayatta büyümüşsün ama gerçek hayat o değil gibi sinir bozucu bir söz söylüyor asıl gerçek hayat o ama onu bu tip insanlar anlamıyor.söz konusu arkadaşlar olunca görüşmüyorum onlarla bu yolu seçtim ama eş olunca hayatından çıkarmak zorlaşıyor:(inanılmaz sabırlıyım,hemen yumuşarım,hiç kin tutmam işte bunlar beni bu hayatı sürdürmeye mahkum ediyor.bazen Allah'ım beni bencil yap ki kendimi onlardan üstün tutayım,kendime değer vereyim diye dua ediyordum,yanlış ama sinirli olamıyorum işte bir türlü.kimi sinirden şikayetçi olur kimi de ben gibi tam tersi.ben kendimi ifade etmek dışında,koruma kalkanı telkinini dinlesem olur mu acaba faydası ne dersiniz

muraturkom 28-01-2010 09:07 PM

telkinini dinlesem olur mu acaba faydası ne dersiniz

Sevgili armoni, bende oluşturtuğun kanaate göre, başkalarının pozitif olabilmek için harcadığı emek senin doğanda var. Ben telkin konusunda bilgi veremem, ama site sahipleri bu konuda ayrıntılı açıklamalar yapıyorlar. Ben de sana kendi kitabımdan bir kaç sayfa göndereceğim. Bu arada eşinle ilgili, yenge hanıma yazılı olarak ona dile getirmediğin herşeyi kağıt kalemi al, yaz. madde madde sırala ve duyarlı ise sana tek tek cevap versin. Bu denenmiş bir metottur. Ancak yine de duyarsız davranarak aynı yolda ilerliyorsa işiniz zorlaşacak. Onun bu noktayı iyi anlaması gerekiyor. Kimi insanın sabır haznesi büyüktür, öfkelenemez, senin yazdığın gibi yanlışta olsa tepki vermez. Sırf kavga patırtı gürültü olmasın diye. Ama hazne ne kadar büyük olsun içinde biriken zehir bir gün dolar. Sonra da kocam hiç böyle biri değildi, mağdur kadın aldatılıyor. Allah göstermesin, ama aldatan kocadan önce aldatılmak için tüm enerjisini başına geleceklerden habersiz ve tam gaz kadınlar suçlu. Sevgi ile kal.Eşim artık beni sevmiyor, konuşmuyor, soğudu, yüzüme bile bakmıyor.

armoni111 28-01-2010 11:20 PM

Alıntı:

muraturkom Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 581807)
telkinini dinlesem olur mu acaba faydası ne dersiniz

Sevgili armoni, bende oluşturtuğun kanaate göre, başkalarının pozitif olabilmek için harcadığı emek senin doğanda var. Ben telkin konusunda bilgi veremem, ama site sahipleri bu konuda ayrıntılı açıklamalar yapıyorlar. Ben de sana kendi kitabımdan bir kaç sayfa göndereceğim. Bu arada eşinle ilgili, yenge hanıma yazılı olarak ona dile getirmediğin herşeyi kağıt kalemi al, yaz. madde madde sırala ve duyarlı ise sana tek tek cevap versin. Bu denenmiş bir metottur. Ancak yine de duyarsız davranarak aynı yolda ilerliyorsa işiniz zorlaşacak. Onun bu noktayı iyi anlaması gerekiyor. Kimi insanın sabır haznesi büyüktür, öfkelenemez, senin yazdığın gibi yanlışta olsa tepki vermez. Sırf kavga patırtı gürültü olmasın diye. Ama hazne ne kadar büyük olsun içinde biriken zehir bir gün dolar. Sonra da kocam hiç böyle biri değildi, mağdur kadın aldatılıyor. Allah göstermesin, ama aldatan kocadan önce aldatılmak için tüm enerjisini başına geleceklerden habersiz ve tam gaz kadınlar suçlu. Sevgi ile kal.Eşim artık beni sevmiyor, konuşmuyor, soğudu, yüzüme bile bakmıyor.

koyduğunuz teşhis çok doğru insanlar bu hale gelmek için doktora gidiyor,insanı zorla bozuyorlar.benim eşimle ilişki konusuna hiç girmeyeyim çünkü ne zaman bu dedikleriniz yapsam yine saçmaladı gözüyle bakıyor,ya da yine ne isteyeceksin,yine neyden şikayetçisin gibi cümleler kuruyor o yüzden bu konuyu onunla çözme işini bıraktım,kendi çekim alanımla ve çekirdek inancımla bu işi halletmeye çalışıyorum,ilginize çok teşekkür ederim,dediğiniz yazma işini yapacağım önce kendim için sonra belki çıkarıp ona da gösteririm çok teşekkürler.

muraturkom 29-01-2010 12:13 AM

Armoni hanım, YAzarak sorgulamadan eğer eşiniz sorun çıkarmazsa çözüm yolları bir daha açılabilir. Ayrıca oturup bir güzel mektupta yazabilirsiniz. Cümlelerimde kimi zaman emir kipi gibi algılıyorsanız da benim zayıf tarafım, buna birazda mesleğim neden oluyor sevgi dolu günler sizinle olsun. İyi geceler.

armoni111 29-01-2010 12:25 AM

Alıntı:

muraturkom Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 581847)
Armoni hanım, YAzarak sorgulamadan eğer eşiniz sorun çıkarmazsa çözüm yolları bir daha açılabilir. Ayrıca oturup bir güzel mektupta yazabilirsiniz. Cümlelerimde kimi zaman emir kipi gibi algılıyorsanız da benim zayıf tarafım, buna birazda mesleğim neden oluyor sevgi dolu günler sizinle olsun. İyi geceler.

rica ederim hiç öyle algılamadım,emeğinize sağlık,iyi geceler.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:56 AM.