Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-03-2013, 03:47 PM   #13 (permalink)
maviinci
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all
Standart Cevap: değişen bir şey yok...

Alıntı:
beyazhuzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dua etmeye çalışıyorum.özlem hanımın meditasyonunu denedim iyi geldi. geçici bir rahatlık olmasın uzun sürsün inşallah.

bir tarla düşün.. uzun uzun otlar var ve sen yürüyorsun. ilk yürüyüşünde, biraz eğilirler ama yine yerinde dururlar. aynı yoldan geri dönerken, o otlar yine yerinde ve uzundur.. üçüncü, dördüncü, beşinci... sürekli gitmen gerekir aynı yerden, bir süre sonra görürsün ki artık o büyük ot yığınları arasında orası patika olmuş, yol olmuş.. kendine yol açmışsın. yine, yol kenarlarında çimenlikleri düşün. insanlar sürekli oradan yürüdükleri zaman, artık çimen bitmez olur. Çünkü sürekli birileri üzerinden yürüyor. artık orası da patikalaşmıştır. sen de, ben de, biz de öyleyiz aslında..

umutsuzluk, mutsuzluk, birşey yapmak istememek vs.. bunlar yolumuzu kapayan zararlı ot misali, önümüzdeler.. sen, o meditasyonu dinleyerek bir kez yürüdün. meditasyonlar, telkinler, mutluluk veren şarkılar, komedi filmleri süreklilik arz ederse, teknik olarak plânlı biçimde sürdürürsen çabalarını; göreceksin ki, kendi yolunu açmışsın ve artık birşeyler değişmeye başlamış.. Peki, o durumda hep mutlu mu olacaksın? doğal olarak hayır, çünkü insanın doğasında, fıtratında var bu. ama, seni temin ediyorum en fazla bir buçuk iki gün sürecek. çünkü, artık sen etrafında duvarlar olmayan bir kapının kilidini açmak için çırpınmayacaksın, kapının etrafından dolaşacaksın...

maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla