Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-03-2017, 02:45 AM   #184 (permalink)
KıpçakBeyi
Üsteğmen

Tesekkür: 195
198 Mesajinıza toplam 252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
KıpçakBeyi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Suçluluk Duygusu Telkin İçeriği ve yazarı

Yeniden hoş geldiniz.

Muhtemelen telkin içeriklerinden bir kısmını reddediyor bünye.
Dinlediğiniz telkinleri içselleştirmeye çalışın , olumlama söylemeye çalışın.

Kendimi her şeyime kabul ediyorum. Kendimi seviyorum. vs gibi.

Şöyle düşün sen kendini kocaman bir ezik zannediyorsun. Kimseye çaktırmak istemesen de içinde öyle bir his var.Kafanın içinde şüpheler var. o şüpheler fiziksel tepkilere de düşünüyor. Bu sefer başarıyı çek , karizma , liderlik , öz güven gibi (örnek bunlar) bir telkin dinleyince iki imaj çatışıyor. Birinden birisinin galip gelmesi lazım.

Sen kendine dürüst olunca aslında ben kazananım ya. Benim başarılarım başarısızlıklarımı gölgede bırakır deyince beyin eski inanışı bırakıyor. Bu sefer enerjisi boşalan yay gibi veya ok gibi fırlıyorsunuz.

İnsanın kendisine karşı dürüst olması çok önemli. Siz kendinize içsel - zihinsel manada anlamda nasıl , ne gözle bakarsanız osunuz. Başarılı sporculara bakın kendilerinden hiç şüphe etmiyorlar. Aynı eforu gösteren aynı eğitime sahip bir başkası o kadar başarılı olamıyor çünkü zihnindeki imajla ilgili çelişkileri var , kaygı var bunlardan mütevellit performans kaybı var.

Dingin savaşçı filmini hatırlayın.
KıpçakBeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla