Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   İngilizce Odası (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=136)
-   -   İngilizce Hakkında ki Sorularınız:)!!!!!!! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=11474)

CeM 16-07-2008 02:53 PM

Ynt: İngilizce Hakkında ki Sorularınız:)!!!!!!!

Alıntı:

izumi Nickli Üyeden Alıntı
her yerden öğrenmem için bişeyler çıkıyor 96 96

OK.bizde çorbaya biraz tuz atalım o zaman art56art56

Bu arada arkadaşlar akşama doğru a ve an arasınaki farkı sizlerle paylaşacağım hismiley

mavifirca 16-07-2008 03:09 PM

bende Cem´e yardimci olmak ve tamamlamak adina kücük bir katkida bulunayim.

Sessiz harflerin okunusuyla ilgili bir kac örnek:

g

(g) gibi okunur :go, gun, get...
(c) gibi okunur :general, gem engine...
(dg) bir arada (c) gibi okunur : badge, edge judge...

y

(ai) GIBI OKUNUR : my, cry, fly...
(i) : MONEY; HAPPY MONKEY
(y) : you, young , yes

r

(r) gibi okunur : Rome, ropee, very...
(r) harfinden önce (a,e, o, i,u) VARSA (R) okunmaz : art, arm car, barn..

Not: Cift sesli harflerle ilgili okunuslarida bir dahaki sefere, yukaridakinin devamida var

CeM 16-07-2008 03:24 PM

Alıntı:

mavifirca Nickli Üyeden Alıntı
bende Cem´e yardimci olmak ve tamamlamak adina kücük bir katkida bulunayim.

Sessiz harflerin okunusuyla ilgili bir kac örnek:

g

(g) gibi okunur :go, gun, get...
(c) gibi okunur :general, gem engine...
(dg) bir arada (c) gibi okunur : badge, edge judge...

y

(ai) GIBI OKUNUR : my, cry, fly...
(i) : MONEY; HAPPY MONKEY
(y) : you, young , yes

r

(r) gibi okunur : Rome, ropee, very...
(r) harfinden önce (a,e, o, i,u) VARSA (R) okunmaz : art, arm car, barn..

Not: Cift sesli harflerle ilgili okunuslarida bir dahaki sefere, yukaridakinin devamida var

alk78 alk78 alk78 alk78 ne güzel işte herkes katılsa art56art56 teşekkürler
mutlaka sorulan sorulara benim cevap vermem ya da bişeyleri konuyu ben açtım diye benim paylaşmam gerekmiyor ki zaten tek başıma yürütmem de zor herkes yardımcı olursa bence daha iyi olur,çünkü ben bişey veririm bazı kişiler anlayamıyabilir.sizler ekleme yaparsınız,düzeltirsiniz,belki bende bilmiyorumdur super(bende günlük konuşmada gramer kurallarını katledenler grubundanım ister istemez bulunduğum bölgede o nedenle yazı dilinede bulaşabilir kusura bakmayın 4897 :) hismiley

mavifirca 16-07-2008 03:43 PM

Cift sesli harflerin okunusu:

ea

1-(i) :bead, beak, beam...
2-(e) :bread, deaht, head...
3-(ei) :great, create,steak...
4-(ö) :earn,learn,earl...
5-(ie) :dear,hear, rear....

ee

(i) : beet, deep, feet, cheek...

ei

1-(ei) : deign, rein, vein...
2-(i) : RECEIVE; deceive, perceive....
3-(ai) : either, meister, eidoscope...

eu

(yu) : Europe, eunuch, eulogy....

ew

1-(yu) : new, few, pew...
2-(uu) (u) : blue crew, fiew...

CeM 16-07-2008 03:57 PM

ilk olarak günün kelimeleri :)
1-observe : gözetlemek ......The man who abserves us was caught(bizi gözetleyen adam yakalandı)
2-strike:grev(ypm)......................The screenplayers still have been striking in Hollywood(senaristler hala Hollywood'da grev yapmakta(güncel olsun istedim :) ama bitti sanırım grev :)
3-Give up:vazgeçmek.............she gave him up :)

Lesson two(2)
A ve An arasında ki fark;

Arkadaşlar,bugünkü konumuz çok basit a ve an arasında ki fark,
İngilizce de sayılabilen herşeyin önüne a(n) gelitirilir,a ve an in anlamı "bir" demektir dediğim gibi sayılabilen heşeyin önüne getirilir.(cins isimlerin önüne gelir)
-Fakat hangisine a hangisine an getiriceğiz diyebilirsiniz onu şöyle açıklayalım:

A(bir) sayılabilen ve ünsüz ile başlayan(okunuşu ünsüz olan)kelimelerin önüne getirilir örnek a pen,a desk,a universit(dikkat edin ünlü ile başlamasına rağmen yünivörsity şeklinde okunduğu için yani a ile university kelimesinin telafuzu karışmadığı için a kullandık)

An(bir) ise kendinden sonraki harf (okunuş olarak)ünlü ise karışmaması için a ye ek olarak n harfi eklenmesi ile oluşmuştur= an
örnek an exam(a exam şeklinde okursanız a ve exam da ki e'ler birbirine karışıcaktır veya hoş bi telafuz olmayacaktır bu nedenle an koyuyoruz)
not bazı kelimeler de h telafuz edlimediği için yine an kullanırız:örnek an hour(an aur)

an aducation book
a training department
an apple
a book gibi

Dediğimiz gibi tamamen okunuşla alakalı kendinden sonraki kelime ile karışmaması için a ve an şeklinde 2 ye bölmüşler :)

CeM 18-07-2008 11:54 PM

Arkadaşlar şansa ben bu başlığı açtım benim de işlerim çıktı sadanim falesef ilgilenemiyorum ama siz yine de sorularını sorun super cevaplarım hismiley hatta şimdi bile zar zor zaman bulup yazıyorum 4897 işlerimi halledince daha rahat aktarırım bişeyler super hismiley

enrol......kayıt olmak
exchange....değiş etmek
responsibility.....sorumluluk kiss3

kaan101 25-07-2008 02:15 PM

Sayın Cem bey
Ben lise son sınıf Turizm Otelcilik öğrencisiyim.
Malum bilirsiniz zorumlu stajlarımız oluyor.
Şu sıralarda staj yapmaktayım.
Lise 1 itibaren hep ingilizce gördük biz malum tekrarlamamalar falan filan derken konuşma yeteneğini kaybettim.
En azından su anda başlagınç seviyesinin üstünde olduğmu zanediyorum kendimi fakat Konuşmakta ve yazmakta inanılmaz zorluk çekmekteyim
Neler önerirsiniz ?

Bİr sorum daha var ?
Yaklaşık bir ay sonra eylül civarı 1 2 aylık bir Yurt dışı inglizce kursuna gidicem kısmetse. . .
Bu 1,2 ay bana ne gibi bir katkı yapabilir.
Yorumlarınızı bekliyorum
Saygılarımla,Kaan

CeM 25-07-2008 08:26 PM

Alıntı:

kaan101 Nickli Üyeden Alıntı
Sayın Cem bey
Ben lise son sınıf Turizm Otelcilik öğrencisiyim.
Malum bilirsiniz zorumlu stajlarımız oluyor.
Şu sıralarda staj yapmaktayım.
Lise 1 itibaren hep ingilizce gördük biz malum tekrarlamamalar falan filan derken konuşma yeteneğini kaybettim.
En azından su anda başlagınç seviyesinin üstünde olduğmu zanediyorum kendimi fakat Konuşmakta ve yazmakta inanılmaz zorluk çekmekteyim
Neler önerirsiniz ?

Bİr sorum daha var ?
Yaklaşık bir ay sonra eylül civarı 1 2 aylık bir Yurt dışı inglizce kursuna gidicem kısmetse. . .
Bu 1,2 ay bana ne gibi bir katkı yapabilir.
Yorumlarınızı bekliyorum
Saygılarımla,Kaan

Merhabalar Kaan art56art56 şöyle bi söz vardır,denize girilmeden yüzme öğrenilmez diye,yabancı dil elbette o dilin konuşulmadığı bir ülkede de öğrenilebilir çok çalışılarak ama yurtdışında geçirilecek olan zaman,özellikle sürekli yabacı dil eğitimi alıyorsanız(mesela bende lise 1den beri ingilizce görmekteyim)sürekli yabancı dil eğitimi alıyordum 3 aylık bir yaz kursuna gitmiştim abd'ye gerçekten dediğin gibi özellikle konuşma,ve dinleme bi de kelime çok gelişiyor.Anlıyacağın çok pratik yapma imkanın var istediğin zaman istediğin özelliğini geliştirebilirsin ama tabii bu tamamen sana bağlı bişey eğer yurtdışına çıktığında sosyal alanlarda çok bunulursan,arkadaş edinirsen vs. gerçekten etkili olur diye düşünüyorum,onun haricinde bazı ingilizce setleri var onlar da gerçekten kendi geliştirmek istiyosan özellikle yazma çok etkili ama dediğim gibi ben ve senin gibi kişiler daha şanslı bence çünkü bende dediğim gibi lise 1 den beri yabancı dil ağırlıklı eğitim almaktayım ve yurtdışında edinceğin tecübe önemli olacaktır münkün olduğu kadar sosyal ortamlarda olmanı ve arkadaş edinmeni,oradaki tv kanallarını izlemeni öneririm... hismiley

kaan101 27-07-2008 04:11 PM

Aynı yoldan geçiyoruz =) Desenize :D
Teşekkürler tavsiyeleriniz için . . .
Zaten yurt dışından size e mail atarım gün gün :D
Eğer isterseniz... =)

CeM 28-07-2008 01:29 AM

Ne demek... sapkal89 bekliyorum... mesajlarını super

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:02 AM.