Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Eserekli Saatler Pisimbat'ın Mırıltıları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=301)
-   -   Ali abi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=1061)

pisimbat 20-03-2007 08:53 PM

Ali abi

Her mahallenin bir delisi vardı eskiden ,eskiden bekçi amcalar gecenin bir yarısı düdük çalarak dolaşırlardı evlerin apartmanların arasında.Hatırlasarsanız bir ara televizyonlarda hemen hemen her gün 'Çöp Ev' haberleri izlerdik.Bizim evin 5 sokak ötesindede bir tane vardı orda bir amca yaşardı bütün gün çöpleri karıştırırdı,üstü başı temiz değildi doğal olarak,eh bende haylaz bir kız olduğumdan mahalledeki çoçukları toplayıp amcanın evinin oraya gider tahtalarla ve gazete kağıtları ile örtülmeye çalışılmış evin içine bakmaya çalışırdım.O amca hakkında bir sürü rivayet dolaşırdı .Alt komşumuz ailesini trafik kazasında kaybettikten sonra böyle oldu dedi,bakkalımızben çoçukluğunu bilirim tıpta okuyordu bir gün morgta ders görürüken biri şaka yapmış ölü canlandı diye oğlanda kafayı yemiş hımmm.Kediler meraklıdır ya aynı ben bunlar ve benzeri hikayeleri işittikçe ilğim daha da artıyordu biz ona çoçuklarla ali abi derdik kısa ve net bir isim olduğundanmı yoksa bize baksın diyemi hatırlamıyorum şimdi.Ali ben liseyi bitirene kadar mahalledeydi o evin içini bir kez bile görememiştim,günlerden cuma günüydü hiç unutmam polisler ambulans hertürlü resmi aarç ali'nin evinin önündeydi tabi tüm mahalle orda burnu akan yeni yetme çoçuklardan tutun ,yalın ayak fırlayanlarmı istersiniz zaten milletçe pek severiz böyle şeyleri ben bi ağaca tırmandım (kara dut) etrafı gelişmeleri daha ayrıntılı ve net görmek için .Ali'yi sedye ile üstü örtülü şekilde çıkarttılar evden herkes bir şeyler mırıldanıyordu benim aklım alinin neden öldüğünle birlikte evin içindeydi.polis herkesi bir çırpıda kovalamaya çalıştı ,ama pek başarılı olduğu söylenemezdi neyse etrafta pek kimse kalmamıştı ben ve bir kaç arkadaşım pusu kurmuş kediler gibiydik eve girmeye hazır.

Yıllardır merak içinde yanıp tutuştuğumuz o gizemli eve adım atmak üzereydik,tahta kapıyı elimle ittim ,önde ben arkada arkadaşlar,çok kötü kokuyordu zaten bir tuvalet banyo vardı bir küçük oda birde uzun bir hol bide mutfak.Heryer yani tavanlar anlamında diyorum örümcek içindeydi,siyaha dönmüş bir yeşil badana ile boyalıydı içerisi,toz toprak cabası .Ali'nin yatağının bulunduğu daha büyükçene olana odaya girdik,pislikten görünmeyen bir yatak 2 battaniye bir yastık dağınık bir şekilde duruyordu,yanında küçük bir masa,pisti yani heryer uzatmayayım beni asıl şaşırtan onca yıl çöplerden ve etraftan topladığı herşeyi muntazam (düzenli) bir şekilde istif(sıralamış) olmasıydı,gazeteler ayrı bir yerde üstüste ,plastik şişeler bir yerde yanyana,torblar katlanmış olarak istif edilmiş aklınıza ne gelirse vardı evede oyuncaklr,tencere tava,kibritten tıtun eski tv lere kadar ama hepsi ayrı ayrı ve düzenli bir şekilde birde yataının başında duvara çakılmış büyükçe bir çiviye asılmış olarak duran takım elbiseydi,muntazamanüstü bir bez ile örtülmüş ,ütülü duran bir takım elbise.Alinin sırrını hiç öğrenemedim onu böyle yaşamaya iten gerçekler nelerdi,insan beyninin bu oyununa yıllarca tahammül etmiş olmasını,ruh halini,düşüncelerini ,öğrenemedim bu yazıyıda ALİ için yazdım dün gece aklıma gelmişti ali o yüzündeki hüzün ile katmerlenmiş buruk gülmseyişi,saçı sakalı birbirine girmiş olsada gözlerinde yakaladığım o korku ve bilinmezlik için yazdım ,rahat uyu ali abi,ali bey

hayatimdegisti 21-03-2007 12:12 AM

Ali abi

Alıntı:

pisimbat Nickli Üyeden Alıntı
Her mahallenin bir delisi vardı eskiden ,eskiden bekçi amcalar gecenin bir yarısı düdük çalarak dolaşırlardı evlerin apartmanların arasında.Hatırlasarsanız bir ara televizyonlarda hemen hemen her gün 'Çöp Ev' haberleri izlerdik.Bizim evin 5 sokak ötesindede bir tane vardı orda bir amca yaşardı bütün gün çöpleri karıştırırdı,üstü başı temiz değildi doğal olarak,eh bende haylaz bir kız olduğumdan mahalledeki çoçukları toplayıp amcanın evinin oraya gider tahtalarla ve gazete kağıtları ile örtülmeye çalışılmış evin içine bakmaya çalışırdım.O amca hakkında bir sürü rivayet dolaşırdı .Alt

Bu eşya biriktirme sorununa oldukça fazla rastlanıyor.Hatta bunun için bile bir script var.
Hastalık boyutunda olmasa bile eskiyen eşyaları atmamak enerjimizden çalar.O nedenle bugün şöyle bir etrafınıza bakıp eskiyen var ne yoksa atarsaniz ayrica bir rahatlama hissedersiniz.
Madem bu konu açıldı.Bu eski eşyaları atma konusunda ne kadar başarılıyız.Neler söyleyebiliriz tartişalim.Neden atmiyoruz evimizde ki eşyalar gerçekten enerjimizi mi aliyor bir tartişalim.

pisimbat 21-03-2007 01:29 AM

Ali abi

Bence eşyaları o şekilde biriktren insanlar bastırılmış kısıtlandırılmış engellenmiş ket vurulmuş insanlar bu olaylar aile içi veya tplum tarfından olabilir bir şekilde bunun tepkisi ile herşeyi biriktiriyolar.

25emel 08-04-2007 12:33 PM

Ali abi

ya aslında derin bi konu terli345 lazım olur,bunu giyerim,şu dursun buna veririm vs vs diyorsunuz bir de bakıyorsunuz adım atılacak yer yok.ben bunu genelde taşınırken anlıyorum dl67 ama sahiden atıyorum malzemeyi lazım oluyor nasıl iş bu anlamıyorum ben >:( zamanlamayımı tuturamıyorum ne anlamadım yu89

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:39 PM.