Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-12-2012, 09:26 PM   #192 (permalink)
nevresim
Üsteğmen

Tesekkür: 1,124
285 Mesajinıza toplam 1,362 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nevresim will become famous soon enoughnevresim will become famous soon enough
Standart Cevap: sosyal fobi ye elveda.

Alıntı:
maviinci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunda hiç olumsuz, özgüvenini zedelemesi gereken bir şey yok. Eğer nişanlın senden bunun için uzaklaşırsa, o zaman ilişkiniz zaten kurulsaydı bile hiç sağlam bir temel üzerine kurulmayacaktı.

Sen nişanlını sırf ailesiyle kendi şivesinde konuştuğu için ciddiye almamazlık yapar mıdın? Mantıklı geliyor mu? bugün referanduma çıkalım, iddia ediyorum ailesiyle kendi şivesinde konuştuğu için nişanlılardan birinin diğerine olan sevgisini, ciddiyetini kaybetmesi gibi bir durum % 100 le saçma olarak kabul edilecektir.

Cidden, düşünsene; "nişanlım kendi ailesiyle kendi memleketinin şivesinde konuştuğu için onu ciddiye almıyorum artık".

Böyle bir şey hiç mantıklı mı? Değil. O halde egonun senin özgüvenin üzerindeki bir oyunu bu. E farkına vardık, o hâlde yok etmemek için hiçbir sebep yok ;)

Teşekkür ederim cevabın için yardım almaya çok ihtiyacım vardı.güzel açıklamışsın.
tam anlatamamışım,o benim ailem tarafından değerli nazlı biri olduğumu düşünüyodu,bana öylede davranıyodu,ama annem bana sitemkar bişeyler söyledi,nişanlımla konuştuğumu bilse böyle yapmazdı,özel konuşmamı dinlemiş gibi oldu,değersiz olduğumu düşünmesini istemiyorum.Değer görmeyi o kadar arzularken.
sesin açık olduğumu farkettiğimde,sen kötü bişey söylemedinki,zaten söylemezsinde dedi,bende hiç bozulmamışım gibi davrandım,vedalaştım kapattım.ama bu beni çok çok etkiledi,özgüvenimi sarstı.
kendime diyorum özgüvenimi hiçbirşeyin sarsmaması gerekiyo diye,ama bazen güçsüz olduğumu hissediyorum,bugünki gibi.
bi daha ki görüşmeme yansımamasını istiyorum,unutmak istiyorum,etkilenmemek istiyorum.
güzel bi ritm yakalamıştım,bozulmasından korkuyorum.