Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hipnoz (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=320)
-   -   Otohipnoz gerçeğin kapısı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=462920)

Turhan 20-12-2009 07:22 AM

Cevap: Otohipnoz gerçeğin kapısı

Gece yatmadan yaparsan sabahları daha dinlenmiş kalktığını fark edeceksin. Ama nihayi amacımız bu değil. Otohipnozla yapabileceklerini sınırı yok. Kendinde istediğin davranış değişiklerinden, istediğin fiziksel değişikliklere kadar her şey mümkün. Literatürde otohipnozla boy uzamta, zayıflama vs örnekleri mevcut. Tabiki her şey tek seansta olmuyor. Tek seansta yapılan şeyler daha yüzeysel. Seanları günaşırı tekrarlamak çok etkili oluyor. Tabiki tek seansta da ciddi etkili değişiklikler yapılabiir ancak daha öncede bahsettiğim gibi çok derin hipnoza girmek gerekiyor bunun içinde kendikendine hipnozda yeterince tecrübeli olmak gerekiyor. Sınır hayal gücünüz. Başarılar

spestnaz 20-12-2009 07:30 AM

bilgilendirdiğiniz için sağolun. . nefes yolum açılmış gibi hissediyorum kenndimi sevincli

derya hanim 21-12-2009 10:01 PM

Dun ben de denedim.Otphipnozla rahatlama ,siteden indirmistim.Aman allhim anlatamam adam ikide birde tuy gibi hafifledin dedikce hafifledim.Yillardir bu kadar rahat nefes aldigim olmamisti ve tuy gibi oldum .Harika bir hismis

çok_mutlu:) 21-12-2009 11:18 PM

ben kendime uyguluyorum benim uyguladığım teknik farklı biraz bahsedeyim bende gozlerimi kapatıp elimde bir ağırlık varmış gibi hayal ediyorum sonra diğer elimde ağırlık varmış gibi hayal ediyorum derin derin derin nefes alıyorum ağırlıkları kafamda dahada artırıp kollarımı güçsüzleştiriyorum ve tamemen rahatlıyorum yorulduktan sonra bir yere oturup rahatlama gibi burundan nefes alıp ağızdan nefes veriyorum bunu rahatlayana kadar devam ediyorum sonrada kendimi huzur bulduğum bir yerde sevdiğim insanlarla hayal ediyorum ve sonra istediğim herşeyi ve istemediğim herşeyi rahatça soylediğimi hayal ediyorum güven ve sosyal fobi için iyi bir yontem sizin dediğinizide uygulayacam ve burda bilgi vereceğim eminim çok etkilidir ..

nevin aydoğmuş 21-12-2009 11:50 PM

bu gece deneyeceğim

Turhan 24-12-2009 12:07 AM

Arkadaşlar,
Benim burda anlattığım yöntem sayısız otohipnoz yönteminden sadece biri. En basitlerinden biri. Tabiki sizde başka yöntemler bulabilirsiniz. Ağırlık hissi, hazır ses kayıtları, gözleri bir noktaya sabitleme vs çok farklı ve etkili yöntemler var. Önemli olan tecrübenizi arttırarak daha derin hipnoz sağlayabilmek. Translarınız derinleştikçe herşeyin daha kolay, telkinlerin daha etkili olduğunu göreceksiniz. sadece devam edin. Dikkatini toplayamayan devamlı düşüncleri dağılan arkadaşların bile en fazla bir hafta içerisinde (hergün bir kez düzenli uygularyarak) yol aldıklarını hissedeceklarinden eminim. Hipnoz öğrenilen bir durumdur. Yaptıkça daha iyisini yapacaksınız. Telkin için acele etmeyin başlangıçta sadece dikkatinizi dağıtır. Kendinizi hazır hissedince emen kopmamaya başlayınca yavaş yavaş telkinlere başlarsınız. Herkese başarılar

derya hanim 24-12-2009 12:39 AM

Ses kaydi olarak da indirdim .Ben link koyamiyorum paylasimlara mumkunse sende link varsa gonderirmisin turhan. Acaba hergun yapsak olurmu .Boyle bir rahatlama ilk defa yasadim.Aynen bir tuy gibi hafifliyeceksin diyor kayitta .Aynen uyguladim ve tuy gibi hafifledim.Peki evde zararli degil mi? Kayittaki kisi bir profosyeneldi belli ama yinede suphelerim var

Turhan 24-12-2009 01:28 PM

Derya Merhaba,

Her gün yapmakta hiçbir sakınca yok evde yapmaktada bir sakınca yok ( ocakta birşey varsa ve bakacak kimse yoksa sakınca var). >En fazla yorgunsan ve uykuya ihtiyacın varsa uykuya geçer, ihtiyacına göre bir yada birkaç saat sonra kendiliğinden uyanırsın.
Hangi ses kaydını kullandığını bilmediğim için ekliyemiyorum ama sitede hipnoz başlığı altında zaten bir iki ses kaydı var. link eklemek kolay indirdiğin sayfanın internet adresini kopyla yapıştır kullanmak isteyen kopyalayıp adres linkine yapıştır. Çok beğendiysen burdada paylaş arkadaşlardan kullanmak isteyenler olabilir.
sitede daha öncede verilmiş olan çalışmalardan birinin linki
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Turhan 31-12-2009 12:46 AM

Merhaba,
Yukarıdaki tekniklerden birini kullanarak gevşemeyi başaran ve devam ettirebilen arkadaşalar için bir iki adım daha vereceğim. Yeni başlayan yada bir iki kez denedikten sonra bırakan arkadaşların ise kalıcıo gevşemeyi sağlayana kadar devam etmelerini tavsiye ediyorum.

Gevşemeyi sağladıktan sonra kendinizi 21 basamaklı bir merdivenin başında düşünün ve kendinize her basakta biraz daha rahatlayacağınızı söyleyin. En son basamağa ulaştığınızda artık hipnozda olacağınızı ve kendinize vereceğiniz telkinlere açık olacak onları uygulayacağınızı söyleyin. (bunları mutlaka kendinize söyleyin içsel konuşmalar otohipnozda önemlidir. gevşeyeceğinizi söylemeden merdivenleri indiğinizı düşünürseniz sadece inmiş olursunuz. her telkini mutlaka kendinize söyleyin.)
En alt basamağa geldiğinizde "Artık hipnozdasın" deyin sonra kendinize güzel bir ortamda olduğunuzu (ev olur plaj olur bahçe olur dağ olur ne seviyorsanız.) söyleyin. bu güzel ortamda istediğiniz telkinleri kendinize söyleyin yada bunları kabul edeceğiniz bir ortam yaratın (burada sadece kendinizle konuşarak her türlü ortamı yaratabilir ve değiştirebilirsiniz.)
Ve telkinlerinize başlayın. Çok dağılmayın biliyorum kendinizden aynı anda 40 şey istemek istiyorsunuz acele etmeyin tek tek gidin başta deneyiminiz arttıkça herşey daha kolay olacak

derya hanim 31-12-2009 01:14 AM

Tesekkur ederim turhan .Paylasimlarini yakindan takip ediyorum

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:51 PM.