Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kilo Verme (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=47)
-   -   Düşünceyle zayıflama (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=618509)

Işıklı yol 17-02-2013 12:31 PM

Cevap: Düşünceyle zayıflama

Galiba çok uzattım arkadaşlarımdan özür diliyorum. Sadece kilolarımıza farklı bir bakış açısı getirmek istedim. Her ne kadar sürç-i lisan ettimse affola

harikasin 19-02-2013 11:49 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 837047)
Galiba çok uzattım arkadaşlarımdan özür diliyorum. Sadece kilolarımıza farklı bir bakış açısı getirmek istedim. Her ne kadar sürç-i lisan ettimse affola

Isikli Yol , bence hic uzatmadin cok aciklayici anlattim ben yarin niyet edecegim, sonucucunu burada yazacagim, yazdiklarin senin yaptigin niyetler degil mi, yani sende sonuc veriyorsa hepimizde sonuc vermesi lazim.
Bugun Ëbrulide"Deniz Egece konuktu aynen senin yazdigin gibi niyet, ve modelleme onemini anlatti zayiflamak icin( bu konuda yeni kitap yazmis),
Bildiklerini acikca paylastigin icin tesekkur ediyorum
25889

Işıklı yol 20-02-2013 12:13 AM

Teşekkür ederim. Yalnız niyet edilmesi demek buna karar vermek anlamına da gelir aslında, namaza duracağımızda niyet ederiz ya mesela, namaza girdikten sonra da çıkmayız. Yani o rekat bitene dek namazın içinde kalırız. Bir de bu tarafından bakarsak işin aynı zamanda işe gerçekten niyetli olmakta işin öteki boyutu yani.

Işıklı yol 20-02-2013 12:24 AM

Bir diğer konu ise hedef şaşırtmak, zayıflamak esas olmamalı bana göre, asıl önemli olan sağlıklı olmak. Yani sağlıklı olmak için zayıflamaya niyet etmeniz sizi yiyeceklerden daha kolay uzak tutacaktır. Küçük bir kız çocuğuyum, bacaklarımı iki yana açıp yere öyle oturuyorum. Yani kurbağa gibi. Annem ne dediyse dinlemedim.Hasta olacaksın betona oturma dedi, olmadı. Bak çocuğun olmaz dedi, olmadı. En son bana "sen öyle otur bakalım, bacakların eğri olsun da gör." dedi. Hiiiii olamazzzz asla olamaz bacaklarım eğri olursa ben çirkin olurum. Sonra deseler de oturmam. Arkadaşımın üç kızı var. Yeni ergenlik çağına giren, boy boy. Arkadaşım onlara kışın bir çay içirmek istiyordu. Kış çayı sırf sağlıklı olsunlar diye. Dedim ki ona kız çocuğu bunlar, güzellik onlar için çok önemli. Sen onlara de ki " bu çayı içerseniz cildiniz ve saçlarınız pırıl pırıl parlarmış." sonra ne mi oldu? Her gün düzenli şekilde içtiler gayet mutlu bir şekilde. Erkek çocuğuna ise güçlü olursun ve çok büyürsün. Buda onların zayıf noktası.
Şimdi, işte zayıflamak ana hedef olmamalı bana göre ya da kilo almamak. Bilinçaltı eğer kiloyu kendisi için bir savunma olarak algılıyorsa o kiloları verme çalışmasını sabote edecektir. Çünkü ana tema hayatta kalmadır bilinçaltı için. Güvende olmak çok önemlidir. Bu yüzden siz ne kadar uğraşsanız da kilo vermenize izin vermeyecektir. Bu yüzden hedef şaşırtmak en iyisi.

Senemmms 20-02-2013 02:06 AM

Işıklı yol bayıldım yazdıklarına çok teşekkür ederim kendi adıma, hepsini not aldım :)

Işıklı yol 20-02-2013 06:52 AM

Ben teşekkür ederim. Yıllardır pek çok şey okuyorum düşünce gücü adına, her şey beyinde başlayıp bitiyor. Ve de tabi ki bilinç altında, inançlarımız çok önemli. Eğer bilinçaltında kilolu olmak sizi koruyorsa verseniz bile o kiloyu geri alırsınız o inancınızı değiştirmedikçe

Işıklı yol 20-02-2013 07:02 AM

Diyelim ki evlisiniz. Bilinçaltı zayıfladığınız da sizin daha çekici olacağınızı ve bunun da eşinizle aranızda problemler oluşacağına inanıyor. Nereden öğrenmiş bir filmden olsun, çok güzel ve alımlı bir kadın erkekler onu çekici bulmuş ve bunun içinde onun başı belaya girmiş olsun( sanırım bu senaryo size çok tanıdık gelmiştir. Bütün türk filmelrinde güzel olmak başa beladır neredeyse) ve onun yuvası yıkılmış olsun, tacize uğramış olsun. İşte bu yüzden bilinçaltı güzelliğinizi sabote etmek isteyecektir. Tipik, vurun kahpeye durumu. Güzel olmamalıyım. Çekici olmamalıyım bu benim için güvenli olmaz. bunun gibi. Buda bir inanç, bunu değiştimedikçe siz kilo veremeyceksiniz. Vermeye çalıştıkça bilinçaltı alarm verir. Yemek zorundayım, güzel olmak tehlikeli. Kilolu olmak zorundayım. Bu sadece bir boyutu tabi ki

balamcan 20-02-2013 09:35 AM

çok teşekkürler bayıldım...harika fikir vermissiniz hemen uyguluyorum.....

Işıklı yol 20-02-2013 01:15 PM

Ben teşekkür ederim. Sevgimle

Işıklı yol 20-02-2013 01:28 PM

10 -15 kez yemek zorundayım deyin. Bakın akalım vücudunuz ne tepki verecek. Kalp çarpıntısı, nefesinizde sıkışma, boğulma hissi, midede sıkışma gibi tepkiler alabilirsiniz yada bacaklarda karıncalanma gibi ya da rahatlama hisside gelebilir. Sonra 10- 15 kez en az olmak üzere sorun tekrar "kim yemek zorunda" bunu sorar gibi yapacaksınız. Bu sizin bilinçaltınıza yaptığınız yolculuk. Tepkinizi yine kontrol edin ne cevap veriyor beden. Bendenin tepki vermesi o konuda sizin yaşamış olduğunuz bir negatif olayı haber verir. Yani hücresel düzeyde bir kayıt söz konusu demek ki. Daha sonra yine 10- 15 defa en az sorun " O yemek zorunda" yine tepkisine dikkat edin bedeninizin. En son ise isminizi anarak söyleyeceğiniz bir cümle bu sizi ilk yaşanan olaya ilk kayıt anına götürecek. Mesela ben kendi adımla bunu yapayım. "Küçük Işık yemek zorunda" bunu bir kaç kere söylediğinizde genelde gözünüzün önünde bir sahne belirir. Bu bir film olabilir, bir kavga bir olay. Ne zaman buna karar vermişsiniz bu bilgiye ulaşırsınız. Ki artık o etki bitmiştir. Arkadaşlar bu da bir nevi çekirdek inanç çalışması. Siz çekirdek inancı değiştirdiğinizde artık o olaydan çıkardığınız sonuç değişir. Bu da zamanla davranışlarınıza yansır. Bu soruyu çeşitlendirebilirsiniz. Yemek yemeliyim, yemek yememeliyim. Birde Eft vardır bunuda öğrenmenizi araştırmanızı tavsiye ederim. Eft den de çok faydalanabilirsiniz.

hayatcı 20-02-2013 05:03 PM

Benim yaşami sürdürmem gerek bunun için aktif olmaliyim aktif olabilmem için kilolarimi verip hareketimi engellemememi sağlamaliyim bunu demekmi lzm??

kutayhun 20-02-2013 05:22 PM

ya ben sondaki para çok özgürüz falan olayını anlamadım

Işıklı yol 20-02-2013 05:46 PM

Sevgili hayatcı, çok tatlısın. Olay şu bilinçaltındaki sıkışmış duyguları boşaltmak amaç Yani seni yemeye zorlayan negatif enerjiyi boşaltmak. Bu kısa bir soru o kadar uzun değil sorular. Bir iki kelime yalnızca. mesela diyelim ki suçluluk duygun var temelde ve sen aslında yiyerek ve kilo alarak kendini cezalandırıyorsun. İşte bu enerjiyi boşaltarak sıkışmış enerji akışını bedenden boşaltmak bir nevi bilinçaltı temizliği. Mesela ben suçluyum, ben suçluyum dersin. sonra kim suçlu, kim suçlu diyeceksin buna eğer vücutta bununla ilgili kayıt varsa, beden buna tepki verecektir. Titreme , yanma sıkışma gibi yani bir çok şey ağlama yada. sonra o suçlu o suçlu bunuda 10 15 kere söyle sonrada isminle bunu söyle küçük adın neyse artık onunla küçük ...... suçlu diye yani. vücuttan negatif enerji boşalınca iyileşme olacaktır zaten

Işıklı yol 20-02-2013 05:48 PM

Para çok özgürüz olayı galiba yoksunluk bilincini engellemek için konmuş oraya. Yani yokluk bilnci oluşmasın amaç bana göre, ben böyle anladım

hayatcı 20-02-2013 05:56 PM

Dedim şuanlik bi tepki yok bu arada tşkler

seniha. 20-02-2013 08:05 PM

Işıklı yol çok güzel bir metod anlatmışsın .hayatçı kilo ve sosyallik için ücretsiz telkinleri dinlemelisin.bu arada canın sıkılabilir, ağlamak isteyebilirsin,sinirlenebilirsin. bunlar bilinçaltının kusması. zayıflamak için de ayriyeten çabalamalısın. düşüncelerini olumlu tutmalısın. gece uyumadan önce kendini zayır olarak düşün. bu düşünceler senin bilinçaltını etkileyecek, yeme sistemini değiştireceksin. olumsuz düşünce ,olumsuz düşünceyi, olumlu düşünce olumlu düşünceyi çekersen olumlu düşünürsen ,karşına pozitif olaylar çıkar. bu arada kendini motive edecek kitaplar okumalısın.istemek çok önemli. Allah kudsi hadisinde ne diyor: " Ben kulumun zannı üzereyim. " yani sen isteğinde olacağına dair olumlu düşünce beslersen olur. beslemezsen ne sanırsan o olur. belki zaman alacak. ama o zamann içerisiinde olumlu düşün, olumlu düşünen insanlarla konuş ,derdini paylaş. bu siteye gel anlat. olumsuz düşünce aklına gelince hemen olumluya çevir. küçük kağıtlara isteklerini yaz. her gün onları oku. olumsuz düşüncelerini olumluya çevir. inşallah her şey güzel olur.

hayatcı 20-02-2013 11:40 PM

İnşallah başladim bile ben çok sosyal ve normal kilolu birisiyim

Işıklı yol 21-02-2013 01:08 AM

ben çevresi tarafından sevilen, saygı duyulan özgüveni yüksek birisiyim. En ideal kilomdayım. Bu daha açıklayıcı ve kapsamlı olur. Harikasın, işte böyle ne zaman kendine kötü şeyler söylesen iptal ediyorum de ve ben kendimi sevmeyi seçiyorum diye değiştirmeye gayret et.
Bir de sana söylenmiş kötü sözler varsa geçmişinde, ya da şimdi senin kendine söylediğin ya da sana söylenen onları bir kağıda yaz. Üzerine kocaman bir de iptal yaz ve tüm o negatif sözlerin üzerini karala. Şimdi kendim hakkında sevgi dolu, güzel cümleler kurmaya ve kendi hakkımda olumlu düşünmeye niyet ediyorum. Diyerek o kağıdı yak. Ve küllerini tuvalete bırakıp sifonu çek. Bu sende müthiş bir rahatlama duygusu oluşturur ve biliçaltı düzlemde o kelimelerin geçerliliği de azalmış olur belkide iptal olur. Sevgimle

shadow_walker_ 21-02-2013 01:22 PM

114 katlı binaya tırmanıyorum . Çok yoruldum . Ayaklarımda kuvvet kalmadı . Mutluyuz
Ortam çok soğuk üşüyorum üşümek ve titremek istiyorum . Özgürüz .

bende şunu merak ediyorum yukarıda ki gibi özgürüz ve mutluyuz gibi mi söylenecek yoksa mutluyum özgürüm gibi mi ? ayrıca her gün 1 reçeteyi yapsak mı daha etkili olur yoksa belli bir reçeteye mi odaklanalım mı ?

hayatcı 21-02-2013 05:27 PM

Kağidi yakmadan olsa olurmu? Birde kagida kilo veremiyorum yzp cizsek kilo vereblrmyz?

kutayhun 21-02-2013 06:51 PM

ben gerçekten anlamadım.. birisi doğrularsa sevinirim...

şimdi yukarıdaki cümleleri cidden o verilen sayı adedince okuyoruz başka bir şey yapmıyoruz öyle mi...

Işıklı yol 21-02-2013 07:41 PM

Bence içlerinden birini seçiyorsunuz, ve o cümleleri söylüyorsunuz. Beyin cimnastiği bana göre. Ve olabilir gibi geliyor bana.

shadow_walker_ 22-02-2013 02:55 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 837254)
Bence içlerinden birini seçiyorsunuz, ve o cümleleri söylüyorsunuz. Beyin cimnastiği bana göre. Ve olabilir gibi geliyor bana.

mutluyum mu yoksa mutluyuz mu şeklinde söyleyeceğiz .. bunu hala çözemdim

Işıklı yol 22-02-2013 04:27 PM

Alıntı:

shadow_walker_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 837278)
mutluyum mu yoksa mutluyuz mu şeklinde söyleyeceğiz .. bunu hala çözemdim

O konuda yorumum yok. Bana göre mutluyum demek lazım sanki.y789

Üşüdüm, üşüdüm dondum ama yine de mutluyum. Buzlarım çözülüyo ama sen aldırma ben yine de mutluyum:zpzp: :))) Şaka bir yana, kolay gelsin deneyen arkadaşlara.

Işıklı yol 05-03-2013 04:27 PM

Prof İbrahim Adnan Saracoglu Saba (14/19) Zayıflama kürü, lahana, büyü, nazar - YouTube
Kilo vermek isteyenler

Işıklı yol 05-03-2013 04:34 PM

Maydanoz Limon Kürü İbrahim Saraçoğlu Yağ Yakıcı Bitkisel Zayıflama Kürü - YouTube

firdevsi ala 06-07-2015 01:20 AM

Bunu basaramadim

prenses1 09-09-2015 11:12 AM

ben kendimin istediğim kilodaki görüntüsünü canlandırarak 6 kilo verdim.

firdevsi ala 09-09-2015 06:46 PM

6kiloyu bnde verdim
Sorun 15 20 kilo vermek istemem
3 hafta olacak
6 kilo verdim 1saat yuruyorum
Yemegi azalttim
Yesil cay iciyorum
Olmak istedigim beden olculerini resimledim
Istedigim kiloyu yazdim
Hergun yesil cayimi iciyorum.
:(