Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Cilt Güzelliği (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=330)
-   -   TCA Kimyasal Peeling :) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=625418)

mutluhayatim 25-10-2015 02:24 PM

TCA Kimyasal Peeling :)

Herkese merhaba. Tca kimyasal peeling yapmayı düşünüyorum.
Öncelikle bu kimyasal peeling nedir açıklayım.
Tca kimyasal peeling güçlü meyve asitlerinden oluşan bir asittir ve belli oranlarda satılır. Mesala %15, %20, %25.. gibi seyreltilmiş olarak satılır.
İlk sürdüğünüzde cildiniz kızarır ve kahverengileşir sonra deriniz kalkmaya başlar ve en sonunda bebek gibi bir cilde sahipolursunuz.
Cilt lekelerinden, gözeneklerinden vs şikayetçi olan insanlar için bulunmaz nimet.
Ha ayrıca dövmeleri silmek içinde kullananlar var. Bir güzellik merkezinde merkezinde yaptıracağınız gibi kendinizde yapabilirsiniz.
Bende bugün sipariş vermeyi düşünüyorum ama %20 lik mi %15lik mi sipariş versem karar veremedim açıkçası. Daha önce kullanmış olanlar varsa bana bilgi verirlerse çok sevinirim.

sweeet 25-10-2015 09:18 PM

Cevap: TCA Kimyasal Peeling :)

http://ldysubaru.blogspot.com.tr/201...eling.html?m=1

Buraya göz at canım kendisi arkadaşım olup dünya güzelidir.

mutluhayatim 28-10-2015 04:42 PM

Teşekkür ederim canım bunu okumuştum :)

mutluhayatim 11-02-2016 10:55 PM

Kimyasal peelingin ilk seansını tamamladım. Ben %20lik oran ile başladım tavsiye üzerine. Yüzüme ilk sürdüğümde aşırı derecede bir yanma ve batma hissi oluştu o yüzden paniğe kapıldım ve hemen yüzümü yıkadım. 30 sn falan kalmıştır yüzümde. Bende çoğu insanda olduğu gibi yüz kararması olmadı. Hafif kızarıklık oldu ilk gün ama geçti hemen. 3. günde yüzüm soyulmaya başladı küçük küçük. Bugün 9. gün olmasına rağmen hala yer yer soyulmalar var. Ama günlük yaşamı etkileyecek bir durum söz konusu olmadı. Dışarı çıkmam gerektiğinde mutlaka güneş kremi sürerek çıkıyorum. Arada nemlendirici sürüyorum.

Cildimin rengi biraz açıldı. Gözeneklerim temizlendi. Aktif sivilcelerimin çoğu kurudu ve soyulan deriler ile birlikte gitti. Yüzümün yağlanması önceye göre biraz daha azaldı. Lekelerde çok çok az bir açılma oldu. Ben seanslara devam etmeye karar verdim. Ama bu sefer tüm yüzüme değilde bölgesel olarak uygulayacağım. Bu arada seanslar arasında 1 ay olmalı ve ilkbahar, yaz aylarında uygulama yapılmamalı.Şuan söyleyeceklerim bu kadar. Gelişmelerden haberdar edeceğim :)

KıpçakBeyi 12-02-2016 10:12 AM

İlginç yanık izlerinde kullanılabiliyormuş.Üniversite yıllarımda elimi yakmıştım (2 ve 3. derece) iz bıraktı.O dönem epey bepanten filan da kullanmıştım hatta sarı kantaron otu yağı da.Mevsim bahardı her halde güneşe çıkmamak lazımmış.Ufak bir izim var bileğimde. Façalarımı dert etmem büyümenin gerekliliği olarak düşünürüm.

Kahverengi lekeler kaldı üzerinde.Bir miktar ton farkı da var ama çilli gibi duruyor.Aslında dert etmiyorum ama böyle bir şeyin varlığını öğrenmek iyi oldu.

mutluhayatim 12-02-2016 07:34 PM

Alıntı:

KıpçakBeyi Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 857215)
İlginç yanık izlerinde kullanılabiliyormuş.Üniversite yıllarımda elimi yakmıştım (2 ve 3. derece) iz bıraktı.O dönem epey bepanten filan da kullanmıştım hatta sarı kantaron otu yağı da.Mevsim bahardı her halde güneşe çıkmamak lazımmış.Ufak bir izim var bileğimde. Façalarımı dert etmem büyümenin gerekliliği olarak düşünürüm.

Kahverengi lekeler kaldı üzerinde.Bir miktar ton farkı da var ama çilli gibi duruyor.Aslında dert etmiyorum ama böyle bir şeyin varlığını öğrenmek iyi oldu.

Yanık izlerinin yanında dövme silme işlemi de tca asidi ile yapılabiliyor.
Birde bir yerimiz yandığında hemen aloe vera jeli sürüldüğünde iz kalmıyor. Ben defalarca denedim hepsinde işe yaradı. Acıyı falanda alıyor.

Bu arada aloe vera jeli yazın sivrisinek ısırıklarına da iyi geliyor. Kaşıntıyı alıyor. Baş ağrıdığında ağrıyan bölgeye masaj yaparak sürüldüğünde ağrıyıda alıyor. Mucize gibi bir şey kısacası :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:05 PM.