Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Erken Uyanma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=282)
-   -   Az uyumaktan kastiniz ne? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=619624)

sessiz_ 30-08-2011 08:14 PM

Az uyumaktan kastiniz ne?

Kastiniz ne? 5 saat, 6 saat? Bugun 5 bucuk saat falan uyudum ama ayakta uyuyorum su anda. Mecburen kahve iciyorum ayilmak icin. Ustelik 2 haftadir falan dinliyorum zinde uyanma ve erken uyanma telkinlerini. Ramazan sebebiyle uyan uyu olunca tam kestiremedim ise yarayip yaramadigini ama bugun 5 bucuk saat uyudum dedigim gibi ama cok ta zinde hissetmiyorum kendimi. Ustelik saat daha 1 dunk56

sessiz_ 31-08-2011 01:04 AM

Cevap: Az uyumaktan kastiniz ne?

Kahve ise yaradi en azindan.

sweeet 31-08-2011 08:23 PM

Bana göre az uyumak en az sürede en zinde olacak şekilde uyumaktır. Bu süre kişiden kişiye göre değişir. Deneyerek size uygun minimum süreyi belirleyebilirsiniz. Ayrıca uykunun kalitesini etkileyen bir çok faktör vardır. Isı, ışık, ses, koku, ortamda çalışan elektronik cihazlar, yatarken almış olduğunuz konum(ideali kan ve dolaşım sistemimizi zorlamayacak olanı sırt üstü uyumaktır) v.s. Bunlara da dikkat ederek uyuyabileceğiniz en iyi uykuyu uyursanız daha az sürede daha kolay dinlenebilirsiniz. Tabi fiziksel koşulların yanında uykuyu etkileyen diğer önemli bir faktör de iç huzurdur. Örneğin kendime göre stres uyku kalitesini düşürebilen ciddi bir sorundur.

sessiz_ 01-09-2011 05:51 PM

Bu telkinden elde ettigim en buyuk fayda, cok uyudugumda uzerimde olan sarhosluk halinin, bu telkinleri dinlemeye basladiktan sonra 7 saati gecince olmasi. Bu iyi tabi ancak gece 4, 5 gibi kalkip tekrar 1, 1.5 saatlik uyumak istedgimde, 6 saate tamamlamak icin, o 1, 1.5 saatin 2, 2.5 saat olmasi sorun. Zamanla insallah bu da duzelir...

sweeet 03-09-2011 12:55 PM

Ben bu telkini dinlemeye başladığımda uyku süremi düzenleme üzerinde çalışıyordum. Özellikle aynı saatte yatıp kalkmaya çalışıyordum, daha düzenli bir alışkanlık olsun diye. Uyku süremi 6 saate indirmiştim çok da rahattım. Tatilde ara verdim tabi yakında yeniden başlayacağım ama istediğimde hala az uyuyup dinç kalkabiliyorum. Hiç bir zaman " X saat uyku asla bana yetmez. Daha az uyursam sersem gibi oluyorum." cümleleri de kurmamak faydalı olur. Çünkü bilinçaltımız o zaman bizi uyumaya yöneltiyor. Sürekli kendimize "Minimun kaç saat uyumalıyım?" sorusunu sorarsak eminim bu süreyi daha rahat belirliyebiliriz. Doğru sorular doğru cevapları bulur.

Mutlu günler...

sessiz_ 04-09-2011 03:26 AM

6 saat aslinda ideal olan bence de. Yalniz deliksiz bir uyku uyuyamiyorum o da ayri mesele. Genelde 4 gibi uyanmaya basladim bu aralar. Bu gece de 4 de uyandim. Gozler faltasi gibi gecenin 4' unde. Ben saati 5 bucuga kurmustum oysa. Neyse zorla uyudum alarm caldi kalkip kapatip tekrar yattim :) 10 dakika sonra tekrar caldi Allah'tan. Kalktim tabi, gayet zinde hissediyorum kendimi ama saat 11 falan oldu basladi benim gozlerde bir aci. Ogleden sonra ben tekrar sizmisim tabi. O da 2 saat. Yine etti 8 saat. Gunlerim cok bos ve bereketsiz geciyor ve bu durum cok kizdiriyor beni. kizgin1

sweeet 04-09-2011 02:52 PM

Saat 4'te uyandığınızda kaçta uyumuş oluyorsunuz? Yani kaç saat uyuyup uyanıyorsunuz? Bu sizin için bir periyot olabilir? O an dinç uyanıyorsanız kendinizi uyumaya zorlamak doğru değil? Ama çoğu insan bunu tercih ediyor. Çünkü ya herkes o saatte uyuduğu için ya da yapacak başka birşey bulamadıkları için. Aslında öğlen uykusu da çok faydalıdır. Tabi birçok insanın fırsatı olmuyor. Güzellik uykusu derler :)) ama benim dedem bunu alışkanlık olarak yapardı çok da uzun yaşadı. Bir örnek belki ama ben onun ömrünü uzattığına inanıyordum. Tabi erken kalktığı için öğlen 1 2 saat uyurdu. Yaşından genç görünüyordu.

sessiz_ 04-09-2011 07:48 PM

11:30 da yatmistim o gun ama dedigin gibi 4 te uyandiktan sonra "simdi kalkip ne yapcam" dusuncesi gecti aklimdan. Ben de uyumayi tercih ettim tabi. :) Oglen 1 saat uykunun cok faydali oldugunu dusunuyorum ben de ama gun icinde firsat bulup ta uyumak zor tabii ki. Ama bazen gece az uyudugumda, gunduz kafami masaya koyup bir 15-20 dk kestiriyorum. Hem rahat bir uyku olmadigi icin 15-20 dk sonra ister istemez kalkiyorum hem de o 15-20 dk inanilmaz bir zindelik veriyor. Vakti zamaninda 6 dk uykunun zihni yenilemek icin yeterli oldugunu okumustum ki kesinlikle dogru oldugunu dusunuyorum. Ayrica gunduz 1 saat uyumak, gece 2 saat uykuya esit vs seklinde de birseyler okumustum ama tabi gun icinde o 1 saat uyku icin firsat yakalamak zor.

adwardrob 13-12-2012 01:41 PM

i lyk it.. good one!!
2588925889

bumbada 14-12-2012 02:23 AM

çayın içine 8 10 tane karanfil atın . dinçlik kelimesinin gerçek halinin farkına varın .

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:09 PM.