Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hayvanları Koruma Klubü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=317)
-   -   ezan okunurken köpekler neden ulur... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=615880)

kediseverim 18-10-2010 08:02 PM

ezan okunurken köpekler neden ulur...

benim iki köpeğim var ezan sesinde ağlar gibi uluyorlar sokaktakiler gibi neden bileniniz varmı? bilimsel olarak bilginiz varsa sevinirim ben üzülüyorumda onların bu halineağla2

cent 19-10-2010 10:35 PM

Cevap: ezan okunurken köpekler neden ulur...

bende düşündüm ezande neden havlarlar cidden bilen varsa bu konu hakında yazarlarsa öğrenmiş oluruz

sevgi ve saygıyla kalınız

Neptün 19-10-2010 11:03 PM

Valla ilk kez duyuyorum böyle bir şeyi. Neler var yahu. Merak ettim araştırayım bunu bir.

Neptün 19-10-2010 11:05 PM

Şöyle bir şey var ama bilimsel değil. kaynak: dinimizislam.com

Sual: Ezan okunurken köpeğin uluması iyi midir?
CEVAP
Ezan okurken şeytanların kaçtığı hadis-i şerif ile bildirilmiştir. Horozlar melekleri görünce öterler. Hayvanlar bizim görmediklerimizi görebiliyorlar. Ezan okunurken köpeğin uluması hayra alamettir. Şeytanların kaçışını görmüş olabilir.

Neptün 19-10-2010 11:08 PM

Bir sitede yorumculardan biri köpeklerin işitme duyularının hassas olduğunu bu yüzden de ezan sesi gibi yüksek bir sesten rahatsız oldukları için uluduğu yorumunu yapmış.

Tabii hala kesin bir açıklama yok.

kediseverim 19-10-2010 11:15 PM

Alıntı:

cliviaf Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 774285)
Bir sitede yorumculardan biri köpeklerin işitme duyularının hassas olduğunu bu yüzden de ezan sesi gibi yüksek bir sesten rahatsız oldukları için uluduğu yorumunu yapmış.

Tabii hala kesin bir açıklama yok.

sevgili cliviaf çok teşekkürler cevapların için mahallemizdeki köpekler özellikle sabah ezanında çok uluyorlar ben kulaklarımı kapatıyorum duyuyorsam eğer çünkü çok korkuyorum bu seslerden korku filmi gibi inanın...bad45

Neptün 19-10-2010 11:18 PM

Alıntı:

kediseverim Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 774290)
sevgili cliviaf çok teşekkürler cevapların için mahallemizdeki köpekler özellikle sabah ezanında çok uluyorlar ben kulaklarımı kapatıyorum duyuyorsam eğer çünkü çok korkuyorum bu seslerden korku filmi gibi inanın...bad45

Rica ederim kediseverimcim,

Sabah ezanı vakti ortalık daha bir sessiz olduğu için daha duyarlı oluyordur köpeklerin kulakları. Bu arada ben de bazen duyduğumda korkardım sabah ezanını - küçükken -

Bir de Ses diye bir korku filmi var. Onda da kız sabah ezanı sesinden korkuyordu :D

Neptün 19-10-2010 11:18 PM

Ha aklıma gelmişken kediseverim,

Kedi seviyorsun ama iki tane köpeğin mi var ? :)

eski 19-10-2010 11:25 PM

ezanda şeytanlar kaçışıyor köpeklerde onların halini görüp uluyor diye biliyorum ben de. zaten bi noktaya sabitlenip uluyorlar dikkat ederseniz :)

kediseverim 19-10-2010 11:40 PM

Alıntı:

eski Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 774299)
ezanda şeytanlar kaçışıyor köpeklerde onların halini görüp uluyor diye biliyorum ben de. zaten bi noktaya sabitlenip uluyorlar dikkat ederseniz :)

sevgili eski iyice korkmaya başladım ben şeytanları görüyorlar felan...şaşkınx

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:29 PM.