Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-12-2008, 03:47 PM   #18 (permalink)
mustinet1900
Üsteğmen

Tesekkür: 1
38 Mesajinıza toplam 217 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mustinet1900 is an unknown quantity at this point

merhabalar shamanic abla
dün sana özelden bir mesaj yazmistim ama galiba gönderirken bir hata olusmus o yüzden tekrar yollayayim dedim eger cift gelimisse özür dileri.

abla senin tavsiyelerin uygun olarak olumlamalarima basladim ve ayrica senin Tezahür ettimenin sanati isimli yazinida inceledim.

abla googleda biraz daha bilgi edinmek icin arastirma yaparken su siteye rastladim ve bu yazi cok ilgimi cekti sana bi göstermek istiyorum :

kendimi şifalandiramiyorum:( - Page 3 - Turgay Reiki Forum

burayi inceledim ve sonra üye olup bir soru sorayim dedim ve söyle bir cevap aldim:

"Sevgili musti hoşgeldin öncelikle

kendine güven kavramının arkasında evrene güvenmek var biliyormusun bunu?

çünkü kendim dediğin şey sana doğru akan evrensel enerjilerin yansımalarıyla ortaya çıkan bir ışık parçacığı ki bu parçacık evrenin bir parçası. yani kendine güven kavramı otomatikman evrene güvenmek dolayısıyla ona teslim olmaklada ilintili.

Bunu bende yeni öğrendim. Benim sınavlarımdan biride bu bu konuda yapılacak en güzel onaylama kuantum başarı diye bir kitap okuyorum oradan söyliyim çok bildiğin bir onaylama.

BEN,EVRENE GÜVENİYORUM.

Defalarca yinleyeceğin kelime GÜVEN ,GÜVEN, GÜVEN,GÜVEN,GÜVEN......... hergün boşluğa düştüğünde hatılat bunu kendine çokça söyle.

korku,endişe duyduğunda baktın geliyor bu hisler içini burkmaya başladı hafiften hemen içine söyle tekrarla GÜVEN!GÜVEN!...GÜVEN!

ve oluşu başlatan sözcük SEVGİ.

olmasını istediğin birşeyde bir tartışmada yada bir öfke nöbetinde bunu yinele.

korku,öfke,kıskançlık başlarsa ve suçlamak,ego başlarsa söyle bunu. SEVGİ!SEVGİ!SEVGİ!

ve son olarak en önemli şeylerden biri

kararlı bir niyet durumudur.

KARARLIYIM!KARARLIYIM! KARARLIYIM!

bunu herhangi bir konuda endişeye kapıldığında ve yooo olmuyor olmuyor diye düşünmeye başladığında yinele!

çünkü evren bir garsondur!

ya ben biftek çok severim ama omlet olabilir diyor insanlar genellikle bu yüzdende çalışmalar sonuç vermiyor.

Başarı için;

GÜVENMEK, SEVGİ ALANINA GİRMEK VE KARARLI OLMAK ta çok önemli. seçimlerden sonraki çalışmadır bunlar.

SEVGİ,SEVGİ ,SEVGİ.....bunuda defalarca söyle korku enerjisini dağıtır.

değişik değişik şeyler belirleme; bir konu ile ilgili misal güven le ilgili ise eğer sorun;

ben kendime güveniyorum! bu şimdiki zamanda tutar seni ve bunuda çivilemek için GÜVEN GÜVEN GÜVEN dersin aklına her geldiğinde.

sabit bildik bir duygu ile ilgili çalışırken direk o duygu alanına gir.

kendime güvenmeyi seçiyorum çokta doğru gelmiyor buyüzden. kendime güvendiğimi kabul ediyorum bu bir kabul ediş bu daha doğru!

Turgay hocanın o sayfada bir uyarısı vardı o sayfadamı sonramı telkinlerle ilgili ;

şunu hatırlattı bazen seçiyorum ! diye yinelemek bizi sürekli aynı noktada A kümesi ve B kümesi ile ve seçim noktasıyla karşı karşıya tutar ve sürekli seçiyorum diyerek döngü oluşturabiliriz.

o yüzden seçiyorum kelimesi çok dikkatli kullanılmalı!

onun yerine daha genel ve başlatıcı kelime KABUL EDİYORUM!

Bu ağaçtaki meyvayı olgunlaştırıp eline veriyor.

Ben kendime güvendiğimi hissetmeyi kabul ediyorum. kelimesine gelince;

evrendeki oluş hali ilk önce duygularla oluşa geçiyor bu yüzden hissetmeyi kabul etmek önemli kelimeler.

suçluluk duygusu kalbin genişlemesi iile sona eriyor.

Bunun için

BİRAZ evvel söylediğim

GÜVEN, SEVGİ,KARARLIYIM kelimelerinden faydalanabiliriz.

BEN,evrene güveniyorum!

BEN SEVGİYİM! sevgi sevgi sevgi (bu kelime kalbin enerjisini genişletir,bilişini genişletir ve herşeyi kapsatır. dolayısıyla böyle bir kalp kimseye suçlu olarak bakamaz)

Ben,sevgi ve güvende kararlıyım!

BEN , EVRENE GÜVENMEKTE KARARLIYIM!

Ve sonra sakin bırak, bilki çalışma başladı.

ilk andaki öfke kıskançlık suçluluk gibi olumsuz taraf her açığa çıktığında içindeki musluğu çevir.

güven e sarıl sonra sevgiyi hatırla ve kararlı ol

Bazen bir olumlama ile bir kabul edişle bir süreci istediğimiz bir süreci tetikliyoruz. ve bu süreç başladığında törpülenmede başladığı için acı çekebiliyoruz. Neyse ki kabul ediş olayını bildiğimizden bu konuda GÜVEN kelimesi ile bu törpülenmden hasarsız çıkabiliriz.

misal benim bir olumlamam vardı.

şöyleydi. benim ön dişimde sorunum var çocukken düşmüüştüm. ve aynaya her baktığımda bundan dolayı kendimi eksik hissetmiştim.

bu durum benim sevgi hayatımıda etkiledi.

ve en sonunda şöyle bir onaylama uyguladım.

BEN, DİŞLERİMİN(HEPSİ İÇN GENEL DÜŞÜNDÜM) SAĞLIKLI,BEMBEYAZ OLMALARINI KABUL EDİYORUM!

Bu temelde olumlu bir kabul ediş

fakat süreç başladığında ben bunu unutmuştum bu konuda sadece yaptığım şey düzenli dişlerimi fırçalamaktı. fakat bir gün sevgilim bana gülümsememi beğenmediğini söyledi. sonra ön dişimle ilgili görüntümün bozuk olduğunu iddia etti ve beni terketti.

sürecin başladığını zınk diye hatırladım!

amaç sağlıklı dişler için atağa geçmemdi. ve hemen bir diş doktoruna gidip, implant ve beyazlatma ile ilgili oluş içine girmeye karar verdim.

şimdi ben bu sınav içindeyim yani şu anda bu oluş hayatımda. eğer süreci niyetimle başlattığımı bilmeseydim çok büyük acı çekerdim emin ol

ne güzel dğeilmi.

bu arada NİYETLİYİM,NİYETİNDEYİM kelimeleride çok güçlüdür."

abla böyle bir cevap aldim.acik söylemek gerekirse tam olarakda anlamadim cünki bana karisik bir cevap gibi geldi ama demek istedigim sonuna dogru bahsi gecilen "SECIYORUM" ve "KABUL EDIYORUM" kelimeleri bu yaziyi okuduktan sonra beni düsündürüyor yani diyorki bazen "seciyorum" kelimesi bizi sürekli aynı noktada A kümesi ve B kümesi ile ve seçim noktasıyla karşı karşıya tutar ve sürekli seçiyorum diyerek döngü oluşturabiliriz diyor.

ve olumlamamizin icine zaman kavrami koymamiz dahami dogru oluyor sürekli ayni anda kalmamak icin "gittikce" ve "hergün" gibi?

abla biraz fazla sorularim oldugu icin özür dilerim ama seni hem bir ablam hemde cok degerli bir ögretmenim olarak gördügüm icin en ufak bir sikintim olsa sana kosuyorum umarim seni bu davranisimlada üzmüyorumdur.
mustinet1900 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla