Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-01-2012, 09:22 AM   #15 (permalink)
azraist_24
Moderator

Tesekkür: 1,705
865 Mesajinıza toplam 2,145 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
azraist_24 is on a distinguished road
Standart Cevap: Çekirdek İnancı bulma ve Zayıflama

Alıntı:
keops Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Telefonla çekirdek inanç tepsiti için http://www.cekirdekinanc.com

Yazan:keops
Herşey 3-4 ay önceydi.. uzun süredir görmediğim arkadaşım yunusla haberleşerek bir kafede buluştuk...
ve oda yanında murat diye bir arkadaşıyla gelmiş
onunla orada tanıştık ve aşırı kilolu bir arkadaştı murat
ve bana 30 kilo kadar fazlası olduğunu ve ne yaparsa yapsın yeme isteğine engel olamadığını bir türlü zayıflamadığından dert yandı
bende ona kişisel gelişim çalışmaları yaptığımdan ve orada onunla küçük bir çalışma yapabileceğimi söyledim
ve oda kabul etti
çekirdek inancını bulmalıydım onun neden zayıflayamadığıyla ilgili
ve bilinçaltı neden sürekli yemek yeme seçeneği seçiyordu bulmalıydık
ve değişik tekniklerle bilinçaltına sorduk
ve aniden birşey hatırladı..
ilkokuldayken annesi ağabesiyle yemek yerken sürekli olarak kim daha çok yerse onu daha erken evlendireceğini söylediği bir anısı geldi
işte çekirdek inanç burada oluşmuştu
küçükken masumca söylenmiş bir söz bilinçaltında eşitlik yaratmıştı
çok ye=evlen
yemezsen=evlenemezsin
işte bilinçaltı böyle basit eşitlikler kurmaya bayılır
ve bu eşitliği orada kırdık ve kararlığını güçlendirici çalışmalar yaptık
ve sonra muratla uzun süre görüşmedik taaki 4 ay kadar sonra onunla tekrar karşılaştığımda
hedefine çok az kalmış yaklaşık 18 kilo kadar verdiğinden bahsetti
artık o aşırı yeme isteğinin oluşmadığını belirterek bana teşekkür etti
ve bende bir kez daha çekirdek inancın gücüne tanık oldum
kendinizle ilgili negatif çekirdek inanç değiştiğinde herşey yoluna girer
iradenin dümenini eline alırsınız
ve adeta değişimler kendiliğinden otomatik olmaya başlar..
yoksa yüzeyde yapacağınız davranış odaklı değişikler geri dönmeye mahkumdur
bende kendimde birçok çekirdek inancı değiştirdikten sonra herşeyin ne kadar kolay olduğunu ve değişimin o kadarda zor olmadığını anladım
yeter ki değişmek isteyelim
ve tekniğini bilelim
Arkadaslar,

Abdullah Bey`in tecrubelerinden biri ve bir kez daha bize ``cekirdek inancin`` hayatimizin nasil da her anini etkiledigini anlatiyor....

Ben bu yaziyi ilk okudugumda acaba benim cekirdek inancim ne diye dusunmekten kendimi alikoyamadim... Cok profesyonel calisiyorlar bu yuzdendir ki mutlaka bu calismayi yaptirmak istiyorum...

Ama onun icin de kendimi biraz yenilemem ve su andaki en iyi halimle gitmek istiyorum... Ona hazirliyorum kendimi, ki ne zaman ki duygusal olarak bunu gercekten isticem o zaman yardim isticem Abdulla Bey`den...

Cunku ben kisinin kendi ``cekirdek inancini`` gercek anlamda bulup cikartabilcegine inanmiyorum, mutlaka tamamen bu inanc kalibinin yikilmasi icin disaridan profesyonel yardim alinmasi gerektigini dusunuyorum....

Ya sizin dusunceleriniz nelerdir bu konu ile ilgili olarak payasir misiniz?

azraist_24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla