Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-12-2011, 10:34 PM   #15 (permalink)
SEEMANN
Üsteğmen

Tesekkür: 30
236 Mesajinıza toplam 590 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
SEEMANN is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Koşulsuz Seviliyor musunuz?

Alıntı:
lavinya10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hayır öyle değil ben bi türlü anlatamadım
sevdiğim aşık olduğum bi insan var hayatımda, uzun süredir beraberiz sözlüyüz,aileler flanda biliyor..
normal zamanda çok iyiyiz, ama o biraz sert biri bazı konularda beni kısıtlıyor,kendince korumaya çalışıyor. Mesela ona çok yabancı gelen bi yere gitmek istiyorum,hayır dediği vakit çok üzülüyorum 2mizin adına da.. Ben mutsuz oluyorum o zaman çünkü.
Fakat ona olan aşkım ağır basıyor,iyi niyetli olduğunu biliyorum.
Buna canım sıkılıyor çoğu zaman...
Bense özgür olmak istiyorum. Bu konu için demiştim,beni böle kısıtlamadan sevmesi için napabilirim ?
Burdakı kısıtlama sevginin koşulu değil, sadece bir sonucudur.

Kıskançlık bir çok şeyle doğru ve ya ters orantılıdır.

1.Kıskançlık Sevgilinin sana karşı olan sevgisiyle doğru orantılıdır (Çok severse çok kıskanır, Sevmezse hiç kıskanmaz.)
2.Kıskançlık Sevgilinin sana olan olan güveniyle de ters orantılıdır. (Sana ne kadar çok güvense o kadar az kıskanır, Ne kadar az güvense o kadar çok kıskanır)
3.Kıskançlık Aynı zamanda o kişi kendine olan güveniyle de ters orantılıdır. Kendine ne kadar güvense o kadar az kıskanır. (Burda kendine güvenmek derken, yani bir erkek ya da kadın kendisinin fazla yakışıklı/güzel olmadığını düşünürse, ya da kendisinde birşeylerin eksik olduğunu düşünürse daha fazla kıskanç olur. Fakat "Benden iyisi mi çıkacak karşısına" diye düşünürse kıskançlık iyice azalır.)

Demek ki kıskançlığı azaltmak için, 1. Güven kazanacaksın, 2. Güven vereceksin :)

Ama ille de kanında Kıskançlık maddesi ortalamanın üzerinde olan insanlar olacaktir ki bunlarla uğraşmak birazcık sabır ister.
SEEMANN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla