Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-03-2012, 11:48 AM   #13 (permalink)
Mirilli
Teğmen

Mirilli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 95
59 Mesajinıza toplam 125 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Mirilli is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: senin için'le başlayan cümleler..

Alıntı:
RimA Vita Perfetto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok sık kullanırız ''senin için yaptım'', ''senin için nelerimi kaybettim'', ''senin için ...'ya taşındım her şeyimi bırakarak'', ''senin için saçımı süpürge ettim''..
Bu cümleleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Ama hassas bir nokta var ve bu nokta insanların üzülmelerine sebep oluyor..
Şöyle ki, insan aslında her şeyi kendi için yapar. Birinin, biri için her şeyini bırakıp hiç bilmediği bir yere yerleştiğini düşünün. Ne için ve kim için.??
Aslında kendi içindir yaptıkları. Ama karşı tarafa atar topu. Kişi oraya yerleşmişse, o kişiye verdiği değerdir bunu yaptıran. Ve demek ki kişi, onun yanında mutlu olduğu için yapmıştır bunu..
Ben de çok kullandım zamanında.. ''Senin için nelerden vazgeçtim cümlesini bolca kullanırdım. Aslında hiç bir şey 'O'nun için değildi. Onun mutlu olacağını düşünüp de vazgeçmemiş miydim bir şeylerden..Yani onun mutluluğu eşittir benim mutluluğum değil miydi.?!
O zaman kendi mutluluğum için, kendimi iyi hissetmek için yapmış olmuyor muyum.. yani 'kendim için'..
Pınar Aylin'in bir şarkısı var ''Aslolan ben' diye. Hiç dinlediniz mi bilmem. Çok severim o şarkıyı. Her şeyin geçici olduğunu ve aslolan kişinin kendisinin olduğunu anlatan mükemmel bir şarkı..
İnsan her ne kadar karşısındakini suçlasa da yaptığı her şey aslında kendisi içindir. Ben karşımdaki insan için bir şeyler yapıyorum ama mutsuzum o zaman ne için yapıyorum diye soranlarınız olacaktır. .
Oturma odanız vardır mutlaka; sadece misafirleri ağırladığınız bir oda. Hiç anlamam neden sadece misafirler oturur. misafir senden daha mı değerli. S adece misafir geldiğinde kullandığın o çay takımı vs.. , sen layık değil misin onları kullanmaya.??!!
Neden her şey başkaları için. Ya da neden hep başkaları için yaşıyoruz.?? Yukarıdaki soruya cevabım bu olacaktır..
Ben elimden geldiğince evin içinde en çok sevdiğim kıyafetlerimle dolaşırım.. Hatta canım istiyorsa gece elbisemi giyer bulaşık yıkarım. Keyf benim değil mi.!!!
Hem ne zaman giyeceğim ki bir daha, o gece elbisesini. Ya da giyecek vaktim ya da imkanım olacak mı İçimde kalmamalı yani . En güzel vakit ''şu an'' değil mi..?
Ve gelelim ''elalem ne der'' meselesine.. Bırak elalemi, onlar senin dünyanı bilmiyor ki. Onlar senin duygularınla, hislerinle,yaşadıklarınla düşünemezler ki. Seni en iyi sen biliyorsun..
Başkalarının lafıyla hareket edenler onların hayatını yaşamış olur.
Hani nerde kaldı senin hayatın.!?
Tüm zincirleri kırma zamanı gelmedi mi...
Vee evet bu yazıyı sizin için yazmadım tabi ki.Çevremde kendine değer veren insanların artmasını istediğim için yazdım. Yani bir nevi kendi mutluuğum için.. Umarım anlatabilmişimdir... :)
Rima

Yazınız güzel teşekkür ederim...
Ama şahsi kanaatim, ben başkası mutlu olmadan mutlu olamadığımdır,
illaki çevremde birisi mutlu olsun ben onun mutlu olmasıyla sevinmesiyle zaten mutlu olurum...

Başkasına değer vermek zaten kendimize verdiğimiz değerle doğru orantılı değil midir?

Ben hep başkalarının mutluluğu için çabalamaya çalışırım, ve bunuda devam ettirme niyetindeyim...

Kaybımız yok mu böyle yaparak,
illaki kaybımız çok ama, kazanmak için feda edilecek şeyler olmalıdır...

Kazandıklarımın yanında kaybettiklerimin değeri yok...

Sevgiler...
Mir...

Mirilli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla