Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hikayelerimizi Anlatalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Kirginliklar ve affedebilmek (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=625612)

Bsm 19-02-2016 03:34 AM

Kirginliklar ve affedebilmek

Arkadaslar merhaba ciddi anlamda yardiminiza ihtiyacim var.Zira dusuncelerim kalbimi saglik acisindan etkilemeye basladi. Sık olarak hic rahat nefes alamiyorum.Panik atak gibi bir durum degil.Bende soyle birsey var.Yillar once yasadigim bir olayi kizginliklarimi kirginliklarimi ayni hissiyatla hic eksilmeden yillar sonra bile aynen hissediyorum.En ufak birseyi bile unutmuyorum.Acayip detayci bir insanimdir ayrica.Beni lisede cok kiran lafin sonunun nereye gidebilecegini bilmeyen lise arkadasimi hic affedemiyorum mesela yillar gecmesine ragmen. Ogun söküp attim icimden. ondan sonrada icimden sicak davranmak gelmiyor simdi iyi yonde bambaska bir insan olmasina ragmen.Baslarda iyi rol kesiyordum sineye cekiyordum bu takintilarimi falan.Unutamiyorum arkadaslar tek bu degil aileme ve bana yapilan dengesizlikleri asla unutamiyorum ve affedemiyorum 10 yil gecsede.Gecmisimdekileri affedemiyorum simdi ise hersey cok guzel ve bambaska.Gecmisimdeki cogu insanlar cok degisti hatalarinin farkina vardilar gibi o insanlari gordukce gozume hep o dengesizlikleri geliyor her hareketleri batiyor.Dolmusum heralde ara ara da ofkeleniyorum. valla asiri yoruldum bir format dugmesi olsada beynime format atsam , boyle birsey olmayacagina gore tavsiyesi olan varsa veya bu durumdan muzdarip olan paylasirsa sevinirim...

MuminOKAN 19-02-2016 08:45 AM

Cevap: Kirginliklar ve affedebilmek

Hayali olarak o insanı yada insanları teker teker karşınıza alın, aranızda göbek civarından bir bağ olduğunu göreceksiniz. Bu sırada, durumu, sizdeki etkilerini, üzüntünüzü dile getirip anlatın ve sonrasında sıkıca sarılarak "yaşattıklarından dolayı seni affediyorum" diyerek bağı kesin ve serbest bırakın. Affedip affetmediğinizi kendinize sorarak tamamen affedene kadar aynı uygulamayı yapın. İşe yarıyor.

MuminOKAN 19-02-2016 08:45 AM

Hooponopono tekniğine de bir göz atın.

maviinci 19-02-2016 11:41 AM

Ayrıca emdr terapisine de mutlaka bakın derim....

Bsm 19-02-2016 01:48 PM

Alıntı:

MuminOKAN Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 857291)
Hooponopono tekniğine de bir göz atın.

Alıntı:

MuminOKAN Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 857290)
Hayali olarak o insanı yada insanları teker teker karşınıza alın, aranızda göbek civarından bir bağ olduğunu göreceksiniz. Bu sırada, durumu, sizdeki etkilerini, üzüntünüzü dile getirip anlatın ve sonrasında sıkıca sarılarak "yaşattıklarından dolayı seni affediyorum" diyerek bağı kesin ve serbest bırakın. Affedip affetmediğinizi kendinize sorarak tamamen affedene kadar aynı uygulamayı yapın. İşe yarıyor.

Tesekkur ederim arkadasim deniyecegim mutlaka. .Tartisiyorum ufak seylerde ailemle ve cevremle.Derin bir sucluluk duygusu hissediyorum.Gunluk hayatimida etkiliyor cogu isimi yapamiyorum o suclulugu uzerimden atamiyorum olay bitip halledilsede.Bu konuda onerebilecegin anlattigin gibi bir teknik var mi ?

mesa 19-02-2016 03:18 PM

affedemediğimiz her insan omuzlarımızda bir yüktür

MuminOKAN 19-02-2016 08:58 PM

Alıntı:

Bsm Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 857295)
Tesekkur ederim arkadasim deniyecegim mutlaka. .Tartisiyorum ufak seylerde ailemle ve cevremle.Derin bir sucluluk duygusu hissediyorum.Gunluk hayatimida etkiliyor cogu isimi yapamiyorum o suclulugu uzerimden atamiyorum olay bitip halledilsede.Bu konuda onerebilecegin anlattigin gibi bir teknik var mi ?

Eft - Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri < konusunu da irdelemeni öneririm.

http://www.izmirliahmetkaya.com/wp-c.../03/gecmis.jpg

Olumlama istersen aşağıdakiler yardımcı olacaktır.

- Hayatımın tek otoritesi ve gücü benim. Kendim olmakta özgürüm.
- Eski sınırlılığımı aşıyorum ve kendimi özgürce, yaratıcılığımla ifade ediyorum.
- Kuralları beni tümüyle destekleyen yeni bir hayat yaratıyorum.
- Ben hayatın merkezindeyim ve kendimi ve gördüğüm her şeyi beğeniyor ve onaylıyorum.
- Gücüme yeniden sahip çıkıyorum. Kararlarımı kendim veriyorum. Kendi mutluluğumun doyumunu yaşıyorum.

Bunlar haricinde benimde uyguladığım bir yöntem var.
İngiliz sodası, (mutfakta da kabartma tozu yada sodyumbikarbonat/karbonat olarak bilinen ürün) alıp, her sabah kahvaltıdan en az yarım saat önce, bir bardak suyun içine bir çay kaşığı ilave edip, karıştırıp içmeni tavsiye ederim. sapkal89

ercankrdk 12-06-2016 02:12 AM

EFT çok etkili bir yöntem ve bu yöntem ile bir çok suçluluk duygusundan kolayca kurtulabiliriz. Ayrıca kendinizde affedemediğiniz her ne varsa o daima hayatınız boyunca sizde negatif bir enerji bloğu oluşturacaktır. Bu yaptığınız her şeyde kendisini gösterecektir. Kendinizi duygusal bedeninizi serbest bırakmanın en iyi yolu yine tekrar ediyorum EFT'dir. Tabiki farklı çalışmalarda mevcuttur. Ben bana kolay geleni paylaştım sizlerle :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:19 AM.