Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-08-2014, 05:33 PM   #7 (permalink)
seniha.
Üsteğmen

seniha. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 591
326 Mesajinıza toplam 634 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
seniha. will become famous soon enough
Standart Cevap: Sosyal fobimden kurtulmak istiyorum

Alıntı:
AragornGondor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cevabınız gayet net ve güzel fakat önümde görünmez bir engel var sanki sürekli beni geri çeviriyor. galiba insanları çok fazla önemsiyorum
o engel geçmişte yaşananlarla ilgili olabilir.kendinize neden bir engel var ve beni geri çeviriyor diye sorabilirsiniz. cevap gelecektir. aklınıza bir olay gelecektir. ama önemli olan beyinde yeni bağlantılar oluşturmak. ya da ince bağlantılar varsa bunu kalınlaştırmak. ben bir şeyi yapacağım zaman nedenini bilmem lazım. hep denir ya:21 gün olumlama yap. hiç yapmak istemezdim.şu an bu olumlamanın nasıl ve niçin yapılacağını anladığım için 21 gün boyunca olumlama yapmaya niyet ettim. beynimde yanlış nöronlar varsa, bu nöronları aktifleştirmeyerek, yeni nöronlar oluşturarak sosyal fobinin düzelebileceğine şu an daha çok inanıyorum.tabi ki;bu sitedeki telkinlerin de faydasını gördüm. onlar da her gün pozitif mesajlar verdiler.sizde beyninizde yeni bağlantılar oluşturursanız, görünmez engel yok olacaktır zaten. ilk başşlarda toplum içinde konuşabildiğini hayal etmek,imgelemek zor olabilir, çünkü beyinde öyle bir nöron yok ya da zayıf, zamanla düşündükçe ,hayal ettikçe, konuştuğunu görüntüledikçe konuşabilir ya da ortaya fikirler atabilecek duruma gelinebileceğine inanıyorum. ama istek çok önemli. bu isteği oluştumakta yaşam enerjisiyle ilgili bir şey. yaşam enerjisi azsa bununla ilgili de bir çalışma yapılabilir.
seniha. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla