Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Evlilik (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=362)
-   -   Evliliklerde kayınvlide kayınpeder faktörü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=3301)

pisimbat 26-12-2007 09:59 PM

Evliliklerde kayınvlide kayınpeder faktörü

Evliliklerde kayınvalide (kaynana)kayınpeder(ona ne derler bilemiyrum yahu ben evli değilim acemiyim )
Aile büyüklerinin eşler arasındaki uyumveya uyumsuzluklara nasıl sebep olurlar ,içinden çıklabilirmi bu sorunlarla yoksa işler arap saçına mı döner aile büyükleri nelere nasıl karışmalı(mı) karıştırılmamalımıdır

jaunty 26-12-2007 10:16 PM

Ynt: Evliliklerde kayınvlide kayınpeder faktörü

ben herzaman şunu derim anne annedir babada babadır.
tüm ebeveynler evladının iyiliğini mutluluğunu ister..burada biraz empati kurmak gerek..
tüm ebeveynler yalnız kalmaktan evladından mahrum edilmekten ihmal edilmekten bir parça korkar.
ve eğer ters ise de bir kişi kim olursa olsun terstir.zordur.senin annen benim babam olmamalı..
iyi niyetle yaklaşmak çiftin birbirine karsı hosgorulu olması önemli..
yani takım tutuyor gibi anne baba herşeye rağmen tutulursa bu iş karışır..
saygı ayrı bir konudur..saygı her zaman olmalıdır..

pisimbat 26-12-2007 10:40 PM

Ben evli değilim ama ben evleneceğim kişinin annesine babasına anne baba diyemem kendi annemede dedirtmem(zaten diyemez rahmetli oldu yaşasaydı ve evli olsaydım varsayımından söylüyorum)
herkesin annesi babası kendinindir bana yapmacık geliyor nasıl denir yahu aklım akmıoyor benmi acayibim ,saygıda sevgide kusur etmememli kesinlikle o ayrı mevzu bu ayrı konudur

jaunty 27-12-2007 10:34 AM

Alıntı:

pisimbat Nickli Üyeden Alıntı
Ben evli değilim ama ben evleneceğim kişinin annesine babasına anne baba diyemem kendi annemede dedirtmem(zaten diyemez rahmetli oldu yaşasaydı ve evli olsaydım varsayımından söylüyorum)
herkesin annesi babası kendinindir bana yapmacık geliyor nasıl denir yahu aklım akmıoyor benmi acayibim ,saygıda sevgide kusur etmememli kesinlikle o ayrı mevzu bu ayrı konudur

acayip değilsin pisisin hahahaha khkh56
bende evli değilim ama görüldüğü üzre her işe maydonoz bilmiş biriyim khkh56
nişanlandıydım bikere babası sağ değil idi anneciğine anne demekte zorlanmıştım iki arada bir derede kalmıştım yakın samimi ve sevdiğim biriydi. hala severim..kulakları çınlasın.anne der isem anneme hakaret edecekmişim gibi garip hisler içinde yüzerdim..
nihayet bir gün patlıcana yoğurt dökmüş gibi eğreti bir şekilde anne dedim.
sonrada alıştım.
çok farklı kültürlerde nasıl bilmiyorum..ingilizcede bu mother in law diye geçiyor.
ama orada ev içinde nasıl hitab edilir bilmemem pek anne dediklerini sanmam.
mother in law kanuni anne demek gibi bişey sanirim.
tabiki bu anne has annemiz gibi bir anne değil.saygıdan sevgiden..
bu dile dökülemiyen bir durum.
sonuçta hayat arkadaşına el bile dense, hayat arkadaşın... ve hepimiz bir gün hayatta yalnızız.
anneye anne demek sadece anne olduğu içindir.hayat arkadaşımın annesi.
mesela ben pisiyle yaşasaydım pisi ile can yoldaşı ev arkadaşı olsaydım pisi annesi sağ olsa idi annesine anne demek içimden gelirdi ve derdim de..isterse pisi çıldırsın.. dl78 khkh56
yakınlık samimiyet hitap durumu yoksa anne gibi yar olmaz bağdat gibi diyar tabiki
saydırmayın bana anne ile ilgili atasozlerini ttli3
sevgiler kiss3

pisimbat 27-12-2007 11:40 AM

Alıntı:

jaunty Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:

pisimbat Nickli Üyeden Alıntı

mesela ben pisiyle yaşasaydım pisi ile can yoldaşı ev arkadaşı olsaydım pisi annesi sağ olsa idi annesine anne demek içimden gelirdi ve derdim de..isterse pisi çıldırsın.. dl78 khkh56
yakınlık samimiyet hitap durumu yoksa anne gibi yar olmaz bağdat gibi diyar tabiki
saydırmayın bana anne ile ilgili atasozlerini ttli3
sevgiler kiss3

vallaaa şamanikten sonra birde sen çıktın kıskanç yahu ben hanginizle baş edicem kardeşim 789569 şaşkın blook khkh56
Vallaa şöle diyim jaunty senn içinde gelsede ben senin ağzını batlardım ve anneme anne demene izin vermezdim kesinlikle yahu ben çok kıskancımdır anne benim annem sana ne oluyor kardeşim kavga bile ederdim bilesin 2600 şaşkın 44
herkesin annesi babası kendisinindir okdar bence tabiki diyene bişi diyemem benim içimden gelmez demek dedirtmemde 789569

jaunty 27-12-2007 02:13 PM

khkh56 iyi tamam canım ben de sen yokken derdim dl78 dl78 khkh56
dusun madem kıskanıyorsun seni kıskandırmak doğru olmaz tabi. girlhaha
dusun demezdim tamam tamam sakin ol için rahat olsun kiss3
bakma sen bana bide uykuların kaçar neme lazim ttli3

pisimbat 27-12-2007 06:05 PM

smil56 blook aferim sana sevincli

hava-hoş 28-12-2007 04:12 AM

anne baba diyorum ve eşimde diyor ...bunda bir problem yok bence..AMA annesini annem gibi görmemi beklerse,babasını babam gibi görmemİ beklrse...annemi annesi gibi görmesini beklersem , Babamı babası gibi görmesini beklersem....gelini değilde kızı yerine konursam,,damadı değilde oğlu yerine konursa......işte bu zamanlarda problem başlar.....--çok karışık oldu ama tek tek okuyunca çözülüyo.... smil56

Silvara 28-12-2007 09:07 AM

Bence anne ve babayı paylaşmak zor değil. Eşinin annesine anne de dersin, yada babasına baba da dersin, onlar da seni kızı oğlu gibi düşünebilir ama onların yerine konulamaz. İnsanın 1 tane annesi 1 tane babası vardır ve sadece doğurduğu yada eşinin doğurduğu kadar çocuğu vardır. Önemli olan saygıyı kaybetmemektir. Herkes birbirine saygılı olursa evlilik yürür. Eğer annene veya babana bir saygısızlık olursa ve saygısızlığı yapan eşinse o zaman ilişki de içinden çıkılamaz bir kısır döngü halini alıyor.

hayalayaz 28-12-2007 10:48 PM

annelik kesinlikle evrenseldir.. babalık ta evrensel. olmalıdır diye düşünüyorum.....erkek olmadığım için onların penceresinden bakamadığım için, hele birde kendi öz evlatlarıyla doğru dürüst ilgilenmeyen babaları gördüğüm için onlar hakkında çok iddialı konuşmıyacağım..amaaaa...kendi çocuğunun haricinde 3 tane daha çocuk bakmış büyütmüş ve en önemlisi ayırt etmeden sevmiş birisi olarak söylüyorum..annelik evrenseldir..anne olabilmek için doğurmak şart değildir..bu kızım dediğim ve biolojik kızım olmadığını zar zor hatırladığım kızım içinde geçerli, gelinim olacak kız çocuğu içinde geçerli..evlat olabilmek içinde doğurulmak gerekmediğini biliyorum..hepinize saygılı sevgiler..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:55 AM.