Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitap Çalışması (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=188)
-   -   Vazgeçmemek (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=447)

hayatimdegisti 27-11-2006 01:11 PM

Vazgeçmemek

Ne olursa olsun değişim için vazgeçmemek en başta gelen kurallardan birisidir.

Sitemizde kişisel gelişim amaçlı üyelerimiz var.Bunun yanısıra fobi gibi sorunlardan kurtulma amaçlı üyelerde var.

Fobileri olanlardan değişime istekli olanlar zaten bu istekleri sonucunda gerekli sabrı gösterip bu değişime ulaşıyorlar.

Ancak bazı üyelerimiz her ne kadar sözde değişimi isteselerde değişime karşı direnç geliştirenler bahaneler bularak mevcut durumlarını sürdürüyor ve bu sitede sunulan fırsatlardan yararlanamıyorlar.

En çok öne sürülen bahaneler...
*Bir üyemiz telkin mp3 lerini bir arkadaşının cep telefonunu karıştırarak gördüğünü ve sorduğunu bunun üzerine telkin mp3'ü dinlemekten vazgeçtiğini söyledi

Aslında telkinler müzik ardına gizli olduğu için müzik dinler gibi dinleyebilirsiniz.Ancak dosya isimleri içinde telkin ismi geçtiği için ve bunların cep telefonunuzu yada mp3 çalarınızı karıştıran bir kişi tarafından görünmesini istemiyorsanız dosya ismini değiştirebilirsiniz.

Ancak sırf birisi telkin mp3ü dinlediginizi gorur ve sizi elestirir diye dinlemiyorsanız bu degisime cokda istekli olmadiginiz gosterir.
Özellikle böyle basit bir konuda bile çekincleriniz varsa davranis değişimine ciddi anlamda ihtiyaciniz var demektir.Buna ragmen direnc gelistirmek kendi yarariniza olmayacaktir.

*Müzik beğenmediği için dinlememek

Telkinlerde aslolan müzik değildir.Müzik araç olarak kullanılır.
En kötü ihtimalle müziği kısabilir yine dinleyebilirsiniz.Sırf müziği beğenmediğinz için dinlemiyorsanız bu değişim için kararlı olmadığınızı gösterir.

*Müziği beğendiği için dinlememek

Müziği beğendiği için öreneğin bir klasik müzik parşasını dinlediği zaman acaba etkili olan klasik müzikler im yoksa telkinler mi demek ki klasik müzik diyerek böyle bir şüpheye düşmek.Müzik ile uğraşmak.Buda çok istekli olunmadığını gösterir.

Özetle bahaneler çok...Bahane yaratırsanız değişimi gerçekten istemiyorsanız bilinçaltınız saçmada olsa bir çok bahane uyduracaktır.

Değişimi isitiyorsanız sadece sabır ile süreci takip etmeden dinlemek yeterlidir.

Kendi adıma şunu söyleyebilirim.Ben hayatım boyunca değişim istedim ve bunun için çok uğraştım.
Siz eğer benim değişimi istedğimin onda biri kadar bu konuda motivasyonunuz var ise bu bile yeterlidir.
Burada her şey hazır olmasına rağmen yine motivasyonunuz yoksa o zaman belkide değişimi yeterince istemiyorsunuzdur.Kendi kendinize tekrar sorun değiimi gerçekten istiyormuyum bunun için bir kaç haftamı ayırabilirmiyim( kaldi ki bir kaç haftada ayırmk gerekmiyor sadece diğer dinledğiniz müzkler yerine burada ki mp3 leri dinlemeye katlanmak gerekiyor) buna karar verdikten sonra lütfen siteyi tekrar bir ziyaret ediniz....
http://images.google.com.tr/images?q...1152192888.jpg

Burada değişiden kasıt asıl olay side bitiyor demek değildir.Telkinlerin etkili olacağına inanmanızda gerekmiyor.Sadece yeterli süre dinlemek için gerekli sabrı göstermek gerekiyor.

http://images.google.com.tr/images?q...ppy_people.jpg

http://images.google.com.tr/images?q...ople-thumb.jpg

y789 s45apk k8908 hismiley neseli56

forex 28-11-2006 07:33 PM

Ynt: Vazgeçmemek

ben her gün genellikle geceleri uyurken toplam 10-12 saat dinilyordum ego güçlendirici ve suçluluk hissine karşı olan telkinleri.ancak ne zaman sosyallik telkinine geçtim dinleyemiyorum.4-5 gündür 1 saat dinlesem hemen sıkılıyorum.geceleri bile dinlemek istemiyorum uyurken.acaba bu bilinçaltının gösterdiği bir direnç olabilir mi?malum sosyal fobiliyiz nede olsa.ayrıca ben tek sosyallik telkinini koymuştum ego güçlendirici ve suçluluk hissine karşı olan mp3 leri 1 ay kadar dinledikten sonra.bunların üstüne mi koymalıyım?ayrıca buraya sosyal fobiliyim yazabilmem bile bir gelişme benim için her ne kadar küçükte olsa.çünkü 1 ay önce denemiştim yazıp silmiştim.gönderememiştim...

hayatimdegisti 28-11-2006 08:06 PM

Ynt: Vazgeçmemek

Sosyallik telkinini ego ve suçluluk telkinine ekleyelbilirsin.Yani üçünü ard arda dinleyebilirsiniz.
Birde 16 Kasım Versiyonu telkinlerini öneririm.Bu telkinlerde sıkılma ihtimali çok daha az.
Elbette dinlemek istememenin sıkılmanızın nedeni geliştirdiğiniz dirençler olabilir.

gulcin30 28-01-2009 02:40 PM

vazgeçmeyeceğim

selam,
bende telkinleri yaklaşık 3 aydır dinliyorum , daha öncede bir iki defa başlamıştım ama en fazla 2 hafta sonunda yarım kalmıştı. şu anda ise vazgeçmeden , sabırla ve istekli olarak her gün dinliyorum sırasıyla işime yarayacak tüm telkinleri indirdim. benim sıkıntım kalabalık içinde rahat hareket edememek, gereksiz heyecanlanmalar vb. şeyler yani sosyal fobi... !! değişim için çok fazla çaba sarfettiğime inanıyorum mp3 lerin dışında kendi kendimi de sürekli telkin ediyorum. sabah uyundığımda gece uyumadan yanlız kaldığım her an olumlu cümleler kuruyorum kendimle ilgili . Ve ne kadar bu tip kitap varsa gözden geçiriyorum. şu an için büyük bi fark olmadı kendimde ama umutla bekliyorum ve dayanıyorum. Siz de değişim için büyük çaba harcamışsınız siz ne kadar zaman sonra faydalarını gördünüz?? ben de böyle devam ettiğim sürece faydasını görürmüyüm sizce ? artık kendine güvenen ,çok güçlü bir insan olmak istiyorum. değişimler gerçekleştiği anda herkesle paylaşıcam inşallah!!!! emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ederim.

srkn54 01-01-2010 01:44 AM

Cevap: Vazgeçmemek

İstemek başarmanın yarısı denmiş ama istememe rağmen başaramıyorum demekki sadece sözde kalıyor benimki
Gerçekten benim durumumu anlattınız istiyorum ama sözde kalıyor kendimi bağlayamıyorum bu konulara
ama azmedip başarıcam inşallah şu an

ego - sf - kendine güven telkinlerini dinliyorum

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:37 AM.