Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Dayanışma hattı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=457)
-   -   ÖZ SEVGİ ÇALIŞMASI (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=622009)

hatiicee 28-09-2012 08:10 PM

ÖZ SEVGİ ÇALIŞMASI

ÖZ SEVGİ

NİYET: BUGÜN KENDİME YENİ VE SEVGİ DOLU BİR GÖZLE BAKMAYI SEÇİYORUM.GÜN İÇİNDE DURUP KENDİME DAİR İNCELİKLİ,DEĞER KATICI ŞEYLER DÜŞÜNECEĞİM...

ÖZ SEVGİ ÇALIŞMASI

Şimdi seçmiş olduğunuz yerde sırtımız dik olarak bir sandalye veya koltuk üzerinde oturarak veya yerde bağdaş kurarak oturarak gözümüzü kapayıp(bu çalışmada sırtımızın dik olmasına özen gösteriyoruz)derin nefes alarak veriyoruz.nefes tekniğimiz burundan olmalıdır,burun nefesi kullanıyoruz ,bazılarımıza rahatsızlığımızdan dolayı burundan nefes alıp verme zor geliyorsa ağız nefesi o zaman kullanabiliriz.

nefes tekniğimiz 4-2-4 şeklinde olmalıdır.Bu ne demektir.4 saniyede nefes alıyoruz almış olduğumuz nefesi 2 saniye içimizde tutuyoruz.ve 4 saniyede nefesimizi veriyoruz…bu teknikte sadece nefese odaklanıyoruz.nefesin vücüdumuza girip, çıkışına dikkatimizi veriyoruz.pek tabii ki düşünceler gelecektir .Siz onları bırakın gelip gitsinler sizin yapacağınız sadece nefes alış verişlere odaklanmanız ve nefes alış verişleri takip etmeniz…bu tekniği 5 dakika kadar uyguluyoruz.bu teknik bizi çok rahatlatacaktır.eğer çok gürültülü bir yer de yaşıyorsanız kulağımıza pamuk koyabiliriz.kulağımıza pamuk koymak nefese odaklanmayı daha da artıracaktır.avuç içi yukarıya bakacak şekilde dizlerimizin üzerine koyabiliriz.

5 dakika bu tekniği yaptıktan sonra her bölümü 3 kez yüksek sesle tekrar ederek aşağıdaki çalışmayı yapıyoruz.çalışmalarınızda rahatlatıcı bir müzik ,meditasyon müziği kullanabilirsiniz.

ÖZ SEVGİ ÇALIŞMASI

1-Kendimi olduğum gibi kabullenmeyi ve sevmeyi öğreniyorum. Kendime saygı duymayı Hak ettiğimi biliyorum. 3

2-Arzularımı gerçekleştirme becerime içtenlikle inanıyorum. Hayal ettiğim her şeyi kendime çekmem için gereken ber şeye sahip olduğumu biliyorum. 3

3-Kendime ve ilahi değerime inanıyorum. Güçlü, dürüst, güvenli, huzurlu ve becerikli olabileceğimi biliyorum.3

4-Kendimi seviyorum. Bana saygı duyan insanları kendime çekiyorum çünkü saygı dolu bir enerji yayıyorum.3

5-Ben sevgiyim,ben sevgiyim ben sevgiyim

6- Ben ruhsal dünyadan gelen sevgi bolluğuyla çepeçevre kuşatılmış olduğumun farkındayım. 3

7-sevginin bana yol göstermesine izin veriyorum.3

8-Sevgi ve bilginin kılavuzluk ettiği gücün beni beslemesine ve elbisesi içinde sarıp sarmalasına izin veriyorum.3

9-Sevginin sonsuz olduğunu ve yaşamın sonsuz olduğunu biliyor ve kabul ediyorum.3

10-İnsanların içlerindeki sonsuz potansiyelden haberdar etmek için çalışırım ve o büyük sevgiyi içimde taşırım.insan sevgisini…3

11-Ruhsal gelişmemim niteliklerinin şefkat, merhamet ve sevgi olduğunu biliyor ve kabul ediyorum.3

14-Sevgi, şefkat, hoşgörü, sempati, yardımlaşma prensiplerinin benim doğal halim olduğunu biliyor ve kabul ediyorum.3

15-Sevgimle, her şeyde büyük bir muhabbeti, kaynaşmayı, hakiki sempatizasyonu sağlayacağımı biliyor ve kabul ediyorum…3.

16-Sözümde, işimde ve niyetimde çok dürüst ve apaçık olurum. güvencim bilgiye; seviyorum, sevgim insana , sevgim hayra ,sevgim müspete . Sevgimin en asil ve müspet ifadesi, bilerek insanlara hizmet etmektir. Fedakarlığım bunun mayasıdır. Toleransım, bunun tadı tuzudur…3

17-Ne kadar saf sevgi neşredersem, o kadar çok kendi gelişmem için yansıma alıdığımı biliyor ve kabul ediyorum…3

Nasıl gecenin ardından gündüz, baharın ardından yaz, tohumun ardından meyve geliyorsa, ruhsal güç kendini açığa çıkaracak; merdivendeki, her basamak sizleri, kendi varlığınızın gerçekleşmesine daha da fazla yaklaştıracaktır. Eğer yapabilirseniz, günlük telaşınızdan bir süre de olsa ayrılın ve içinizdeki ruhun ortaya çıkmasına olanak tanıyın. Bu sayede iç varlıklarınızdaki ilahiliğinize ait, saklanmış durumda bulunan muhteşem, canlılık dolu kudret ortaya çıkacaktır.

HASAN YALKIN

Sweet'imin affına sağınarak paylaşıyorum :(((

sweeet 29-09-2012 08:51 AM

Cevap: ÖZ SEVGİ ÇALIŞMASI

Öyle şey mi olur tatlım ben senin paylaşacağını bilerek yolladım sana zaten. :)
Yeni paylaşım yapacak vaktim yok bu ara hala elimde bitirmem gereken bir kaç iş var.

Çalışmaya da uyuyakaldığım için katılamadım. Bunun için üzüldüm ama bu gece uygun bir zamanda okuyup pozitif enerjilerimi yollayacağım şifa olsun.

Sevgiler.

nurbanu25 29-09-2012 01:03 PM

Bu sevgı pıtırcıkları da harıka olmus :)

hatiicee 03-10-2012 11:56 PM

04.10.2012 perşembe günü saat 23.00te şifa çemberi için yine bu çalışmaya katılır mısınız arkadaşlar?

froyaa 04-10-2012 12:37 AM

ben katılırım canııııımm:))

fevel57 04-10-2012 09:20 AM

bende katilirimm :)))

vuslatizmir77 04-10-2012 06:38 PM

kesinlikle katılıcam hatiiceecim.

hatiicee 04-10-2012 07:24 PM

Çalışmaya katılamak isteyenler;
froyaa
fevel57
vuslatizmir77
nurbanu25
acemisirine
Senemmms
arca
hatiicee

Yaşasın kalabalık bir çalışma olacak inşallah daha çok katılım olur:))

hatiicee 04-10-2012 10:57 PM

Katılan herkese teşekkür ederim.İyi ki varsın.Haftaya perşembe niyet buluşmasında buluşmak dileğiyle:))

froyaa 04-10-2012 11:15 PM

biz de sana teşekkür ediyoruz canım:))

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:21 PM.