Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-04-2013, 12:56 PM   #48 (permalink)
maviinci
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all
Standart Cevap: Yaşıyorum ama yaşamak denirse

Alıntı:
ac_milan_ac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sizin istediğiniz zaman olsun benim için her türlü zaman uyar :)

bide size bir şey danısmak istiyorum. bu yaşadıklarım genetik olabilir mi sizce ? baba tarafındada böyle kişiler varda.
genetik değil, daha ziyade senelerdir etrafında olan kişileri örnek alıyorsun.. alışkanlık diyelim buna. 10 15 senedir hep o insanlarla berabersin, onlar senin için bir nevi örnek oluyorlar. ama senin durumun farklı mesela, onlar bu durumun farkında değillerken sen farkındasın ve değiştirmek istiyorsun. bu kadar basit. üzerinde çalışman lazım, sabırla azimle. sürmeyi öğrendiğini düşün; belki düşersin birkaç kez, dizin yaralanıri belki kanar, belki de ağlarsın.. ama sonrasında, öğrendiğin zaman aldığın zevk sana o çektiğin acıları unutturur.. olmak istemediğini değil, olmak istediğini düşünürsen sorun odaklı değil - çözüm odaklı hareket etmiş olursun.. bu güzel birşey, büyük değişimlere yol açıyor. pasif değil, aktif müdahale aşamasına geliyorsun. zamanla hayallerinde istediğin kişi oluyorsun, mesela mutsuz olduğun birçok zamanda kendini nasıl mutlu edeceğini biliyorsun, neyi nasıl değiştirebileceğin konusunda bazı anahtarlar ediniyorsun. mesela üzgün olduğun zaman biliyorsun ki komedi filmi izlediğinde o üzgünlükten eser kalmayacak.. ya da, bir şey yaptın ve sana içinde birşey bunun hoş olmadığını, kötü olduğunu söylüyor ve sürekli sana saldırıyor.. bu durumda, biraz daha bütüncül bakabiliyorsun: ben bunu yaptım, peki değiştirebilir miyim? hayırsa; o hâlde, buna üzülerek diğer mutluluklara kapını kapatmıyorsun.. evet, değiştirilebilir; diyorsan, yüzleşmekten çekinmiyorsun, rahatça değiştirmek için adımlar atabiliyorsun..

"hayat, güzel" oluyor, esasen. kötü olduğu zamanlar da oluyor, üzgün olduğun zamanlar da.. ama biliyorsun ki, bunlar küçük şeyler.. huzur ve mutluluk esas olan, gerçek olan...
maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla