Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-01-2017, 06:33 AM   #182 (permalink)
KıpçakBeyi
Üsteğmen

Tesekkür: 195
198 Mesajinıza toplam 252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
KıpçakBeyi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Suçluluk Duygusu Telkin İçeriği ve yazarı

Işık bilmiyorum bu cevabı okuyabilecek misin ama suçluluk senin kendine kendine yaşadığın bir şey.Bazıları hayatta tamamen sevgi olursa düşmanlık , nefret vs olumsuz duygular olmayınca daha huzurlu bir hayat yaşandığını ve mutluluğun şartının buna bağlı olduğunu söyler.

Telkine gelirsek bu suçluluk duygusu kendi içinde yaşadığın bir şey.Aslında affetmediğin şey sensin.Mesela arabayla bir kedi yavrusunu ezdin minnacıcık bir şey.Ayna baktığında kendini hep sevimli bir hayvanı ezen kişi olarak görüyorsun.Kendinden nefret ediyorsun.Diyelim ki ben senden bir intikam almak istiyordum veya öyle kendiliğinden bir manyak olduğum için kedi yavrusunu senin yolun üzerine koydum hatta kaçamasın diye zamkladım.( Çok manyağım ben )

Sonra geldim ve sana kediyi oraya bilerek yerleştirdiğimi söyledim ne olacak.Hemen benden nefret edip kendini affetmeyeceksin.O travmayı , o duyguyu sen yaşadın.O eylemin sorumlusu sensin.Bu sefer eğer fark etseydim direksiyonu kırardım.Senin yada bakasının koyması ne fark eder diyeceksin.Neticede hayvanı ben ezmedim sen ezdin.Direksiyonu kırsan da kurtaramazdın aslında çünkü onu oraya ben koydum.Nihaha.İşin şakası bir yana sen ezmesen başkası ezecekti hayvanı ve sen ne beni ne de kediyi ezen adamı umursayacaktın.

İşin şakası bir yana hayvanı ezen ben olmasam da onu oraya koyan benim travma yaşamam benim suçsuz olduğum anlamına gelmiyor.Ben travma yaşamadığım için kendimi suçlamıyorum ama travmayı yaşayan sen olduğun için suçlu sen olmasan da kendini suçluyorsun.

Bu noktada ben sana eylemin koyma kısmının kendi tarafından yapıldığını belgeledim.Ne olacak belki benden nefret edeceksin ama hala kendini suçluyorsun.Benden nefret et veya etme önemli değil.Beni affet yada affetme çok önemli değil.

Eğer kendini affedebiliyorsan travmayı aşma sürecinde yol alıyorsun demektir.Eğer bu olaydaki herkesi beni kendimi , kediyi , KıpçakBeyini affediyorum aslında hepimiz kurbandık dersen bu olayın tüm taraflarını geride bırakmana yardımcı olur ama illa bunu yapacak değilsin.Ben ve kedi aslında kurbandık dersen bu seni yiy hissettirir.

Bu arada kedicik ve köpecikleri çok severim.Bu sadece olayı anlamana yönelik Şöridingerin kedisi gibi düşün kediyi.Oraya kediyi ben bırakmamış da olabilirim.Bizim kedimiz gerçek ve senin yaşadığın suçluluk da öyle.

Kitap kalitesinde cevaplar veriyorum bak.Kendimi bile saykopat yaptım.Herkes beceremez.
KıpçakBeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla