Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bilgisayar ve İnternet Bağımlılığı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Bilgisayardan kurtulamıyorum (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=621342)

aghd 28-07-2012 01:59 AM

Bilgisayardan kurtulamıyorum

Merhaba.yazım biraz uzun olacak sanırım fakat anlayamadığım şeyler yapıyorum.lütfen yardım edin.
ben bu sene 12. sınıfa geçtim.başarılı bir öğrenciyim bu sene çok çalıştım ve yazın kendimi ödüllendirmeye karar verdim.Güya ilk 3 hafta istediğim gibi bilgisayar oynayacak sonra normal çalışmama devam edecektim.Oyun bağımlılığım yoktur aslında.1 haftada oyunlardan sıkıldım.fakat internet ve yabancı dizi bağımlılığından kurtulamadım.şöyle bir sorun varki:
- ben bir forum sitesine bağlandım çok vakit harcıyorum o sitede.ve ilginç olan şu ki o sitenin diğer üyeleriyle siyasi ve dini anlamda fikir ayrılığına düşüyorum.ve pek de sevdiğim bi ortam değil.fakat bağımlılık yaptı.beni oraya çeken şeyi bilmiyorum.
birde şöyle bir sorunum var:
-ben bilgisayarımdan yabancı diziler izliyorum.ilk başlarda güzel geliyordu fakat artık tat alamıyorum.hiç sevmesemde izliyorum.ders çalışacakken aklıma geliyor ve izlemek istiyorum.fakat anlamıyorum ben o diziden nefret ediyorum.

bu bağımlılıktan nasıl kurtulabilirim yardım edin lütfen

bumbada 28-07-2012 02:29 AM

Cevap: Bilgisayardan kurtulamıyorum

hafif , orta ve ağır yöntemler sunuyorum sana .

ağır : bilgisayarın fişini çek ver annene saklasın . anne yalvarsam , ağlasam da verme de . bir süre sonra yokluğuna alışırsın .

orta : forumdan kendini banlat .

hafif : bilgisayar hep açık kalsın , ders çalış arada bir göz at foruma gel . ama bu pek işe yarayacak bir yol değil .

aghd 28-07-2012 03:07 PM

Hafif ve orta yöntemleri denedim.Ve bilgisayarı gün içinde kullanmam gerekiyor.Gerekli şeylerde yapıyorum.

Kurtulamayacak mıyım bu şeydenagl34

suyahapsettim 10-08-2012 09:50 PM

ertelemeyi bırak telkiinini dinledin mi bilmiyorum ben bi ara binlemiştim gerçekten faydasını gördüm

Mahalle Muhtarı 10-08-2012 10:45 PM

Alıntı:

aghd Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 827013)
ben bu sene 12. sınıfa geçtim.başarılı bir öğrenciyim bu sene çok çalıştım ve yazın kendimi ödüllendirmeye karar verdim.Güya ilk 3 hafta istediğim gibi bilgisayar oynayacak sonra normal çalışmama devam edecektim.Oyun bağımlılığım yoktur aslında.1 haftada oyunlardan sıkıldım.fakat internet ve yabancı dizi bağımlılığından kurtulamadım.

Allah'ın selamı üzerine olsun ey muhterem,
Ne tesadüftür ki ben de senin gibi 12. sınıfta geçtim ancak başarılı değilim. s45apk
Matematiği 2 düşürdüğüm çevrem tarafından gözlemlenememiştir.

Oyun bağımlılığının olduğunu söylesen bilgisayarına GTA 4'ü kur diyecektim. Çünkü 4 DVD'lik oyunu bilgisayara yükleyince bilgisayara balyozla girişmişsin gibi bir etki yaratıyor. Sonunda oyun bilgisayarı öyle kasıyor ki PC oyunlarına lanetler yağdırıp bir daha elini oyunlara sürmüyorsun. Ki bu da bir çözümdür zaten. khkh56

Yabancı dizi bağımlılığın mı var? Muhtemelen The Big Bang Theory'i izliyorsundur. Ama bu bizim için bir sorun mu?
Tabii ki hayır!!
Mor ve Ötesi'nin kliplerini indir. 45 dk. Sheldon Cooper'ı göreceğine 5 dk. Harun Tekin'i görürsün. Ki bu da hemen hemen aynı şey zaten. khkh56

Evet bu iğrenç esprileri bir kenara bırakırsak sana ve dolayısıyla da bana şaka gibi gelecek bir şey söyleyeyim mi?
YGS yaklaşıyor hafız!
Çalışma moduna girmeliyiz. Mademki forum sitesinde görüşlerini adam akıllı paylaşacağın bir ortam yok o zaman çık o siteden. Onun yerine kendi görüşlerinle paralel olan kitapları oku, Dostoyevski'yi oku, Niçe'yi oku. Kitap okumaktan sıkılırsan, sessiz bir odaya geç, piyano ya da tambur sesi aç öyle oku. Çok iyi motive ediyor. O paragraf sorularını düşünürsek kitap da okumamız lazım moruk neseli56

Diziler için de diyebilirim ki, özgür iraden var, aptal değilsin. Haftada bir gün seç, örneğin cuma akşamları, istediğin diziyi o zaman izle. Zaten yabancı diziler fazla uzun sürmez bizim diziler gibi. (bkz. yerli dizi yersiz uzun) Tat alamıyorsan bırak yabancıyı Trt'de cillop gibi Leyla ile Mecnun var onu izle 44a

Alıntı:

bumbada Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 827016)
orta : forumdan kendini banlat .

Hadi ne duruyorsun? Git o foruma ve admini deli et. Ki seni banlasın art56art56

sweeet 10-08-2012 11:26 PM

Hey YGS ye hazırlanan genç arkadaşlarım. Kesinlikle okuma hızını ve dahilinde anlama hızını geliştirmelisiniz. Ben de bu yıl ki türkçe kısmını evde meraktan çözdüm ki türkçem iyidir. Ama hem çok vakit aldı ki hızlı okurum hem de çok açık değildi anlamı yedirip sormuşlardı paragraf sorularını falan. Sonuç yapılır imkansız değil. Tabi soruları uzaydan getirmiyorlar. Aklıma gelmişken söyliyim dedim. Kolay gelsin.

bumbada 11-08-2012 09:25 PM

baştan söylesenize ygs ye çalıştığınızı oturun beyler bilgisayar başında :) :D işte rakipleriniz sizin için böyle düşünüp ders çalışırken siz arka planda kalacaksınız ! bu yüzden bırakın , bilgisayar cidden boş , dışarıdaki bir ağaç sanallıktan daha hoş emin ol böyle .

ygs ye çalışırken lys yi ihmal etmeyin , çok çok kötü olur .

aghd 13-08-2012 02:23 PM

teşekkürler.banlanma kararı aldım :)

sweeet 13-08-2012 02:48 PM

Böyle bir şeye hayırlı olsun denir mi? Denir. Daha neler görecez şu hayatta. Şimdi sınav için çalışma planını yaptın mı bakalım?

aghd 22-08-2012 02:02 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 827899)
Böyle bir şeye hayırlı olsun denir mi? Denir. Daha neler görecez şu hayatta. Şimdi sınav için çalışma planını yaptın mı bakalım?

Kusura bakmayın bilgisayarı ogünden beri yeni açıyorum956k o yüzden gecikti mesajım.Plan yaptım.Mat1 okul açılmadan bitecek.Mat 2 yide %60 oranında okul açılmadan tamamlamış olacağım.Okul zamanıda Mat1 den 2 soru bankası bitirmeyi coğrafya tarih ve Türkçe bitirmeyi düşünüyorum.Aslında çokta eksiğim yokmuş yeni farkediyorumpartysmileyTeşekkürler

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:34 AM.