Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hipnoz (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=320)
-   -   doğru başlamak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=9932)

abcdef 16-06-2008 06:07 PM

doğru başlamak

sanırım hepimizin ortak yanı çoğu yakın çevremiz ve toplum tarafından verilen olumsuz telkinleri alarak olumsuz büyümemiz:problemli şekillenmemiz 789569
bizim toplumun (her nedense!!!) negatif olmayı 'marifet' saymak gibi bir tarzı var:'bir şeyi 40 kere söylersen olur';
'testiyi kırmadan tokadı atmalı';'aklıma gelen başıma geldi' vs.vs.vs
Secret'ı okuduğumda toplumun kişiyi nasıl başarısız olmaya mahkum eden telkinler verdiğini farkedip,"söylemesi kolay, ama bu saatten sonra nasıl sürekli olumlu olurum" diye ümitsizliğe kapılmıştım.3 ay kadar önce 'hayatim değişti' kiss3
kendimle dikkatli ve pozitif konuşmayı öğrendim... gulensmiley
ben bir eğitimciyim:işim gelecek nesil için doğru olanı uygulamak...
öğrencilerim artık bu siteden haberdar ama ben liseden de önce hatta okula başlamadan bu telkinlerle çocuk yetiştirmeyi hedefleyen bir anne-baba grubu kurmayı planlıyorum.içimizde çocukları olanlar var ( belki ileride başkaları da aramıza katılacak):Çevrelerini doğru şekillendirecek çocuklar yetiştiremez miyiz ?
20'li-30'lu yaşlarda eksik yanlarını tamamlamak yerine başkalarının hayatını değiştirecek yeni bir nesil...
düşüncelerinizi merak ediyorum.
iyi ki varsınız arkadaşlar... ve artık herşey güzel hpm2 sevgiler...

MuminOKAN 16-06-2008 06:32 PM

Ynt: doğru başlamak

merhabalar abcdef.
size teşekkürlerimi sunarım böyle bir planınızı olduğu için ve bizle paylaştığınız için.
gerçekten çok iyi olacağına inanıyorum ki ben evlendiğimde -şuan evli değilim ama planlarım arasında yüksek önceliğe sahip.- böyle bir planı hayata geçirmeyi planlıyordum.

mesela geçen gün bir yazı okudum bir arkadaşımız paylaşmıştı hala hatırımda ve büyük ihtimal bende aynı eylemi gerçekleştirene kadar unutamayacağım.
bir üniversite öğrencisi ve bir prof vardı. olayın ana teması bir babanın ve annenin evlatlarına verdiği önemi anlatıyordu. baba oğluyla bir öğlen geçirmek için toplantısını erteliyor ve en can alıcı kısmı ise oğlu yada kızıyla konuşuyorken dizlerinin üzerine çöküp aynı göz hizasında olmaya özen gösteriyormuş.
şimdi sizin dediğinizle bu durumu örtüştürdüğümüzde nasıl bir evlat olur, hayali çok güzel. ve inşallah böyle bir olayı gerçekleştiririz.
ben konu ile alakalı elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım.

20li 30lu yaşlarda -ki yaşın önemi yok. önemli olan tecrübe, bilgi ve beceri- kendi hayatımızı değiştirip daha deneyimli birey olarak yeni neslimizin hayatlarını da değiştirecek nesil olmak güzel bir duygu...

abcdef 16-06-2008 06:53 PM

Ynt: doğru başlamak

teşekkürler mümin.okan
çocuk sahibi (hatta evli bile) olmasanız da çevrenizde bilgilendirip haberdar edebileceğiniz insanlar olacaktır.
insanlar çocuklarını genellikle bu konudan habersiz ve kendi anne-babalarını model alarak yetiştiriyor ne yazık ki...
eminim ileride siz çok bilinçli ve pozitif bir baba modeli olacaksınız...Ritmotrans her şeyi değiştirebilecek bir mucize gibi.bu teknik ile henüz anne-baba olmadan tanışanlara ne mutlu gogogo

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:14 PM.