Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Geliştiren Yazılar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=371)
-   -   Yas Ustası (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=463355)

Belgin ∞ 13-01-2010 06:49 PM

Yas Ustası

http://img2.blogcu.com/images/e/s/i/...denizi/106.jpg

Sürekli olumsuz düşünen bir adam vardı..
Ve düşündükleri her zaman başına gelirdi.
Arkadaşları onu her olumsuzluğa kapılışında zorla kolundan tutarak Yas Ustası'nın yanına getirirlerdi..

Ve o gün yine ustanın yanında almışlardı soluğu.

Adam ustaya her defasında olduğu gibi inançsızca sordu;
'Her şeye bir olumlama yapıştırıyorsun. Bak ayaklarım kırıldı hem de ikisi birden şimdi buna ne diyeceksin?'

Usta gülümsedi ve şöyle dedi:
'Bunun için üzülme.
Belki Tanrı sana kanat verecektir.'

Belgin ∞ 13-01-2010 06:53 PM

Cevap: Yas Ustası

http://3.bp.blogspot.com/_FMo_rhxKBy.../s200/mask.jpg

Gözlerindeki ışık sönmüş, yaşam yolculuğunda hep arayış içinde olan bir adam vardı.

Onun bu mutsuz halini gören arkadaşları daha fazla dayanamayıp Yas Ustası’nın yanına getirdiler.

Usta:

‘Sen kimsin?’ diye sordu adama.

Adam cevap olarak adını söyledi.

Usta tekrar sordu:

‘Ben sana adını sormadım, sen kimsin?’

Adam daha önce böyle bir soru ile karşılaşmamıştı verecek cevap bulamadı..

Onun yerine sıkıntısını anlatmaya başladı:

‘ Benim hedeflerim vardı. Ama hiç birine ulaşamadım..

Olmak istediklerim konusundan bana yardımcı olmanı istiyorum.

İyi bir eş olmak istiyorum, iyi bir baba olmak istiyorum ve olmak istediğim birçok şey var.’

Usta adamın gözlerine baktı ve şöyle dedi:

‘Olmak istediklerini bırak olduğun şeyi bul. Bu yeterlidir.’

Belgin ∞ 13-01-2010 06:59 PM

http://byfiles.storage.live.com/y1pQ...0WoG214A1b08A0

İki arkadaş Yas Ustası ile karşılaştılar.

Birisi Mürit idi..

Ve diğeri Yas Ustasına öfke ile sordu:

‘Senin benden farkın nedir?’

Usta gülümseyerek cevap verdi:

‘Ben senin uyanmış halinim.’

Adam:

‘Tek fark bu mu?’

diye başka bir soru yönlendirince, diğer arkadaşı araya girerek ‘Bırak’ dedi.

‘Görmüyor musun? Onun içinde senin öfkeni hissedecek ve hakaretini yakalayacak bir ego yok.

Ne söylersen söyle o sadece gülümseyecek..’

aybükem 14-01-2010 08:26 AM

çok beğendim iyi ki varsınız

mag_26 14-01-2010 10:53 AM

ELLERİNİZE SAĞLIK TEŞEKÜRLER....

derya88 14-01-2010 12:19 PM

süpermiş teşekkürler...

spestnaz 14-01-2010 12:31 PM

Gerçekten de güzelmişş guitar Bundan sonnra ne zaman kendimi yukarıdaki durumlarda hissetsemm 'Yaş Ustası'nın yanında bulacağım kendimii y789 Taa ki iyi bir yaş ustası olana dekk actionsmile Teşekkürler, elinize sağlık sevincli

gülpor 14-01-2010 01:46 PM

Alıntı:

redflowers Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 578984)
Usta adamın gözlerine baktı ve şöyle dedi:

‘Olmak istediklerini bırak olduğun şeyi bul. Bu yeterlidir.’

Çok anlamlı !ah bunu tam manasıyla uygulayabilsek!evet işte yeterli olan sadece bu...Redflowers çok teşekkürler...harika bir paylaşım...

Belgin ∞ 16-01-2010 12:31 AM

Teşekkürleriniz için ben de size teşekkür ederim arkadaşlar :)

Yas Ustası sadece bir aldanım, dışarıda aradığımız, bulacağımızı ümit ettiğimiz..

O'nun sadece içimize bakmakla bulunabileceğini er ya da geç hepimiz anlayacağız.. Kendimize kulak tıkamadığımız zaman.

Sevgiler..

f.unal 16-01-2010 12:15 PM

Elinize sağlık. İlaçsız doğal tedavi.

Belgin ∞ 16-01-2010 06:59 PM

Yaşam Sanatı Ustası dostları ile birlikte açık bir bambu evinde oturuyordu. Oradan geçmekte olan bir adam yanlarına yaklaştı ve ustaya “seni hiçbir şey kızdırmıyor, üzmüyormuş; buna izin vermediğini duydum. Sen taş mısın, robot musun? “ diye sordu.

Usta, hem taş, hem robot, hem insan hem de başka bir şey olabilirim. Kendimi bir kalıba koyup sınırlamadım. Evrenin içinde ve dışında; Hem Evren benim içimde, hem de ben onun… Ben yaşamın kendisiyim! Diye cevap verdi

Adam gittikçe sinirlenmeye başlamıştı. Bu ukalaya dersini nasıl verebilirim diye iç geçirirken birden aklına onunla bir yarış içinde olabileceği fikrine varmıştı. Adam atlet, koşucuydu ve Ustaya yarış teklif etti.

Usta gülümsedi, yaşam bir ring veya arena alanı değildir; insanları izle! Zaten sürekli bir yarış durumu içindeler. Yaşam düzenli dengede akar, ruhun hızlı gider ya da çok yavaş kalırsa dengeyi bozarsın. Yaşamla akmak yerine kendini ona karşı kürek çekmiş durumda bulursun. Seninle yarışamam!

Adam iyice sinirlenmişti. Bu adamı kızdırmanın bir yolu olmalı, diye söyleniyordu.

Aklına bu sefer Ustanın her gün mutlaka gidip altında oturup yaşamı izlediği ağaç gelmişti. Bu ağacı kesersem Ustayı fena üzerim, kızdırırım deliye döndürürüm, demiş Ve gidip ağacı köküne yakın bir yerinden keserek ustayı beklemeye başlamıştı.

Kısa bir süre sonra ustanın yaklaştığını görünce adamın gözleri güldü. Usta iyice yaklaşmış ve ağacın yerinde olmadığını görmüştü. Adamın beklentisinin tersine ustanın gözlerinde donukluk yerine ışık doluydu. Hafifçe gülümsedi ve yan tarafta bulunan başka bir bodhi ağacının altına oturdu.

Adam şaskındı. Nasıl olur da hiçbir tepki vermedi bu adam, diye…

Ustaya sordu, bunu nasıl başarıyorsun?

Bir şey başardığım yok, dedi usta. Sadece hiçbir şeyi sahiplenmiyorum. Ayaklarındaki çorabını çıkarttı ve adama gösterdi bak, buradan götürebileceğim bir çift çorabım bile yok!..

Adam YAS Ustasını kızdırmak için bu sefer hakaretler, küfürler etmeye başlamıştı.
Yas ustası ise sadece ağzını şişiriyordu. Adam, ustanın nefesini tuttuğunu fark etti, Sırrı buldum diye haykırdı. Seni hiçbir şeyin neden kızdıramadığını, üzmediğini şimdi buldum!..

Fakat, nefesini tutmakla, üzülmemenin ne ilgisi var?

Usta, adamı yanına oturttu ve ona yaşamı nasıl izlediğini göstermeye başladı. Bak dedi, az önce bulunduğun yere bak. Tam karşına. İşte sen bana hakaret ettiğin sırada oradan benim üzerime doğru akın etmek için hazırlanan bir sürü olumsuz düşünce oldu. Adeta beni yıkmak, bütün ruhumu kirletmek için bir savaşa hazırlanırcasına orada toplantılar ve saldırıya geçtiler. Nefesimi tutarak onları içeri almadım!

Çünkü bütün düşünceler Nefes ile içeri girer ve ruhu, zihni, bütün bedeni sararlar. Onlar içeri girmek için çok direndiler, ama benim kararlı ve bu konuda net olduğumu görünce geri çekildiler.

Zaman zaman onları içeri alıyorum; çünkü tüm duyguların toplamıdır yaşam. Her duygunun insana kattığı farklı anlamlar, tecrübeler vardır. O duygu beni ziyaret etmişse bana bir şeyler anlatıyor olmalı! Senin olumsuz düşüncelerini içeri sokmadım; çünkü bunu sen istemiştin, gereksiz şeyler verecekti bana. Çöp duygular katacaktı. Sonra o çöp duygular zamanla içimde gereksiz ağırlıklar oluşturacaktı. Önemli olan olumsuz da olsa o duyguyu benim gerekli bularak istememdir. Ve onları içeri davet ettiğimde, bana ne katmaya geldiniz? Diye sorarım. Almak istediğimi alır ve onları ait oldukları evrenin boşluğuna geri bırakırım.

Onları asla sahiplenmiyorum. Şuraya bak! Az önceki duygular şu anda yoklar. Gittiler. Çünkü duygular asla kalıcı değildir, gelir ve giderler! Sana bir şey katmayacaksa gitmesini bekle, sabırla bekle! Gidecektir. Ona kapını açma, o zaman başka bir kapı bulacaktır.

Tıpkı az önce senin sinirli halin gibi! Şimdi sinirli değilsin, Oldukça Huzurlu Gözüküyorsun;

Ziyaretleri bitmiş olmalı!

“Uğur Koşar 2009 İstanbul”

zümrütü anka zen 16-01-2010 07:11 PM

merhaba belgin, çok güzel bir anlatım, hayata dair yeni fikir ve düşünceler kattığınız için size sevgiyle kocaman tşk yağmuru gönderiyorum.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:12 AM.