Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kekemelik (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=387)
-   -   Ne yapa bilirim? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=618927)

GoldeN 01-07-2011 10:48 AM

Cevap: Ne yapa bilirim?

çok teşekkür ediyorum link için şimdi indiriyorum. hemen uygulamaya başlicam

GoldeN 09-07-2011 05:25 PM

Merhabalar)
1 hafta boyunca yashadigim deneyimleri paylashmak istiyorum. eft ve nlp tekniklerinin ikisini de uyguladim ve eft-nin daha fazla etkisini gordum) benim çok fazla kötü anılarım var, çoçukluğumdan beri korku şiddet ve s. gibi bir çok kötü deneyimlerim oldu. Onları hatırlayınca o korkuları yeniden hiss ediyordum, hatta ağlıyordum. Onların bir çoğuna eft uyguladım ve ... artık o anıları düşününce hiç bir şey hiss etmiyorum. nil gün zihni kullanma kılavuzunu dinledim. bazı anılarıma çapa atdım. Ama daha kullanmadım çapaları. Telefonla konuşmak korkum da azaldı. Tamamen geçmedi ama artık telefon çaldığında önceleri olduğu gibi gerginlik hiss etmiyorum. Hatta uzun zamandır internetden tanıdığım ama hiç konuşmadığım arkadaşımla kekelemeden telefonda konuşdum. Ama sadece 10 dakka girlhaha. Yine gergindim ama daha az. . . Yine arasın konuşalım istiyorum ama kendim aramaya cesaret edemiyorum daha) . . . 19 temmuz babamla Türkiyeye geliyoruz. O merkezde iyi olucammı bilmiyorum ama bu yaz ne olursa olsun iyileşmeliyim) derty

BRUCE06 12-07-2011 02:35 PM

ben nlp ve eft tekniklerini uyguluyamadım araştırdım öğrenmeye çalıştım ama yapmaya çalıştım ama bir faydasını göremedim :S her gün okuma yapıyorum yüksek sesle bu sayede biraz azaldı .nlp tekniklerini yapamıyorum :S eftyide acaba nerede yanlış yapıyorum :S

maxaslan 12-07-2011 11:02 PM

Alıntı:

BRUCE06 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 802663)
ben nlp ve eft tekniklerini uyguluyamadım araştırdım öğrenmeye çalıştım ama yapmaya çalıştım ama bir faydasını göremedim :S her gün okuma yapıyorum yüksek sesle bu sayede biraz azaldı .nlp tekniklerini yapamıyorum :S eftyide acaba nerede yanlış yapıyorum :S

neden yapamıyorsun odaklanma sorunumu var yoksa tekniklerimi anlamadın bülent uran videoları var eft-turk te onları izle çok kolay uygulayacaksın kardeş

maxaslan 12-07-2011 11:17 PM

Alıntı:

GoldeN Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 802511)
Merhabalar)
1 hafta boyunca yashadigim deneyimleri paylashmak istiyorum. eft ve nlp tekniklerinin ikisini de uyguladim ve eft-nin daha fazla etkisini gordum) benim çok fazla kötü anılarım var, çoçukluğumdan beri korku şiddet ve s. gibi bir çok kötü deneyimlerim oldu. Onları hatırlayınca o korkuları yeniden hiss ediyordum, hatta ağlıyordum. Onların bir çoğuna eft uyguladım ve ... artık o anıları düşününce hiç bir şey hiss etmiyorum. nil gün zihni kullanma kılavuzunu dinledim. bazı anılarıma çapa atdım. Ama daha kullanmadım çapaları. Telefonla konuşmak korkum da azaldı. Tamamen geçmedi ama artık telefon çaldığında önceleri olduğu gibi gerginlik hiss etmiyorum. Hatta uzun zamandır internetden tanıdığım ama hiç konuşmadığım arkadaşımla kekelemeden telefonda konuşdum. Ama sadece 10 dakka girlhaha. Yine gergindim ama daha az. . . Yine arasın konuşalım istiyorum ama kendim aramaya cesaret edemiyorum daha) . . . 19 temmuz babamla Türkiyeye geliyoruz. O merkezde iyi olucammı bilmiyorum ama bu yaz ne olursa olsun iyileşmeliyim) derty

golden kardeş umarım başarırsın çünkü her başarısız girişim insnı çok kötü etkiliyor benim klinikten tanıdığım arkadaşlarada yardım ediyorum üç sene önce gelmişti ben gittiğimde yine gelmiş bir kaç gün misafir olarak gelip konuşup gönderiyorlar her gün üç saat sesli kitap okuyormuş ama nafile işin özü aynaya bakarak konuş sende bir eksiklik olmadığını gör ben klinikte 4 kız 2 erkek aynı anda tedavi gödük bazı arkadaşlar iki üç kliniğe gitmiş ama iyileşememişler seni karamsarlığa ittiysem özür dilerim ama dönüşünde benimle aynı fikirde olacaksın hepsi para tuzağı titreme ve kasılmalar olmazsa zaten güzel konuşuyoruz bu da zaten duyguyu boşalttınmı iş bitiyor geriye dönüş olmuyor kesinlikle bu linke bakın Birikmiş Duyguları Boşaltmak

BRUCE06 13-07-2011 12:26 PM

odaklanamıyorum. o anki duyguları hissetmeye çalışıyorum hissedemiyorum. tekniklerde kolay ama uygulaması zor. ama denemekten vazgeçmiyorum umarım işe yarar. sizede ilk başta böyle mi olmuştu? hem hayal etmede hemde hisleri tekrar etmede zorlanmışmıydınız? yoksa bende mi bir sorun var ?

maviinci 13-07-2011 12:30 PM

kişiye göre farklı etkiler gözükebiliyor, kendini uzun bi gözlemleme sürecine almalısın. Mesela her gün kendinde tespit ettiğin değişimleri bir deftere yazarsan böylece ne yönde bi evrim geçirdiğinin ayırdına daha rahat varabilirsin :) Sevgilerr...

maxaslan 15-07-2011 10:42 PM

Alıntı:

BRUCE06 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 802731)
odaklanamıyorum. o anki duyguları hissetmeye çalışıyorum hissedemiyorum. tekniklerde kolay ama uygulaması zor. ama denemekten vazgeçmiyorum umarım işe yarar. sizede ilk başta böyle mi olmuştu? hem hayal etmede hemde hisleri tekrar etmede zorlanmışmıydınız? yoksa bende mi bir sorun var ?

bruce kardeş sana birisini önersem gidermisin tam bir uzman bir saat içinde fare , köpek ,uçak , toplum önünde konuşma korkusu ve buna benzer bütün korkuları yok ediyor fare korkusunu yok ettii video yu izlemiştim eft çalışmasını başka birisi sizin üzerinizde yaparsa etkisi on kat daha çok artıyor inci erkin türkiyedeki tek eft master http://www.eftturkey.com/ çok kısa sürede atlata bilirsin gidebilirsen

BRUCE06 16-07-2011 03:16 PM

Alıntı:

maxaslan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 802913)
bruce kardeş sana birisini önersem gidermisin tam bir uzman bir saat içinde fare , köpek ,uçak , toplum önünde konuşma korkusu ve buna benzer bütün korkuları yok ediyor fare korkusunu yok ettii video yu izlemiştim eft çalışmasını başka birisi sizin üzerinizde yaparsa etkisi on kat daha çok artıyor inci erkin türkiyedeki tek eft master http://www.eftturkey.com/ çok kısa sürede atlata bilirsin gidebilirsen

tavsiyen için teşekkür ederim maxaslan kardeş! işlerimden dolayı buraya gidemem ama ankarada oftelya cabral ile görüşmeyi düşünüyorum.. herşey gönlümüzce olsur inşallah!

hayatdeğişirelbet 04-11-2014 10:08 AM

Arkadaşlar öncelikle merhaba bende yaklaşık 9 yaşımdan beri kekemelik sorunu vardı yani yaklaşık 15 yıl gibi uzun bie süre kekemelik problemi yaşadım.Tabi buda ailenin rolüde önemli ama olan olmuş bi defa.Arkadaşlar fazla uzatmadan konuya gireceğim direk.Sesli kitap okuma nefes egzersizleri ayna karşısında konuşma vs vs ügibi şeyler etkili olmuyor yada çok az etki ediyor hatta etkisi kısa vadeli olur.En etkili yöntem kekeme olduğunuzu insanlardan saklamamak.Zaten siz ne kadar gizlerseniz aksine ap açık ortaya çıkıyor.Bilerek takılmalar yapın insanlarla.Mesala kitap okuyun ama aile ortamına ta ta ta ta takıla ta ta ta takıla.Ne kADAR çok takılma o kadar rahatlama hatta çok kısa bi anket hazırlayın parka sahile inin hiç tanımadığınız insanlarla anket yapın ama bilerek kekeleyerek kesinlikle saklamayın aynı şekilde telefonla konuşurken takılmasanız bile bilerek a a a aaaa aaa alo deyin bunu en fazla 20 gün boyunca hergün 2 ile 3 saat arası yapın ve kendinizdeki o rahatlamayı kuş gibi hafilediğinizi aslında insanların kekemeliği o kadar takmadığını göreceksiniz

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:44 AM.