Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-10-2015, 01:08 AM   #2 (permalink)
Janit
Teğmen

Janit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 64
51 Mesajinıza toplam 76 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Janit is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: kekeme-sizsiniz -Blog Sitem

Bende bu sorunu yaşayanlardan biriyim.Öncelikle düşünüpte böyle bir blog açtığınız için teşekkür ederim.Takip etmeye ve bu konuda öğrendiğim şeyler olursa sizinle paylaşmaya çalışacağım.Taha Suresindeki Hz.Musanın duası bu konuda çok meşhurdur.Bloğunuzda da bahsetmişşiniz.Birde açtığınız diğer konularda eft yi tavsiye edenler olmuş.Bende eft nin bu konuda yararlı olacağına inanıyorum.Ben kendime uygulamaya çalıştım ama yapamadım doğru bir şekilde galiba,bu işi iyi bilen birinin yapması gerekiyor galiba.Birde hipnoz nlp gibi şeyler bence işe yarar.Hipnoz,nlp tarzı birşey eft ile birlikte doğru bir şekilde yapılırsa ciddi sonuç alınacağını düşünüyorum ben.Okuma tarzı şeyler bana göre yardımcı öğe burda.Bizzat tecrübe etmiş biri olarak söylüyorumki duygu ve düşüncende,yani bilinçaltında birşeyler değişmediği müddetçe ve negatiflerden kurtulmadığın müddetçe istersen saatlerce okuma yap pek bi faydası olmuyor.Çünkü iş kafamızda bitiyor.O yüzden ben hipnoz,nlp,eft gibi çalışmaların olması gerektiğini düşünüyorum.
Mesela ben liseye yeni geçtiğim zamanlarda hayatım kabus gibiydi.Konuşmam çok kötüydü,toplum içine girmeye korkuyordum.Eve kapanıp saatlerce okuma,nefes egzersizi falan yapıyordum ama hiçbir faydası olmuyordu.Çünkü acayip stresliydim ve bilinçaltım kekeme olmaya programlanmıştı bir nevi.Büyüklerimden duyardım,eskiden kekeme olan bazı insanları örnek verirlerdi,mesela adam adını bile söyleyemiycek kadar kötü durumdayken şimdi bülbül gibi konuşuyormuş.Hemde hiç çalışma falan yapmadan.Peki nasıl oluyor bu?Şöyle oluyor;adamlar çok rahat,hiçbir şeyi kafaya takmayan,hayattan zevk alan huzurlu yapılı ve konuşmaktan çekinmeyen,kekemeliği kafaya takmayan adamlar.Durum böylede olunca pozitif şartlanma ve enerjiyle konuşmaları hergün dahada iyiye gidip en sonunda düzeliyor.Ben kendimden örnek vercek olursam,ben yoğun,stresli ve moralimin bozuk olduğu günlerimde konuşmamın kötü olduğunu,daha çok takıldığımı farkediyorum.Rahat ve huzurlu olduğum günlerdeyse iyiye gidiyorum.Mesela kekeme şarkıcı Hüseyin Turanda çocuğu olduktan sonra konuşmasında acayip bir düzelme olmuş.Burdada durum aynı yukarda anlattığım konuyla ilgili.Birde acaba matrix enerjisi bu konuda işe yararmı onuda merak ediyorum.
Janit isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla