Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Erken ve Zinde Uyanma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=230)
-   -   Uykum var ama uyuyamıyorum (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=463839)

SeLeNaS 15-02-2010 05:51 PM

Uykum var ama uyuyamıyorum

Telkinler sonrası bir çok olumlu gelişme yaşıyorum.Gerek hayatıma giren olaylar ;gerekse bedenimde ve ruhsal yapımda olan gelişmeler.Zaman zaman ağır dalgalanmalar yaşasamda bu halimden vazgeçmeye hiç niyetim yok.u859
Tek sorunum şuki;zaman artık yetmiyor,bir zamanlar ertelediğim yada içimden gelmediği için yapmadığım işleri şevkle yapmak istiyorum.Hiç uyumasak diye düşünüyorum.Ki elimde olmadan da uyuyamıyorum.Şu varki çok uykum var ve dinlenmeden verimli olamayız bu da bir gerçek.Gece sürekli uyanıyorum,bacaklarımdaki eklemler ağrıyor nereye koyacağımı şaşırıyorum,çok uykum var ama bedenim uyumuyor.Buz gibi havada üzerimdeki yorgan basıyor.
Bu geçici bir durummu acaba ? Biri beni aydınlatabilirmi12389

SeLeNaS 15-02-2010 07:39 PM

Cevap: Uykum var ama uyuyamıyorum

Erken ve uykusuzlukdan gözleri küçülmüş biçimde uyanma .... diyorum başkada bişi demiyorum.Yanlış bişiy yazdıysam kızmayın yoksa ben dah çok kızarım acaip uykusuzum sinirleirm tepemdeeeeeeesigrt56s45apk

maviinci 15-02-2010 08:25 PM

banada oluyor sevincli 3 4 saat uyuyorum bazen, ama sinirli falan yapmıyor benii :) Sadece bi sonraki gün çokk pis uyku bastırıyor :P

SeLeNaS 15-02-2010 09:31 PM

Alıntı:

nsmr Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 584835)
banada oluyor sevincli 3 4 saat uyuyorum bazen, ama sinirli falan yapmıyor benii :) Sadece bi sonraki gün çokk pis uyku bastırıyor :P

Eee ne yapcaz böyle zombiler gibi? Benim ev ortamım biraz gergin zaman zaman ...Uykusuzda olunca huysuzlaşıyorum.Ve dediğin gibi bir çok şey yapmak istiyorum ama o bastıran uykusuzluk izin vermiyor.dunk56

teoman_ 15-02-2010 10:10 PM

benim uykusuzluk durumunda gösterdiğim belirtilere benzer tepkiler gösteriyorsun :)
ben uykumdan taviz vermemeyi seçtim.
geceleri durduk yere uyanma konusuna gelince uyurken telkin dinliyorsan geceleyin uyanma olması normal...
bence iyi bir uyku için kendine zaman ayır ve telkinleri gece dinliyorsan gece dinlemeyi bırak. gün içerisinde dinlersin...

YESHAPPY 15-02-2010 10:24 PM

"teoman" naptın erken kalkmaya çalıştın ve geceleri de uykun mu geldi.Ben başaramıyorum bunu yaaa.Naptıysan bana da söyle

teoman_ 15-02-2010 10:40 PM

Alıntı:

YESHAPPY Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 584863)
"teoman" naptın erken kalkmaya çalıştın ve geceleri de uykun mu geldi.Ben başaramıyorum bunu yaaa.Naptıysan bana da söyle

neyi başaramadığını ve uyku sorununun ne olduğunu tam olarak anlayamadım. sabahları erken kalkamıyormusun, geceleyin uyuyamıyormusun veya hiç mi uyuyamıyorsun?

YESHAPPY 15-02-2010 10:45 PM

sabahları imkan yok erken kalkamıyorum.Uyansam da erkenden o kadar tatlı geliyo ki uyku,amaan diyorum başka zaman erken kalkıp düzene sokarsın uykunu.Sabahları geç kalkınca gece de geç yatıyorum.Yattığımda da deliksiz uyuyorum diyemem.Herpsinden biraz var yani anlayacağın.Sen erken kalkıp bu sorunu hallettiysen kendini nasıl kaldırmayı başarıyosun onu merak ediyorum.Eğer böyleyse tabi yöntemin.

teoman_ 15-02-2010 11:21 PM

aslında sabahları geç kalkmak bir sorun değil bir sonuçtur.
sabah geç kalktığın için gece geç uykuya dalıyorsun ifadesi
gece geç yattığın için sabah geç kalkıyorsun şeklinde düzenlenmeli.

o halde neden geç yatıyorsun?
bu sorunun sebeplerini muhtemelen az çok biliyorsundur. bu yüzden kendini dinlemeni ve yanıtlarını kendinde aramanı tavsiye edebilirim sadece...

bana gelince
evet ben uyku problemini çözdüm. benim geceleyin uyku güçlüğü çekmemin sebebi stres ve kaygı içerisinde olmamdı. kaygılarımı yatağa taşıyor, bu da uyuma güçlüğüne sebep oluyordu. geceleri de kabuslarla uyandığm ve uykumun bölündüğü zamanlar sık sık olurdu. nitekim sabahları da geç kalkıyordum. bu yüzden geç kalkmak problemin kendisi değildi...

ama son bir kaç aydır kaygı ve stresi epey aştım. çevremde herhangi bir koşul değişmemiş ve yine aynı stresli işte çalışıyor olmama rağmen artık kendimi daha iyi hissediyorum. hatta işimden ve çalıştığım işyerinden nefret etmiyorum artık :)
sabahları erken kalkmak da artık eskisi kadar zor değil :)

yeni bir hayat 15-02-2010 11:35 PM

Arkadaşlar, erken uyanma hediye telkini dinlediniz mi hiç?..Gece geç saat yatılsa bile erken saatlerde uyanmaya birebir..Fakat beden bu kısa süreçte dinlenemediğinden bütün gün yorgunluk hissi olabiliyor..Tabii ki en güzeli,teoman'ın da dediği gibi vakitli yatıp vakitli kalmak ve olabildiğince günün stresinden arınmaya çalışmak..
Aslında benim sorunum,gece geç saatlere kadar oturmayı sevmem..Sabah erken saatte ayakta olmayı da sevince işte o zaman işler karışıyor..Şu kaylule uykusunu hayatıma geçirmek istiyorum..Ama bu yoğunluğumda mümkün değil..ve kaylule uykusu, gece uykusunun 4 saatlik zamanına eşdeğer..gece geç yatsanız da, sabah erken kalksanızda dinç olabiliyorsunuz..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:17 AM.