Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-01-2012, 01:10 AM   #17 (permalink)
fedor
Teğmen

Tesekkür: 94
49 Mesajinıza toplam 147 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fedor is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: evet ilk başlarda telkinler işe yarar gibiydi...

Yeterli süre dinlendiğinde kesinlikle az yada çok etkili olacağını düşünüyorum.Bu tesirin azalması konusunun kilo verme yada vücut geliştirmede olduğu gibi işleyebileceğini düşünüyorum bu aralar.Kilo verirken yada body building çalışırken vücudunuz diyetlere ve antremanlara bir süre sonra daha az tepki vermeye başlar.Hatta etkiler durma noktasına gelir.Dahası tam ters istikamette ilerleyip kas kütlesinden kaybedebilir yada kilo alabilirsiniz.Bu aşamada yapılması gereken şey,çalışmaların etkisini kaybetmeyeceği kısa bir süre ara verdikten sonra tekrar devam etmektir.Bu sayede çalışmaların etkileri yeniden verimli hale getirilir.Aynı yöntemi telkin konusuda deniyorum,sonuçları paylaşacağım..Birde yaşadığım bir olayı örnek vermek istiyorum,belki bir fikir uyandırabilir.Maddi ve manevi çeşitli sıkıntılarım için bundan bir süre önce 2 yıl kadar Kuran'dan çeşitli ayetler okudum ve bazı esmalarnı zikirlerine aksatmadan devam ettim.Bu 2 yıl zarfında çeşitli etkileri görmemle birlikte yeterli gelmediğini düşünerek çalışmaları bıraktım.Bıraktıktan sonraki bir yılda beklemediğim kadar iyi sonuçlara ulaştım ve düşündüğümde her etkinin kesinlikle yaptığım çalışmaların bir sonucu olduğunu farkettim.Sanırım bu biriktirdiğimiz ve yoğunlaştırdığımız enerjiyi serbest bırakmakla ilgili bir durum..
fedor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla