Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-08-2015, 12:22 PM   #13 (permalink)
Şanaa
Teğmen

Şanaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 102
25 Mesajinıza toplam 41 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Şanaa is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Nur'lu Günlük

o arkadaşınız anladığım kadarıyla pozitif değil şımarık Onun üstü zevkle çizilmeli ve sahte dünyasında kendiyle kendi gibilerle bırakılmalı..Üç günlük hayatta şımarmak yada arsız olmak ne fayda.Biz insanlar bazılarımız hiç bir işe yaramayız.Hayvanın bile eti sütü kılı tüyü ve dışkısı işe yarıyor.Bak şu garip insanoğluna şımarık ve arsız olupta dünyaya güvenen aldananın nesi var.Bomboş bir dakikada ölebilir.bir yıl içinde unutulur ve börtü böceğe yem olur.Her şeyi veren Allahtır.Çekip alırsa elinden her şeyi, ne gelir elinden.İnsan şerefli ve temiz olursa insandır, yoksa sadece beşer veya ademoğludur..

Annenizle ilgili yazdıklarınızı okudum tabi çok detaylı bilemem ama istenmeyen bebek olduğunuzu yazmışsınız bunu kişisel olarak algılarsanız hazin ve perişan bir ruh hali olur .Aslında sadece bakış acını değiştirmen gerekir. Anne baba seni tanımıyorlardı ki sana kasıtları yoktu ki , dünyaya hangi bebek gelse o zamanın şartları ve duygusal durumları yeterli olmadığı için istenmeyen bebek olacaktı.. Bazen insan hazır olmaz bebek sahibi olmaya Allah verir, yok ben istemem almayım diyemeyiz yada gebelikte ben onun her huyunu gördüm saçını gözü hiç bana benzemiyor verme denilmez...Ama istenen bebek olmuşsunuz ki dünyaya gelmişsiniz Yani Rabbim nefes üfleyip ete kemiğe büründürüp dünyaya getirmiş, sizi layık görmüş işte.Anne babamızı seçemeyiz ,evladımızı da seçemeyiz Allahın orada ki sırına ilmine güvenmeliyiz ,ve her gün her saniye neye layıksak ona dönüşürüz...

.
Şanaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla