Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kişisel Gelişim Siteleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=579)
-   -   SÖYLEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN ;KADERİNİZE DÖNÜŞÜRLER (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=619823)

olumlu bakış 02-10-2011 02:45 PM

SÖYLEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN ;KADERİNİZE DÖNÜŞÜRLER

SÖYLEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN

Söylediklerinize dikkat edin
düşüncelere dönüşür…
Düşüncelerinize dikkat edin
duygularınıza dönüşür…
Duygularınıza dikkat edin
davranışlarınıza dönüşür…
Davranışlarınıza dikkat edin
alışkanlıklarınıza dönüşür…
Alışkanlıklarınıza dikkat edin
değerlerinize dönüşür…
Değerlerinize dikkat edin
karakterinize dönüşür…
Karakterinize dikkat edin
kaderinize dönüşür…
Mahatma Gandhi

Yani; kaderimiz güzel olsun istiyor isek; söydiklerimize,davranışlarımıza,düşüncelermize dikkat edelim.Bugün geçmişte ektiklerimizi biçiyoruz yani yaşıyoruz. Gelecekte de bugün ektiklerimizi biçeceyiz.Haydi hep birlikte güzellikler-güzel düşünceler-iyilik-refah-mutluluk-huzur ekelim....

olumlu bakış 02-10-2011 10:03 PM

Cevap: SÖYLEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN ;KADERİNİZE DÖNÜŞÜRLER

Aynı konuda Mevlana şöyle diyor;

Her işin tam olmamakla beraber bir karşılığı vardır.
Bu yüzdendir ki yaptığımız iyilik de, kötülükte ,
renk değiştirerek ,şekil değiştirerek
bir gün muhakkak karşmıza çıkacaktır.

Saygılarımla,

olumlu bakış 03-10-2011 11:01 PM

Cevap: söylediklerinize dikkat edin, kaderinize dönüşürler...

Ben etrafımdakileri incelediğimde şunu farkettim ;
sürekli birşeylerden şikayet eden insanların şikayetleri bir türlü bitmiyor, üstelik biri bitiyor diğeri başlıyor.
ama pozitif insanlar da sürekli pozitif olaylar ve kişilerle karşılaşıyor.
derler ya güne nasıl başlarsan öyle devam eder diye..
aynen öyle oluyor gerçekten, güne enerjik ve mutlu başlarsam o gün hep pozitif insanlar oluyor etrafımda,bu etrafa yaydığmız enerji ile alakalı, negatif duygular negatif insanları ve olayları çekiyor..
bide ağızdan çıkanlara gerçekten dikkat etmek gerek, ben mesela işyerinde tutturulması zor olan hedefimle ilgili arkadaşıma tutturuyum mu istersen ,tamam tutturuyum demiştim ve sene sonu hedefimi tutturmuştum.bunun gibi, hep olumlu konuşmaktan bahsediyorum.
olumlu cümlelerinizin bol olması dileklerimle,
sevgilerimle,

azraist_24 16-10-2011 11:54 AM

sevincli Kesinlikle inandığımız ve inanarak dile getirdiğimiz herşeyin gerçekleşeceğine inananlardanım... O an gerçekleşmese dahi bilinçaltımızda tuttugumuz sürece bir gün mutlaka gerçek olacağına inanıyorum... Dolayısıyla olumlu düşünmenin gücünü önce bilinçaltımızda sonra hayatımızda hissedeceğiz...

Olumlu günler çok yakında.....happy6

Konuk1212 26-10-2012 08:37 AM

Cevap: söylediklerinize dikkat edin, kaderinize dönüşürler...

Alıntı:

olumlu bakış Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 808265)
Ben etrafımdakileri incelediğimde şunu farkettim ;
sürekli birşeylerden şikayet eden insanların şikayetleri bir türlü bitmiyor, üstelik biri bitiyor diğeri başlıyor.
ama pozitif insanlar da sürekli pozitif olaylar ve kişilerle karşılaşıyor.
derler ya güne nasıl başlarsan öyle devam eder diye..
aynen öyle oluyor gerçekten, güne enerjik ve mutlu başlarsam o gün hep pozitif insanlar oluyor etrafımda,bu etrafa yaydığmız enerji ile alakalı, negatif duygular negatif insanları ve olayları çekiyor..
bide ağızdan çıkanlara gerçekten dikkat etmek gerek, ben mesela işyerinde tutturulması zor olan hedefimle ilgili arkadaşıma tutturuyum mu istersen ,tamam tutturuyum demiştim ve sene sonu hedefimi tutturmuştum.bunun gibi, hep olumlu konuşmaktan bahsediyorum.
olumlu cümlelerinizin bol olması dileklerimle,
sevgilerimle,

258892588925889kesinlikle katiliyorum

Senemmms 26-10-2012 10:54 AM

Ama yaşanılan her olumsuz olayıda kelimelerimizle bağdaştırmak yanlış bence. Bazı şeyler vardır yaşanması gereken, bitmesi gereken. Yada Tanrım kendini hatırlatmak istemiştir olmuştur bişey. Önemli olan o kötü durumda dik durup güzel düşünmek. Evet güzel konuşmak olumlu olmak şart ama pollyannacılık olmamalı bu. Hiçbişeyin üstünü kapatmadan. Eğer o an kötü bi olay yaşadıysan sonuna kadar ağla geçene kadar. Ama sonra hayatına devam etmeyide bil. Ama eğer yok o üzüntüyü yaşamaz üstüne biir güzel örtersen iyilik değil kötülük olur bu, kiii bunu kimse istemez. Birazcıkta ben yorum yapiyim istedim :)
Hayırlı Bayramlar

feylefus 31-07-2015 07:03 PM

Mahatma Ghandi iyi söylemiş. Evrenin gizli olması gereken bir yasasını deşifre etmiş. Zaten bilenler hatırlar, bilmeyenlere ise yük olmaktan başka işe yaramaz bu deşifre :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:14 AM.