Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-12-2011, 06:57 PM   #23 (permalink)
karavan
Üsteğmen

Tesekkür: 2,333
384 Mesajinıza toplam 1,998 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
karavan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nice
Standart Cevap: Kavga Edemiyorum.

Alıntı:
fedor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
12 yıldır lisanslı profesyonel boksörüm.Bir iki kez kendimi savunma amacıyla dövüşmek zorunda kaldım.Dövüşebilmek için zeki olmak gerekir ki zaten zeki insan nadiren dövüşmek zorunda kalır.Bahsedildiği gibi mücadele sporları disiplin ve insanlara saygı temeli üzerine kurulmuştur.Yine de birkaç tavsiye isterseniz eğer şunları söyleyebilirim..Haksız olmadığınız halde haksız yere sizi kavgaya çekmek isteyen insanlar zaten karakter itibarı ile zayıf,kendine güvensiz,kendisini önce kendine sonra da çevresine fiziksel güç gösterileri ile kanıtlama gereği hisseden sorunlu insanlardır.Siz zaten bu durumda ondan bir adım öndesiniz demektir.Boy,kilo,fiziksel özellikler vb. kriterleri önemsemeyin.Herşey soğukkanlılık ve stratejiden ibarettir.Durum ve şartlar ne olursa olsun herşey olaya bakışla ilgilidir ve sonucu bu belirler.Bunu da bir iş gibi görmelisiniz,hergün yaptığınız yürümek,konuşmak gibi.Bana göre hayatın her alanında bu böyledir.Kazanmanız gereken bir mücadele varsa planınızı yapar ve harekete geçersiniz,olayın gelişmesi ve sonucu şu yada bu şekilde kendiliğinden gelir.Siz elinizden gelenin en iyisini yapmışsınızdır ve sonuç ne olursa olsun bu sizi tatmin etmeye yetmelidir.Çünkü hiçbirşey yapmadım değil birşeyler yaptım diyebiliyorsunuzdur..Yaşınız spora başlamaya elverişli,bence beğendiğiniz ve yapabileceğinize inandığınız herhangi bir branşla ilgili çalışmalara başlayın.Bir spor salonuna kayıt olabilirsiniz.İmkanınız yoksa internetteki görsel tanıtımları izleyerek yakın bir arkadaşınızla birlikte soft antremanlar yapabilirsiniz.Bu sayede özgüveniniz artacak ve yüz yüze gelme korkunuz azalacaktır.Eğer disiplinli bir şekilde ve ehil eğiticilerin gözetiminde bir spor salonunda bu çalışmalara başlarsanız bir müddet sonra emin olun herşeyden önce gülüp geçmesini öğrenirsiniz ki bu kavga etmekten çok daha zordur.Sorunlu bir insana ceza vermek istiyorsanız bunun en ağırı onun istediği şeyi yapmayıp kendini bu şekilde tatmin etmesine engel olmanızdır.Kavgasız ve herşeyden önce kendinizle barışık bir hayat dileğiyle...

Sevgili fedor,

Bİr profesyonele yakışır harika tavsiyeler.
Yazını okudum ve çok hoşuma gitti.Tebrik ediyorum.