Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-02-2013, 05:56 PM   #9 (permalink)
blerox

Tesekkür: 1
1 Mesaja İyi ki varsın denildi
blerox is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Telkinler Dengemi Bozdu Gibi

sanırım bende de aynı sorunlar var.. bu siteden yaklaşık 3 yıldır haberdarım ilk keşfettiğimde inanılmaz ilgimi çekmişti hemen yükledim telkinleri dinlemeye başladım çevremdekilerin telkinler hakkında umut kırıcı konuşmalarına rağmen devam ettim fakat arkadaşın da bahsettiği gibi telkinleri dinledikçe bende gerileme oldu daha pasif daha özgüvensiz bir hale geliyorum dinledikçe.. örnek vereyim hemen bu aralar diksiyon çalışmaları yapıyorum kendi kendime bende biraz konuşma bozukluğu da var harfleri yutuyorum hızlı konuşuyorum konuşurken heyecanlanıyorum vs vs..hep güzel konuşmayı karşımdakilerin beni pür dikkat dinlemesini istemişimdir.. neyse çalışmalarıma başladım diksiyon çalışmalarımı bir ay kadar sürdürdüm ve gerçekten yararı olduğunu farketmiştim diksiyon çalışmalarımın. sonra aklıma düştü telkinleri dinleyeyim dedim bir başlangıç yapayım ego güçlendirici suçlulukla başladım ve ne olduysa oldu yine, konuşmamda gerilemeler oldu bunu bariz bir şekilde hissedebiliyorum artık yine kelimeleri, harfleri yutmaya heyecanlanmaya başladım ve bıraktım telkinleri dinlemeyi.. anlayacağınız bende bir korku oluştu ya daha da kötüye gidersem.. bir yandan telkinlere karşı şu an bir önyargım varken bir yandan da gerçekten dinlemek istiyorum yararını görmek istiyorum.. ikilemdeyim anlayacağınız...
blerox isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla