Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Bilgelik Hikayeleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=275)
-   -   cennet (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=469898)

blue jaloon 06-04-2010 01:25 AM

cennet

Adam ve hayattaki tek arkadaşı olan köpeği bir kazada birlikte ölmüşlerdi ... Gökyüzüne çıktıktan sonra bembeyaz bulutların arasında dolaşmaya başladılar ... adam çok susamıştı.. biraz su bulabilmek ümidiyle yürümeye devam ederken, birden kendilerini muhteşem bir manzaranın karşısında buldular.. rengarenk çiçeklerle süslü bir bahçe, altından yapılmış bir bahçe kapısı, ve onları karşılayan beyazlar içinde bir kadın.. Adam köpeğiyle birlikte kadına yaklaştı ve sordu:
"Afedersiniz...burası neresi?"
Kadın ona gülümsedi: "Burası Cennet, efendim"
Adam bunun üzerine sevinçle "Harika...!!!" dedi "Peki bana biraz su verebilir misiniz, gerçekten çok susadım"....
Kadın cevap verdi: "Tabi efendim, içeri girin... içerde dilediğiniz kadar su bulabilirsiniz....."
Böylece adam köpeğine döndü, "Hadi oğlum içeri giriyoruz" diyerek kapıya yürüdü......... ama kadın onu birden durdurdu:
"Üzgünüm efendim, köpeğiniz sizinle gelemez.. hayvanları içeri almıyoruz..."
Bunun üzerine adam bir an durdu.. düşündü.. ve geri dönüp köpeğiyle birlikte geldikleri yolun tam ters yönünde yürümeye koyuldular.... bir süre geçtikten sonra kendilerini bu kez tozlu çamurlu bir yolda buldular, ve yolun sonunda karşılarına çiftlik girişini andıran bir kapıyla yırtık pırtık elbiseli bir dede çıktı... adam sordu:
"Afedersiniz.... bana biraz su verebilir misiniz??"
Dede "İçeri gel" dedi.. "kapıdan girdikten sonra sağ tarafta bir ceşme var..."
Adam sordu: "Peki arkadaşım da benimle gelip ordan içebilir mi?"
Dede " Tabii..."dedi.. "ceşmenin yanında köpeğinin de su içebileceği bir kase bulacaksın..."

Bunun üzerine adam kapıdan girdi... biraz yürüdükten sonra sağ tarafta çeşmeyi buldu.. adam ceşmeden köpek de oracıktaki kaseden doya doya içerek susuzluklarını giderdiler... derken adam geri giderek girişte bekleyen dedeye sordu:
"Su için çok teşekkür ederim... peki burası neresi..?"
Dede "Burası cennet" dedi.. bunu duyan adam şaşırdı:
"Ama nasıl olur..? az önce burası gibi kırık dökük olmayan muhteşem bir yere gittik ve orasının da Cennet olduğunu söylediler..."
Dede "şu rengarenk çiçeklerle süslü altın kapılı yer mi?" dedi... "ama orası Cehennem..."
Adam iyice şaşırmıştı: "Peki ama orası sizin adınızı kullanarak insanları kandırıyor diye hiç kızmıyor musunuz..??"
Dede gülümsedi: "Kızmıyoruz..... çünkü onlar kendi çıkarı için en iyi arkadaşını yarı yolda bırakanları Cennet'ten uzak tutuyorlar....

derya88 06-04-2010 03:01 PM

Cevap: cennet

vay, vay ,vay baya anlamlıymış süper...

melis_88 07-04-2010 08:32 PM

Cevap: Gerçek Dostluğun Hikâyesi

Çok güzel bir hikayeymiş bayıldımmwave44

master8566 07-04-2010 08:32 PM

Can dostu köpeği olan bir adam olarak şimdi benim kalbimi fethettin Nsmr...bu güzel hikaye için tşk ederim,sağol.

maviinci 07-04-2010 08:32 PM

Alıntı:

melis_88 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 603623)
Çok güzel bir hikayeymiş bayıldımmwave44

bennddeee beeennddeeee bayıldııımm sevinclisevincliblissyblissy

maviinci 07-04-2010 08:34 PM

Alıntı:

Elektra Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 603624)
Güzel bir yazı Enes'çim. Teşekkürler. Ama sanırsam bu konu paylaşılmıştı, kaldırılabilir yani, sürpriz olmasın sonra ;)

Canları sağolsunn sevinclisevincli 3 kişi okudu ya yeter bana ooo y789

Alıntı:

masterphidias Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 603625)
Can dostu köpeği olan bir adam olarak şimdi benim kalbimi fethettin Nsmr...bu güzel hikaye için tşk ederim,sağol.

Köpekcikleri bende seviyorum :) Benim yok ama olacaaaakk blissyblissy İnşallah :)

master8566 07-04-2010 08:46 PM

Köpekcikleri bende seviyorum :) Benim yok ama olacaaaakk blissyblissy İnşallah :)[/QUOTE]

Eğer bir bebeğe bakamayacağını düşünüyorsan ve ömrü boyunca onun yanında olmayacaksan lütfen alma,alma sakın...köpek bakmak aynen bir bebeğe ,bir çocuğa bakmak gibidir...o tamamen sana muhtaçtır ve herşeyiyle sana teslim olur...Onun hayatta çekebileceği en büyük acı sahibinin onu bırakması veya ondan ayrı kalmasıdır,çok ama çok büyük acı çekerler...gözyaşları vardır köpeklerin...onlarla yaşamayan bilmez...Alacaksan mutlaka köpek sahipleriyle konuşup herşeyi öğrendikten sonra karar vermelisin,hevesle köpek alınmamalıdır aman dikkat et lütfen...

Elektra 07-04-2010 08:52 PM

Alıntı:

masterphidias Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 603631)
Eğer bir bebeğe bakamayacağını düşünüyorsan ve ömrü boyunca onun yanında olmayacaksan lütfen alma,alma sakın...köpek bakmak aynen bir bebeğe ,bir çocuğa bakmak gibidir...o tamamen sana muhtaçtır ve herşeyiyle sana teslim olur...Onun hayatta çekebileceği en büyük acı sahibinin onu bırakması veya ondan ayrı kalmasıdır,çok ama çok büyük acı çekerler...gözyaşları vardır köpeklerin...onlarla yaşamayan bilmez...Alacaksan mutlaka köpek sahipleriyle konuşup herşeyi öğrendikten sonra karar vermelisin,hevesle köpek alınmamalıdır aman dikkat et lütfen...

Bende seneye alıcam. Yazlığımızda bakıcam köpek kulübesi de varblissyGeçenlerde gazetede bir yazı okudum yok köpeğin salyası insan vücuduna değerse yıkanmalıymış, yok evin içinde beslenmemeliymiş sadece dışarıda veya bahçede beslemek serbestmiş. Kafayı kırcaktım. sizene ya sizene evimde de beslerim odama da alırım. Yatağıma bile alır beraber uyurum sizene yani! Nerden çıkarırlar bu yazıları anlamam ki?

maviinci 08-04-2010 12:46 AM

Alıntı:

masterphidias Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 603631)
Köpekcikleri bende seviyorum :) Benim yok ama olacaaaakk blissyblissy İnşallah :)

Eğer bir bebeğe bakamayacağını düşünüyorsan ve ömrü boyunca onun yanında olmayacaksan lütfen alma,alma sakın...köpek bakmak aynen bir bebeğe ,bir çocuğa bakmak gibidir...o tamamen sana muhtaçtır ve herşeyiyle sana teslim olur...Onun hayatta çekebileceği en büyük acı sahibinin onu bırakması veya ondan ayrı kalmasıdır,çok ama çok büyük acı çekerler...gözyaşları vardır köpeklerin...onlarla yaşamayan bilmez...Alacaksan mutlaka köpek sahipleriyle konuşup herşeyi öğrendikten sonra karar vermelisin,hevesle köpek alınmamalıdır aman dikkat et lütfen...[/quote]

Heves değil; basit hevesleri insan bir süre sonra geride bırakıyor zaten. Ben uzun vadede düşünüyorum. Çiçekleri ve hayvanları seviyorum. Hayalimde müstakil bir ev, bir bahçesi, çiçekler, evcil hayvanlar vb. var. Bebekleri çok severim, sağolsunlar onlar da beni severler. Küçüklüğümde sokak köpekleriyle iyi anlaşırdım. Hâlâ da öyleyim. Tavsiyeniz için teşekkür ederim,sevinclisevincli aklıma yazdımm

vitamin61 13-05-2010 10:04 PM

Cevap: cennet

Çok güzeldi gerçekten...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:02 PM.