Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bilinçli Hata Yapma Egzersizleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=175)
-   -   Sıradan Olmayı Deneyin (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=563)

hayatimdegisti 05-01-2007 12:32 AM

Sıradan Olmayı Deneyin

Orhan Pamuk bir kitabında yazarları analiz etmiş.Genelde toplumsal olaylara duyarlı gözüken ve hayatta görebileceğimiz bir sahneyi en ince ayrıntılarına kadar işleyen yapılarından bahsetmiş.

Aslında hepimiz özel olmak isteriz.Oysa farkında olmadığımız zaten özel olduğumuzdur.
Sıradanlıktan nefret ederiz.
Bir farkımız olmalıdır...

Şöyle bir yazarlara bakıldığında bir çoğunun mutsuz olduğu dikkatlerden kaçmaz...
Sürekli bir sorgulama hali mevcuttur bir çoğunda...Farklı olma orjinal olma kaygısı...

Anlatmak istediğim.Sıradanlıktan ayrılma çabasının bizi dahada sıradanlaştırdığıdır.

Oysa bunun tam tersini yapsak.
Yani sıradan olmaya çalışsak mümkün olduğunca daha iyi olmaz mı?

Sıradan olmaktan kurtulma çabası bir kere sıradan olduğumuzu kabul etmektir.

Bu çaba öyle bir hal alır ki...

Kişi önce diğer insanları eleştirir..
-Aaa ne kadar sıradanlar diye...

Sonra sıra kendisine gelir..
-Bende sıradanım...

-Sıradan olmamalıyım farklı olmalıyım..

En son aşamada kendi hareketlerimizi kısıtlamaya başlarız...

Öyle ise kendinin ve başkalarının sadece varolan her şeyin özel olduğunu bilmek bunu kabul etmek oldukça olumlu bir yaklaşım olacaktır...

Sıradan olmanın basit yaşamanın keyfini çıkarmak hem daha mutlu hissetmeyi hemde farklı olmak için harcadığınız enerjinin size kalmasını sağlar...

O zaman basit olma egzersizleri yapalım..
Size sıradan gelen bir şey varsa onu yapabilirsiniz...Size sıradan gelen bir söz varsa onu söyleyebilirsiniz...

Sıradan olmanın keyfini çıkarın...

esmer 05-07-2007 02:47 PM

Ynt: Sıradan Olmayı Deneyin

sıradan olma önerisini devdim bugün herkese sıradan sözler söyleyeceğim

berkeberk 05-07-2007 03:05 PM

yıllardır uğraştığım bu zaten. doğal ve herkes gibi olmak. bunun sırrına bi ersem .

sessiz 06-07-2007 01:36 PM

aslında bır sure sonra bu hastalıga donusebılıyor: mukemmellıyetçılık ..ve boyle devam ederse sonuc olarak ınsanlardan soguyor ınsanların sadece kusurlarını gormekle kalmayıp kendını de bır turlu sevemıyor kısı .. terli345 8977

mirza_ben87 27-01-2008 07:16 PM

smil56 sıradan olanlarrr sıradann stelere giiirerler:) ama bakın biizbiir seyler yapma gayyretiindeyiiz yanii bu sitedekiler yanii bizler sıradann degiliz... ama şu açıdanda bakarrsan bizler siteiçerisinnde sıradanızz??

marvellous 08-02-2008 09:46 PM

Alıntı:

(((enes))) Nickli Üyeden Alıntı
smil56 sıradan olanlarrr sıradann stelere giiirerler:) ama bakın biizbiir seyler yapma gayyretiindeyiiz yanii bu sitedekiler yanii bizler sıradann degiliz... ama şu açıdanda bakarrsan bizler siteiçerisinnde sıradanızz??

Çok güzel bir yaklaşım y789

keskin14 04-03-2008 10:41 PM

size bir hikaye anlatayım cat56

Ülkenin birinde bir köyde kuraklık olmuş. Oldukca kıt olan su kaynakları tamamen kurumuş, yanlız bir kuyu kalmış içilecek suyu olan. Fakat bu sudan içenler deliriyormuş. Köylüler bir gün dayanmış, iki gün dayanmış bakmışlarki olacak gibi değil birer ikişer başlamışlar sudan içmeye, içen delirmiş içen delirmiş. Bir hafta sonra kuyudan su içmeyen yanlızca bir kişi kalmış köyde. Tam oda susuzluğa dayanamayıp kuyudan su içecekken birden yağmur yağmaya başlamış adamda kuyudaki suyu içmekten kurtulmuş. Gel zaman git zaman suyu içmeyen adamın davranışları köylünün dikkatini çekmeye başlamış. Davranışları kendilerininkine benzemiyormuş. Zamanla adamı dışlamışlar delinin teki bu yahu diyorlarmış, oysa içlerinde aklı başında kalan bir tek oymuş. Adam bakmış ki olacak gibi değil diye devam ediyor hikaye uykulusmile
bir çoğunuz bu hikayeyi biliyordur şimdi soruyorum ben size sıradanlık nedir, idea3
plajda elbiseyle güneşlendiğimizde sıradan bir günmü yaşıyoruz sıradan bir kişimiyizdir. 365 günde kaç gün mayo giyeriz. mayo giydiğimizde mi sıradan bir günde sıradan bir insan oluyoruz.

jaunty 05-03-2008 11:51 PM

sıradan olmanın öyle güzel bir sihri vardır ki.bu uzun zamandır savunduğum bir düşüncedir..
birşey sıradan iken güzel ise tad alınıyorsa tamamdır.
güzel olan herşey sıradan değildir ve sıradandır..kişiye özel olması bunun en önemli sihridir..
ne kadar kabul etmesekte bizim gibi yaşayan düşünen bize benzeyen bir yığın insan var..
içlerinde bulundukları dünyaya, yaşanmışlıklarına, anılarına kendi imzalarını atıyorlar..
bayramları hep beraber kutluyoruz, şampiyon olduğumuzda hep beraber seviniyoruz..
biri iş kurduğunda hayırlı olsuna gidiyoruz.kendi işimiz gibi iyi dileklerde bulunuyoruz..
biri trilyoner olunca bile kendimize olmuş gibi seviniyoruz...sokaktaki vatantaşa abla diyoruz, amca diyoruz, dedecim diye sesleniyoruz..onlarda kendimizle ortak bir yön arıyoruz ve onlarla ağlıyoruz gülüyoruz..
yani hepimiz birmişiz gibi..
benzermişiz aynıymısız gibi.
ne güzel işte..
hem kendi çizdiğimiz yol ile eşimiz benzerimiz yok, hem de aynıyız..biriz..biraradayız.benzer duygular içindeyiz.
sevgiler kiss3

saime1 21-04-2008 06:35 PM

mutlu olabilmenin yolu sıradan olmak galiba kendimizi farklı göstermeye çalışırken hen itici , hemde anlaşılmaz yapıyoruz galiba, bende sıradan olmak istiyorum , bende rahat ve kayğısız yaşamak istiyorum

corlumemet 30-04-2008 10:34 PM

Merhaba Güzel bir konu başlığı belkide sıradanlık Einstein'ın dediği gibi herşeyi basite indirgeyin sözünün altında yatıyordur kimbilir smiliyface

Lier22 02-05-2008 11:53 AM

sıradan olmaktan öyle mutluyumki... bu yazı muhteşemdi...

teşekkürler... art56art56

berkant16 01-06-2008 11:40 PM

sıradan olmak aslında kolay gibi geliyor insanın kulağına ama zor bir süreç yaşamak, ilgimizi, algılarımızı uyum içerisinde kullanmak gerekiyor anladığım kadarıyla...
bilimsel çalışma yapan bilim adamı uzun uğraşlar yüzlerce deney ve analizin sonunda aradığı bilimsel teoriyi yahut kuramı keşfettiğinde onu izah etmekte, ona ulaşmakta kullandığı enerjinin çok az bir kısmını kullanır. Çünkü gerçekler kendini destekleyen diğer etmenlerinde yardımıyla anlaşılır, basit ve sade bir dile dönüşür. ona ulaşmak labirentte yol almak kadar zor olsada bulduğunuzda geniş ve ferah bir mekana çıkmışcasına rahatlarsın...
sanırım duygularda bahsettiğim gibi bir hisse sebep oluyor.
onu anlamak için sadece basit düşünmek, kendin olmak, Atakan beyinde dediği gibi; sıradan olmanın sıradanlaştırmadığı kendinizi keşfetmenin yollarını size öğrettiği bir olgu.

sağlıcakla kalın 98569

Ghoster 23-07-2008 07:36 PM

cok sevdim f678h bu sıradanlıgı yaa güzelmiş 98569 gercekten ne urasıyoruz ki farklı olmak icin bosu bosuna 4897

imported_Angel 24-07-2008 05:12 PM

Evet bu düşünceye sonuna kadar katılıyorum..aslında ta ne zamandan beri bu düşünceyi savunan bir insandım..fakat bunu yazıya dökme imkanım olmamıştı..ama bu yazıyı okuyunca bu düşünceme harfiyen tercüman oldu diyebilirim..

yani mesela etrafta görüyorum herkes kendisi için " ben farklıyım, ben farklıyım" diyor..
Diğer insanların arasından sivrilmek ve dikkat çekmek için olmadık soytarılıklar yapıyorlar..mesela yüksek sesle konuşmak küfretmek türkçeyi bozuk aksanla konuşmak gibi...böyle yaparak asi oldum sanıyorlar....asi olmak birşeylere karşı olmak demektir...sorsanız neye karşı olduklarını kendileri bile bilmezler...

tabi ki her insan birbirinden farklıdır..tıpkı parmakizlerinin ve kartanelerinin birbirinden farklı oluşu gibi..
ama burada farklıyım diyen insanlar diğer insanları sıradan gören ve kendisini "herkesden farklı" gören insanlar
oysaki hiçkimse "herkesden farklı" olamaz...çünkü "herkes birbirinden farklıdır"

gerçekten farklı olmak adına kendini kasan insanları görmekten bana baygınlık geldi...diğer insanlar gibi görünsen sokakta dikkat çekmesen ölürmüsün yani ?

Bir de sokakta görüyorum mesela daha kendini bulamamış insanların halini...gördükleri ünlüleri falan taklit ediyorlar..bir ara avril lavigne nin taklitçileri vardı sokaklarda hatırlarsınız..onun gibi giyinip kendilerini normal normlara uyan giysiler giyen kızlardan farklı ve üstün göstermeye çalışırlardı..
şimdi ise Emo diye bir akım çıktı ki o da bu avril örneğinden farklı değil..
Hani o kıyafetler o makyajlar vesairelerle kendilerini gerçekten ifade edebiliyorlarsa amenna...ama bunu ne yazıkki kendilerine kimlik kazandırmak sıfat kazandırmak ve farklı gösterebilmek adına yaptıkları için doğallıklarını da yitiriyorlar ve istedikleri etkiyi de veremiyorlar...

ben çoğunun o şeyleri gerçekten içlerinden gelerek yaptıklarını sanmıyorum..çünkü işin sadece görünüş kısmıyla ilgileniyorlar..
oysaki dış görünüşümüz iç dünyamızı yansıtacak nitelikte olmalı...yoksa dışarıdan ne yaparsan yap olmaya çalıştığın imaj çiviyle çaksan durmayacaktır..

zaten kendi dış görünüşü, iç dünyasıyla tutarlı olan insanlar hemen göze çarpacak aradan sıyrılacaktır..(ki bana göre farklı insan odur zaten)bunun için illa ki çılgın davranışlar çılgın giyim çılgın makyaj gerekmiyor...

ceren18 24-07-2008 06:37 PM

benim anlamadıgım bişey var bu yazıda neye göre sıradısı ben insanlara baktıgımda herkes bana sıradısı geliyo (ozaman ben çok sıradanım girlhaha girlhaha)ama gerçekten insanların hareketlerine dikkat ediyorum herkes birbirinden farklı bazen anlamakta zorluk çeksemde bence herkes farklı bir renk katıyo hayata avril lavinge taklitçileri bile khkh56 bu insanlarıda bukadar asagılamamak lazım diye düsünüyorum ergenlik denen çagda herkesin birilerine özenmesi normal diye düsünüyorum umarım birgün onlarda aradıgı kimligi bulur onayi

imported_Angel 24-07-2008 06:49 PM

Yok estağfurullah ben o örneği hiçbir yaş grubunu veya kesimi aşağılamak için söylemedim..haddime de düşmez..
avril lavigne gibi olmak isteyen kişiler örneği sadece bir örnekti o an o aklıma geldi..yoksa farklı yaş gruplarından olan ve daha başka kişilerin başka (diğerlerinden farklı gördükleri) özelliklerini örnek alıp kendini farklı kılmaya çalışanlar da var tabi ki...ben çok yaygın olduğu ve herkesin sokakta görebileceği bi örnek olduğu için onu örnek verdim daha somut olsun diye yani..

neyse zaten bizim esas konumuz birilerini örnek alanlar veya taklit edenler değil...kendini farklı göstermeye çalışanlar idi..
ben tekrar düşüncemi söyleyeyim...benim için doğal olan insan farklıdır...doğal derken kimsenin aklıma oldukça sıradan görünüşlü çok sade giyinen kişiler gelmesin sadece....bu kişi şaşaalı süslü tarzı olan birisi de olabilir hiç önemli değil.........önemli olan kendi iç dünyasını olduğu gibi dışına yansıtabilmesi..
ben açıkcası bu tarzda olan insanlara farklı diyebilirim anca...ve içlerini olduğu gibi yansıtmak cesaretini gösterdikleri için ve farklı olayım diye kendilerini kasmadıkları için..
ve bu sadece dış görünüşle de sınırlı değil hareketler konuşma tarzı ses tonu duruş gibi diğer bütün faktörleri içeren birşey..

saime1 25-07-2008 06:39 PM

sıradan olmak sanırım birşeyler olmaya çalışmayıp, kendini diğer insanlardan çok farklı görüp farklı tavırlar sergilemektenaktan vaz geçip kendini kabul etmek kendin gibi davranmak gibi geldi bana, kendin olmak ise özel olmaktır.Yani sıradan olmak sıradan biri gibi yaşamak sıradışı olmaktırbana göre

erkan7 19-08-2008 10:50 AM

Yaşasın Sıradanlık.... derty derty derty

pofuduk 04-12-2008 06:21 PM

sıradan olmak ne demek?

Bilmiyorum, iyi bişi mi bu?Belki şunu diyebiliriz, kendin olmak, bile bile, başkalarının ne düşünceğini düşünmeden, başkalarının yanında sıradan olabilmek, ama bunu kendin olmak istediğiniçin yapmak...Sıradanlığı da sıradışılığıda aynı şekilde kendin olmak adına yaşamak daha hoş...
Yoksa sıradan olmak, sanki silik olmak gibi geliyor yani gerektiğinde kendimizi de ortaya çıkarmalıyız diye düşünüyorum...Tabi bazen de salaş bir şekilde, sıradanın da ötesi dışarı çıkabilmeliyiz, saç baş darmadağan, özensiz...Ama her zaman değil.

Şebi 12-12-2008 08:45 PM

Atakan bey,
İnsanın kendine ait imajını değiştirmesi ve daha pozitif olması başka bir şey;
hayata bakıp, derin analizler yapıp mutsuzluk duyması bambaşka bir şey.
Evet büyük yazarların mutluluktan uçtuğuna şahit olmazsınız; çünkü onlar
toplumsal adaletsizliği, insanın tutku ve hırslarına yenik düşmesini, kısaca
trajedileri daha derinden görür ve hissederler. Aslında her ciddi roman aynı zamanda
toplumsal ya da bireysel bir analiz, insana dair bir psikolojik çözümlemedir.

İnsanlar, sıradanlık tuzağına düşmeselerdi ve bu derin analizleri yapan yazarları
ciddiye alsalardı; tarih bir tekerrürden ibaret olur muydu? Misal; Mustafa Kemal Atatürk, sıradan olabilir miydi? Böyle bir liderden ve onca devrimden sonra geldiğimiz noktayı nasıl buluyorsunuz.

Biz sıradışı insanların hakkını veremediğimiz için geriye gidiyoruz.
Bu sıradan olun önerinizi anlayamadığım için özür diliyorum.
Oturup hep beraber Serdar Ortaç mı dinleyelim?

hayatimdegisti 12-12-2008 11:42 PM

Konu bilinçli hata yapma egzersizleri kategorisi altında olduğu için belki de ben eksik ifade ettim...
Bu bölümde bilinçli olarak hata yapma egzersizi öneriyoruz.Tabii ki bu egzersizin amacı sürekli hata yapmak değil zaman zaman bilinçli bir hata yaparak bunun keyfine varmak daha az stres yaşamak.

Benzer şekilde kendin gibi olmak zaman zaman basit yaşamak sıradan olabilmekte bize yaşamda dinlenebileceğimiz mutlu olabileceğimiz anlar sunar.

Özellikle kendimizi depresif hissetiğimizde her şey sıradan gelir.İnsanlar hayat sokaklar her ne olursa olsun.Bu gibi durumlarda her şey ne kadar sıradan diyip mutsuz olmak yerine bu durumdan da keyif alınabilir.

Yoksa elbette yaşam içinde herkes sıradan olsun değil kastettiğim...

Mustafa Kemal Atatürk'de yeri gelince karizmasını ön plana çıkaran yeri gelince salıncağa binen basit yaşamayı bilen bundan keyif alan çok önemli bir örnektir.

http://img442.imageshack.us/img442/8...urk14hvpl8.jpg

http://img111.imageshack.us/img111/5687/a62bj4.jpg

Şebi 13-12-2008 11:51 AM

Tabi eğer sizin kastettiğiniz şey, sıradan olmamak adına "sahte" olmayın ise bunu anlarım.
Sıradan olmayacaksın diye habeş maymunu gibi dikkat çekmeye çalışmanın hiçbir anlamı yok.

Eğer sadeleşmeyi kastediyorsanız bunu da anlarım... Yani sadeleşmekte elbette fayda var.

Ama bu durumda biz terminolojide anlaşamıyoruz.
Çünkü sıradan olmak bana göre yaratıcı olmanın tam karşıtıdır.
Ve insanlara yaratıcı olmayın diye bir tavsiye vermek istediğinizi hiç sanmam.

Ve yine bana göre ülkemizde sıradan olmaya, önceki taklit etmeye zaten bayılıyoruz.
Misal, bir simit sarayı konsepti tuttu mu, yüz tane yan yana açılır...
Nasıl olsa bu concept tutmuş, niye ben yenisini düşüneyim ki...
Sıradanlık kelimesinin bana çağrıştırdığı şey taklitçilik, tekdüzelik ve sıkıcılıktır...

Çünkü özür dilerim ben reklamcıyım, bir tane sıradan iş yaparsam çuvallarım:)

Şebi 13-12-2008 12:09 PM

Bakın bu Atatürk fotoğrafları çok güzel.
Ve bu fotoğraflara baktığımda asla "sıradan" olamayacak bir insan görüyorum.
Ne yüzlerce insanın içinde sadece ve sadece onu gördüğünüz fotoğrafta,
ne de salıncağa bindiği fotoğrafta- "özgün" "nev-i şahsına münhasır" bir insan görüyorum ben orada. Ve herkesten farklı. Bunun için özel bir şey yapmıyor- o öyle... Yani farklı olmaya çalışmıyor, zaten doğası gereği öyle.

Sadelikse kastınız evet Atatürk çok sade yaşamayı seven bir adam. Ne parada pulda gözü var; ne de şan, şöhret ya da övülmekle bir ilgisi var. Zaten büyük dinlerde de "sadelik" hep esas alınmıştır. Hz. Ali der ki: "İlim bir nokta idi, cahiller onu büyüttüler."

Depresyon konusuna gelince... Kronik depresyon tehlikeli olabilir... Ama zaman zaman insan hayatında öyle şeylerle karşılaşır ki depresyona girmemesi mümkün değildir. Ve bu da gayet doğaldır. Yani hüzün ve melonkoli de insan hayatının bir parçası... Bunlardan çılgınca kaçmaya çalışmak da doğal gelmiyor bana. Hiç üzülmeyelim, hiç sıkılmayalım, sürekli Polyanna misali kırlarda koşup çimenlerde yuvarlanalım-- bu doğal değil. Bakın bir yakınınız vefat ettiğinde yasınızı yaşamanız gerekir. Zaman zaman her şey sıradan geliyorsa, bırakın gelsin... Biz burada peri masalında yaşamıyoruz.

Ama elbette kendi blokajlarımızı aşalım. Tıkanık enerjilerimizi çözelim. Kendimize dair olumsuz inançlarımız varsa bunların kökünü kazıyalım. Ve bu uğurda vermiş olduğunuz çaba ve çalışmalar için size yürekten teşekkür ederim. Çünkü bu sayede bizler en azından bazı yaşamsal travmaları daha kolay atlatabilir, hayatın yükü altında ezilmekten kurtulabiliriz. Kendi önümüze koyduğumuz sanal engelleri fark edebilir, potansiyellerimizi dolu dolu açığa çıkarabiliriz. BU ANLAMDA SİZE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR...

kartanesiseda 21-01-2009 07:59 PM

SIRADAN OLMAK...
Neye göre, ne zaman , ne için?...
Kısaca kendin olmak ve ne olursa olsun o halinden mutlu olmak mı?

Sıradan olma çabasımıdır insanı BEN ' e ve bütüne yaklaştıran? yoksa özel olma çabası mı?dusun2 yumurtamı tavuktan,tavukmu yumurtadan sorusunu çağrıştırsada BASİTLİK evrendeki en temel yasalardan ..yani hem kendin olma,kendini bulmadaki içe yolculuk;hemde dış dünyaya yansıtmaya çalıştığımız öğretilmiş benlik çatışması ve sentezinden ortaya çıkan yine BEN...y789
tÜM BEDENLERİMİZDEN SOYUNUP İÇİMİZDEKİ BENE ULAŞMA YOLUMUZ TÜM EVRENİN VE BÜTÜNÜN HAYRINA OLSUN..

kayrasu 24-02-2009 04:29 PM

üzgünüm ama 38 yaşındayım 38 yıldır zaten bayagı sıradan bir hayatım vardı sıradan yaşıyor sıradan davranıyordum göründügü gibi hiçbir kazancım olmadı hatta kayıplarım daha çokmuş ta ki bu siteyi keşfedene kadar artık ne düşünürseniz düşünün sıradan olmakdan vazgeçtim ve hayatımı degiştirmeye karar verdim bu nedenle de hayatımdegişti sitesindeyim gördügünüz gibi veee şimdi ki bu halimden ben çok memnunumcilgin897 yani atakan beycigim 38 yıldır bilinçli yada bilinçsiz yeteri kadar hata yapdım. sayenizde gerçekten kendimi çok ama çok iyi hissediyorum artık şimdi siz hem kendine güven vs vs telkinlerini bize dinletin ardından da bilinçli hata yapın deyin istese de kimse artık sıradan olamaz hih33aa34

ben3 04-07-2010 07:52 PM

Cevap: Sıradan Olmayı Deneyin

Hayattan Son İsteyebileceğim Şey Sıradan Olmak Olurdu

serkaon 06-07-2010 06:24 PM

Cevap: Ynt: Sıradan Olmayı Deneyin

Alıntı:

imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 67958)
Evet bu düşünceye sonuna kadar katılıyorum..aslında ta ne zamandan beri bu düşünceyi savunan bir insandım..fakat bunu yazıya dökme imkanım olmamıştı..ama bu yazıyı okuyunca bu düşünceme harfiyen tercüman oldu diyebilirim..

yani mesela etrafta görüyorum herkes kendisi için " ben farklıyım, ben farklıyım" diyor..
Diğer insanların arasından sivrilmek ve dikkat çekmek için olmadık soytarılıklar yapıyorlar..mesela yüksek sesle konuşmak küfretmek türkçeyi bozuk aksanla konuşmak gibi...böyle yaparak asi oldum sanıyorlar....asi olmak birşeylere karşı olmak demektir...sorsanız neye karşı olduklarını kendileri bile bilmezler...

tabi ki her insan birbirinden farklıdır..tıpkı parmakizlerinin ve kartanelerinin birbirinden farklı oluşu gibi..
ama burada farklıyım diyen insanlar diğer insanları sıradan gören ve kendisini "herkesden farklı" gören insanlar
oysaki hiçkimse "herkesden farklı" olamaz...çünkü "herkes birbirinden farklıdır"

gerçekten farklı olmak adına kendini kasan insanları görmekten bana baygınlık geldi...diğer insanlar gibi görünsen sokakta dikkat çekmesen ölürmüsün yani ?

Bir de sokakta görüyorum mesela daha kendini bulamamış insanların halini...gördükleri ünlüleri falan taklit ediyorlar..bir ara avril lavigne nin taklitçileri vardı sokaklarda hatırlarsınız..onun gibi giyinip kendilerini normal normlara uyan giysiler giyen kızlardan farklı ve üstün göstermeye çalışırlardı..
şimdi ise Emo diye bir akım çıktı ki o da bu avril örneğinden farklı değil..
Hani o kıyafetler o makyajlar vesairelerle kendilerini gerçekten ifade edebiliyorlarsa amenna...ama bunu ne yazıkki kendilerine kimlik kazandırmak sıfat kazandırmak ve farklı gösterebilmek adına yaptıkları için doğallıklarını da yitiriyorlar ve istedikleri etkiyi de veremiyorlar...

ben çoğunun o şeyleri gerçekten içlerinden gelerek yaptıklarını sanmıyorum..çünkü işin sadece görünüş kısmıyla ilgileniyorlar..
oysaki dış görünüşümüz iç dünyamızı yansıtacak nitelikte olmalı...yoksa dışarıdan ne yaparsan yap olmaya çalıştığın imaj çiviyle çaksan durmayacaktır..

zaten kendi dış görünüşü, iç dünyasıyla tutarlı olan insanlar hemen göze çarpacak aradan sıyrılacaktır..(ki bana göre farklı insan odur zaten)bunun için illa ki çılgın davranışlar çılgın giyim çılgın makyaj gerekmiyor...

kesinlikle harfi harfine katılıyorum en çokta son paragrafa...farklı olmanın sıradanlaştığı devrimizde sıradan insanlar farklı oluyorlar ki hakediyorlar bunun için kendileri olmak dışında başka bir enerji harcamıyorlar ne güzell..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:48 AM.