Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-12-2011, 10:48 AM   #28 (permalink)
Berilce
Yüzbaşı

Berilce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,207
808 Mesajinıza toplam 2,263 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Berilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of light
Standart Cevap: Kavga Edemiyorum.

Alıntı:
_roxie_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben seni anlıyorum her ne kadar yanlış bulsam da, insanlar da bana bağırabiliyor, hakaret edebiliyor, bunlar doğru davranışlar değil ama karşılarında sessiz ezik durmak da insana kendini çok kötü hissettiriyor, ben de içimde öfke duygusunu hissedebilmeyi biraz isterdim aslında, çünkü öfke de dozunda olduğunda oldukça natürel ve gerekli bir duygu psikolojimiz için. İnsanlara sinirlendiğimde ben de tepkimi sert ve net bir biçimde koymayı istiyorum, bu sadece fiziksel olarak kavga değil, psikolojik anlamda da şiddete maruz kalabiliyoruz ben bunu çok yaşadım, birileri beni incittiğinde sessiz kalıp ezilmişliği kabul etmek istemiyorum. Gözünü karartıp yapacaksın, başka yolu yok, kendine bu konuda güvenin geldiğinde bunu sen kendin kontrol eder olursun, ve eminim insanları haksız gereksiz yere incitmezsin.
Sert tepki verdiğinizde bazen haklı olsanız bile kaybedebiliyorsunuz, işimiz gereği işyerinde ve özellikle bu günlerde sürekli toplantı yapılıyor. Bazen o kadar geriliyordum ki eve geldiğimde dayak yemiş gibi hissediyordum kendimi, bir de içinizde biriktirip sonradan patlamak daha da kötü, aramın gerçekten bozuk olduğu birine karşı, en azından ses tonumu yumuşatarak karşı çıktım son toplantıda, sanırım telkinlerinde üzerimde etkisi oldu diye düşünüyorum!...Dün yine kendi aramızda mini bir toplantı yaptık, baktım bir kaç kere gözgöze geldiğim vatandaş, gözlerime daha bir yumuşak bakıyor... "Şans aslında fırsatlara hazır yakalanmaktır", iş hayatında da (özel hayatınız da da, hepsi bir bütün) öfkenizi kontrol edemezseniz kaybeden siz oluyorsunuz, yaptınız her türlü özveriyi, ılımlılığı, baktınız olmuyor, o zaman bu karşı tarafın içinden kaynaklanan bir şeydir deyip, sessizce yolunuza devam edebiliyorsanız, sonradan düşününce iç huzuru yaşıyorsunuz... Size karşıdan hiçbir neden olmadan dik dik bakan biri zihinsel özürlü, tuhaf, ya da evinde birileriyle kavgalı, sorunlu bir tip olabilir (daha önce yazılan ifadeye değinmek istedim), ya da arabanızla giderken size yol vermeyebilir, bir anlık bir öfkeyi kontrol edemezseniz, o arabayı kullanan kişiden size zarar verici bir şey olabilir, hatta ölebilirsiniz, mobese'nin kaydettiği böyle bir olay hatırlıyorum. Mağara devri çoktan geçti ve biz ilkel insanlar değiliz, yaşam ise çok değerli bir hediye!...
Berilce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla